REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilnietė Justina Kuprytė pateko į nepavydėtiną situaciją, kai ties Kaunu buvo sustabdyta policijos pareigūnų ir jai alkotesteriu nustatytas artimas vidutiniam girtumas (1,4 prom.). Alkoholio savaitę nevartojusi mergina paprašė patikrinti kartu važiuojančią draugę.

Vilnietė Justina Kuprytė pateko į nepavydėtiną situaciją, kai ties Kaunu buvo sustabdyta policijos pareigūnų ir jai alkotesteriu nustatytas artimas vidutiniam girtumas (1,4 prom.). Alkoholio savaitę nevartojusi mergina paprašė patikrinti kartu važiuojančią draugę.

REKLAMA

Ir šiai pareigūnų naudotas alkotesteris buvo negailestingas – nustatytas 1 prom. girtumas, nors Justinos draugė nevartoja alkoholio dar ilgiau. Supratusi, kad kažkas negerai, 26-erių Justina pabandė apginti save.

Jai taip pat pasirodė keista, kad policijos pareigūnai nenusivedė jos į tarnybinį automobilį, kur viskas filmuojama, o mažiausiai tris kartus per pusvalandį sugrįžo prie automobilio ir perklausė, ar vairuotoja tikrai nevartojo alkoholio.

„Negaliu teigti, kad jie tikrai norėjo pinigų. Tik pasirodė keistas toks elgesys. Viešindama šią istoriją noriu perspėti žmones, kad jie žinotų, jog būna ir tokių situacijų. O kas jei būčiau iš vakaro taurę kitą vyno išgėrusi. Būčiau ir patikėjusi tuo, ką parodė alkotesteris“, – tv3.lt pasakojo J. Kuprytė.

REKLAMA
REKLAMA

Pranešė pašaliniai žmonės

Su tv3.lt skaitytojais Justina pasidalijo šio nemalonaus incidento detalėmis: „Rugpjūčio 10-ąją su drauge vykome iš Vilniaus Kauno link. Kelionės pradžioje į laikiklį įstačiau telefoną su navigacija. Važiuojant tas telefonas iškrito iš dėklo. Pasilenkiau jo paimti ir automobilis šiek tiek suvingiavo kelyje.

REKLAMA

Kažkas tai pamatė ir paskambino policijai bei pasakė, jog įtaria, kad už vairo sėdi girtas asmuo. Todėl ties posūkiu į Petrašiūnus mus sustabdė policijos pareigūnai. Padaviau pareigūnui vairuotojos pažymėjimą. O šis ir sako, kad sulaukė dėl mūsų skambučio.

Sutikau pasitikrinti blaivumą, bet alkotesteris parodė net 1,4 prom. girtumą, nors paskutinį kartą alkoholį vartojau prieš savaitę. Sako man, kad lengvas girtumas. Iškart klausė, ar turėsiu, kas mašiną perims vairuoti. Paaiškinau, kad šalia sėdinti draugė turi teises.“

Bet policijos pareigūnai tuo pačiu alkotesteriu lengvą (1 prom.) girtumą nustatė ir keleivei. „Tada jau pradėjau ginčytis. Aiškinau, kad tikrai negėrėme. Pareigūnas nuėjo į tarnybinį automobilį ir paskui sugrįžo. Klausė, ar tikrai negėrėme? Patvirtinome, kad ne. Ir tai kartojosi gal 3 kartus.

REKLAMA
REKLAMA

Prašiau duoti dar kartą pasitikrinti, bet iš pradžių jie nesileido į kalbas. Sakė, kad jei norime, tai savo lėšomis per valandą turime pasiekti gydymo įstaigą ir ten priduoti kraują alkoholio kiekio nustatymui.

Man liepė likti mašinoje. Pasakiau, kad pati išsikviesiu kitą policijos ekipažą. Netrukus privažiavo antras automobilis, kuriame buvo kitas alkotesteris. Šis prietaisas tiek man, tiek mano draugei parodė 0,00 promilės.

Liepė mums pasirašyti, nes jau buvo pradėję surašinėti pažeidimo protokolą. Vienoje vietoje buvo parašyta, kad nuliai, o kitoje – tie pirmi netikslūs duomenys. Sakė, kad reikia pasirašyti visur, tokia dėl tvarka. Tada atidavė teises ir leido važiuoti. Gerą pusvalandį užtrukome“, – pasakojo J. Kuprytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Laikėsi nustatytos tvarkos

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Vaitkevičienė pasakojo, kad rugpjūčio 10 d. 8.17 val. buvo gautas pranešimas, jog kelyje A1 (Vilnius-Kaunas-Klaipėda), ties Bačkonių k., automobilis „Toyota“ manevruoja abejose eismo juostose, galimai vairuoja neblaivus vairuotojas:

„Prie nusukimo į Petrašiūnus, Ateities pl., buvo pastebėtas ir sustabdytas minėtas automobilis „Toyota Prius“, vairuojamas moters (gim. 1993 m.). Patikrinus blaivumą, alkoholio kiekio matuokliu, šis parodė lengvą girtumo laipsnį – 1,14 prom. Patikrintas blaivumas ir kartu važiavusiai moteriai (gim. 1979 m.), kad būtų galima perduoti vairuoti transporto priemonę jai. Pastarajai taip pat nustatytas lengvas girtumo laipsnis – 1,02 prom.

REKLAMA

Įvertinus abiejų moterų išorinius požymius ir tai, kad nuo jų nesklido alkoholio kvapas, bendravo logiškai ir sklandžiai, judesiai buvo koordinuoti, pareigūnams kilo pagrįstų įtarimų dėl alkoholio matuoklio gedimo. Todėl buvo iškviestas kitas ekipažas, moterims nustatyta 0,00 prom. Po šio įvykio alkoholio matuoklis nedelsiant buvo išimtas, nebenaudotas ir perduotas patikrinimui.“

Kalbėdama apie bendrą tvarką, O. Vaitkevičienė pasakojo: „Tikrindami asmens (vairuotojo) neblaivumą ar apsvaigimą policijos pareigūnai privalo griežtai vadovauti šią procedūrą reglamentuojančiais teisės aktais ir matavimo prietaisų naudojimosi instrukcijomis.

REKLAMA

Policijos pareigūnas, nustatęs asmens neblaivumo požymių (iš burnos sklindantis alkoholio kvapas (šiam požymiui nustatyti gali būti naudojamas bekontaktis alkoholio detektorius), neadekvati elgsena, nerišli kalba, nekoordinuoti judesiai) pagal Bendros asmens būklės įvertinimo metodiką įvertina bendrą asmens būklę (išskyrus atvejus, kai to neįmanoma padaryti dėl asmens sveikatos būklės). 

Pagrįstai įtaręs, kad asmuo neblaivus, pasiūlo pasitikrinti neblaivumą ir žodžiu paaiškina asmeniui atsisakymo tikrintis arba atlikti medicininę apžiūrą teisinius padarinius. 

Prieš tikrindamas paklausia, prieš kiek laiko asmuo vartojo alkoholį. Įvertinęs asmens nurodytą alkoholio vartojimo laiką ir laikydamasis alkoholio kiekio matuoklio gamintojo instrukcijoje nurodytų sąlygų, atlieka tikrinimą.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Policijos atstovė patvirtino, kad alkotesterių, dujų chromatografų ir kitų matavimo priemonių alkoholio kiekiui žmogaus organizme ir kraujyje matuoti meteorologinės patikros periodiškumas yra 6 mėnesiai. Pridurta, kad Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos pareigūnai patruliuodami naudoja, matavimo prietaisus tik galiojančio meteorologine patikra.

„Jeigu asmens neblaivumas buvo atliktas nepažeidžiant alkoholio kiekio naudojimo instrukcijos bei teisės aktų reglamentuojančių neblaivumo nustatymą, asmuo (vairuotojas) neturi teisės prašyti pasitikrinti neblaivumą kitu alkoholio kiekio matuokliu.

Tačiau asmuo turi teisę nesutikdamas su tikrinimo rezultatais ne vėliau kaip per valandą po to, kai jam atliktas tikrinimas, gali pats kreiptis, o jei yra sulaikytas – prašyti būti pristatomas į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, kad būtų atlikta medicininė apžiūra savo lėšomis“, – į dar vieną niuansą dėmesį atkreipė O. Vaitkevičienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų