REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kasmet JAV Patentų biuras ir Prekių ženklų biuras išduoda tūkstančius patentų bei užregistruoja begalę intelektinės nuosavybės, kurių savininkais tampa JAV ir viso pasaulio kompanijos, rašo „24/7 Wall St.“. Praėjusią savaitę JAV patentų duomenų bazę prižiūrinti institucija paskelbė 50 kompanijų, kurios 2011 metais užregistravo didžiausią patentų kiekį.

REKLAMA
REKLAMA

„24/7 Wall St.“ atliko šių kompanijų analizę, po kurios paaiškėjo labai įdomus aspektas: pasirodo, kad patentų gausa ne visada lemia sėkmę versle. Didelės investicijos į tyrimus negarantuoja finansinės grąžos. Pateikiame 10 kompanijų, aktyviausiai patentavusių savo išradimus 2011 metais.

REKLAMA

Daugelis į pirmą dešimtuką patekusių kompanijų bendrame savo verslo nišos kontekste atrodo varganai. 7 iš 10 minėtų kompanijų akcijų vertė per 2011 metus nusirito daugiau nei 40 proc. Pusė šių kompanijų praėjusiais metais dirbo nuostolingai. Štai „Panasonic“ sugebėjo prarasti po daugiau nei 1 mlrd. JAV dolerių.

Iš viso dešimtuko inovatyviausių kompanijų tik trims sekasi pakankamai gerai. Jos ilgus metus dominavo savo specifinėse rinkose. Elektronikos gamintojas iš Pietų Korėjos „Toshiba“ visada sėkmingai darbavosi buitinės technikos srityje. „Microsoft“ nuo neatmenamų laikų puikiai sekasi kurti operacines sistemas.  Na, o IBM didžiąją jėgų dalį skiria į verslą orientuotiems technologiniams sprendimas įgyvendinti. Šios trys verslo milžinės didžiąją pajamų dalis susišluoja iš vienos ar keleto sričių, kurias puikiai pažįsta ir kuriose yra gerai įsitvirtinusios, tad būtent jos gali sau leisti investuoti į tyrimus, kurie ne visada yra susiję su pagrindine veiklos sritimi.

REKLAMA
REKLAMA

Įdomu ir tai, kad kai kurios itin sėkmingai veikiančios technologijų kompanijos nepapuola net į pirmąjį įnovatyviausių bendrovių 25. „Apple“  sąraše užima vos 39 vietą, tačiau jos pelningumas iš dalies yra paremtas strategija, kuri neleidžia pernelyg išplėsti produktų asortimento ir suteikia galimybę kurti vos keletą, tačiau itin aukštos kokybės produktų.

„24/7 Wall St.“ peržvelgė inovatyviausių kompanijų finansinius duomenis ir pabandė atskleisti ryšį tarp patentų gausos ir sėkmingos kompanijos veiklos. Atliekant tyrimą buvo atsižvelgiama į pardavimus, pelną ir pastarųjų penkerių metų akcijų kainų pokyčius. Be to pabandėme palyginti kaip į pirmąjį dešimtuką patekusios kompanijos atrodo pasauliniame didžiausių kompanijų kontekste.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

10.  „Hitachi“

2011 metais JAV užregistruotų patentų skaičius: 1465

Valstybė: Japonija

Akcijų vertės pokytis per pastaruosius penkis metus: – 47,7 proc.

Įmonės užimama vieta „Forbes Global 2000“ sąraše: 473

„Hitachi“ yra 38 didžiausia Japonijos kompanija, kurios veikla yra itin diversifikuota. „Hitachi“ veikia 11 skirtingų sektorių. Kompanija darbuojasi elektronikos, statybų, telekomunikacijų, gamybos automatizavimo ir įvairiuose kituose sektoriuose. Verslo diversifikacija verčia kompaniją atlikti tyrimus skirtinguose ir neretai nieko bendro tarpusavyje neturinčiose srityse.

REKLAMA

9.  „Hon Hai Precision Industry“

2011 metais JAV užregistruotų patentų skaičius: 1514

Valstybė: Taivanas

Pelnas: 2,4 mlrd. JAV dolerių

Pajamos: 61,2 mlrd. JAV dolerių

Akcijų vertės pokytis per pastaruosius penkis metus: –63,69 proc.

Įmonės užimama vieta „Forbes Global 2000“ sąraše: 189

„Hon Hai Precision Industry“ yra didžiausia Taivano kompanija. Daugeliui šios įmonės vardas mažai žinomas, tačiau neseniai ji įsigijo skambaus vardo kompaniją „Foxconn“. Pastebėtina, kad nuo 2009 metų „Hon Hai Precision Industry“ užregistruotų patentų skaičius išaugo dvigubai.

REKLAMA

8.  „Seiko Epson“

2011 metais JAV užregistruotų patentų skaičius: 1533

Valstybė: Japonija

Nuostoliai: 211,8 mln. JAV dolerių

Pajamos: 10,5 mlrd. JAV dolerių

Akcijų vertės pokytis per pastaruosius penkis metus: –68,25 proc.

Įmonės užimama vieta „Forbes Global 2000“ sąraše: 1596

„Seiko Epson“ yra žinoma įvairiausių kompiuterinių prietaisų gamintoja. Kompanijos vardą išgarsino spausdintuvai, tačiau ji gamina ir monitorius, bei asmeninius kompiuterius. Ilgą laiką bendrovė sėmė pelną iš rašalinių spausdintuvų verslo, tačiau juos nukonkuravo lazeriniai spausdintuvai, be to populiarėjant debesų technologijai daugelis vartotojų atsisako dokumentų spausdinimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

7.  „Sony“

2011 metais JAV užregistruotų patentų skaičius: 2286

Valstybė: Japonija

Nuostoliai: 436,6 mln. JAV dolerių

Pajamos: 77,2 mlrd. JAV dolerių

Akcijų vertės pokytis per pastaruosius penkis metus: –76,28 proc.

Įmonės užimama vieta „Forbes Global 2000“ sąraše: 456

„Sony“ yra bene žinomiausias pasaulyje buitinės technikos  prekės ženklas. Tačiau tuo pat metu „Sony“ yra kompanija, kuri susiduria su didžiuliais sunkumais. Šiam Japonijos verslo milžinui nesiseka kovoti su pagrindiniais konkurentais „Apple“ ir „Samsung“, kurie pernai uždirbo milžinišką pelną.

REKLAMA

6.  „Microsoft“

2011 metais JAV užregistruotų patentų skaičius: 2311

Valstybė: JAV

Pelnas: 20,6 mlrd. JAV dolerių

Pajamos: 66,7 mlrd. JAV dolerių

Akcijų vertės pokytis per pastaruosius penkis metus: –10,97 proc.

Įmonės užimama vieta „Forbes Global 2000“ sąraše: 50

2010 metais „Microsoft“ buvo užregistravusi net 3094 patentus. Įmonės akcijų vertė išlieka pakankamai stabili ir šis bruožas šiandienos rinkoje atrodo išskirtinis. Pagrindines savo pajamas kompanija užsitikrina iš operacinių sistemų, serverių ir žaidimų konsolių. Visos šios sritys atneša didžiulį pelną ir leidžia nemažą dalį lėšų skirti tyrimams.

REKLAMA

5.  „Toshiba“

2011 metais JAV užregistruotų patentų skaičius: 2483

Valstybė: Japonija

Nuostoliai: 211,2 mln. JAV dolerių

Pajamos: 68,3 mlrd. JAV dolerių

Akcijų vertės pokytis per pastaruosius penkis metus: –61,9 proc.

Įmonės užimama vieta „Forbes Global 2000“ sąraše: 509

„Toshiba“ gamina įvairaus pobūdžio buitinę techniką, kuria ryšių sistemas, transporto, vandentiekio ir kanalizacijos infrastruktūrą. Patentų gausą lemia įmonės veiklos diversifikacija. Pastaraisiais metais  „Toshiba“ užregistruodavo vis daugiau patentų, tačiau investicijos į tyrimus nelėmė finansinės sėkmės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

4.  „Panasonic“

2011 metais JAV užregistruotų patentų skaičius: 2559

Valstybė: Japonija

Nuostoliai: 1,1 mlrd. JAV dolerių

Pajamos: 79,4 mlrd. JAV dolerių

Akcijų vertės pokytis per pastaruosius penkis metus: –73,67 proc.

Įmonės užimama vieta „Forbes Global 2000“ sąraše: 482

Buitinės technikos gamintojas „Panasonic“ neužilgo ruošiasi švęsti šimto metų jubiliejų. Kompanija gerai žinoma dėl savo televizorių, vaizdo įrašymo ir peržiūros įrangos bei elektros elementų. Kompanija pastaruosius kelerius metus investuoja milžiniškas pinigų sumas į tyrimus, deja, ši strategija kol kas atnešė tik nuostolius.

REKLAMA

3.  „Canon“

2011 metais JAV užregistruotų patentų skaičius: 2821

Valstybė: Japonija

Pelnas: 3 mlrd. JAV dolerių

Pajamos: 45,7 mlrd. JAV dolerių

Akcijų vertės pokytis per pastaruosius penkis metus: –50,23 proc.

Įmonės užimama vieta „Forbes Global 2000“ sąraše: 141

Penkta pagal dydį Japonijos kompanija gamina įvairaus pobūdžio buitinius prietaisus, tačiau labiausiai įmonės vardą išgarsino optikos prietaisai ir vaizdo atkūrimo įrenginiai.

2.  „Samsung“

2011 metais JAV užregistruotų patentų skaičius: 4894

Valstybė: Pietų Korėja

Pelnas: 13,7 mlrd. JAV dolerių

Pajamos: 133,8 mlrd. JAV dolerių

Akcijų vertės pokytis per pastaruosius penkis metus: +67 proc.

Įmonės užimama vieta „Forbes Global 2000“ sąraše: 33

Didžiausia Pietų Korėjos kompanija vykdo veiklą beveik visose technologijų srityse kokios tik egzistuoja pasaulyje. Nenustebkite susidūrę su „Samsung“ statybų pramonėje, finansuose ar chemijos industrijoje. Vis dėlto pastaruoju metu didžiausio pasisekimo sulaukė „Samsung“ išmanieji telefonai. Per pastaruosius penkerius metus kompanijos patentų skaičius padvigubėjo, tuo pat metu jos akcijų vertė šoktelėjo net 67 proc.

REKLAMA

1.  IBM

2011 metais JAV užregistruotų patentų skaičius: 6180

Valstybė: JAV

Pelnas: 14,8 mlrd. JAV dolerių

Pajamos: 99,9 mlrd. JAV dolerių

Akcijų vertės pokytis per pastaruosius penkis metus: +80,4 proc.

Įmonės užimama vieta „Forbes Global 2000“ sąraše: 31

Patentų lyderiu 2011 metais išliko IBM, šioje pozicijoje įmonė dominuoja pastaruosius 19 metų. IBM užima didžiulę verslo technologinių sprendimų rinkos dalį, be to ji užsiima kompiuterių programinės ir techninės įrangos vystymu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų