Nuo gegužės 1 d. Lietuvos geologijos tarnyba (LGT) nebepriima naujų prašymų, tačiau iki tol visi gauti prašymai bus išnagrinėti.
Dėl baigiantis terminui gauto itin didelio paraiškų kiekio, šiuo metu dar neišnagrinėta net apie 8 tūkst. prašymų, todėl ši procedūra gali užtrukti.
Paraiškas pateikusiems asmenims ir dar negavusiems gręžinio įteisinimo patvirtinimo papildomai nieko daryti nereikia.
Gali patikrinti ir pareigūnai
Tuo metu Aplinkos apsaugos departamento (AAD) atstovai naujienų portalui tv3.lt komentavo, kad pareigūnai, nustatę atvejį dėl galimai neįteisinto gręžinio, suteikia konsultaciją, kaip tai būtų galima padaryti.
Jų teigimu, pareigūnai planuoja vykdyti ir tikslines išvykas.
„AAD pareigūnai vykdys tikslines išvykas dėl namų ūkiuose susidarančių nuotekų tvarkymo teisingumo. Jų metu bus tikrinami ir gręžiniai“, – teigė departamento atstovai.
Didžioji dalis prašymų – paskutinę akimirką
Nuo nelegalių gręžinių registravimo pradžios 2022 m. iš viso LGT gavo apie 13,4 tūkst. prašymų įregistruoti gręžinius. Didžioji jų dalis pateikta paskutiniu laikotarpiu, nors procesui buvo skirta net treji metai. Vien tik balandžio mėnesį buvo gauta beveik 6 tūkst. paraiškų registruoti neįteisintus gręžinius (per visus 2025 m. – beveik 8,67 tūkst.).
Nuo 2022 m. iki š. m. kovo pabaigos Lietuvos geologijos tarnyba įteisino 2,9 tūkst. gręžinių. Daugiausia gręžinių įteisinta Vilniaus rajone (688), Vilniaus mieste (310), Klaipėdos rajone (150), Kauno rajone (148).
Iki balandžio 30 d. nepateikus paraiškos LGT įteisinti gręžinio nebeleidžiama. Pasibaigus 3 metų terminui, kuomet asmenys buvo atleisti nuo ekonominių ir teisinių sankcijų, asmuo privalo gręžinį likviduoti ir sumokėti jam paskirtą baudą.
Jei prievolės nebus laikomasi, už gamtos išteklių registrų ir kadastrų nuostatų pažeidimą pirmąjį kartą gali būti skiriama bauda nuo 14 iki 30 eurų bauda.
Jei nusižengimas bus padaromas dar kartą, bauda bus didesnė ir sieks nuo 140 iki 300 eurų.
Ar gręžinys registruotas Žemės gelmių registre, galite pasitikrinti paspaudę šią nuorodą: Gręžinių žemėlapis.
Atsidarius nuorodą reikia sutikti su sąlygomis ir rodomame žemėlapyje artinant vaizdą ieškoti savo žemės sklypo, kuriame įrengtas gręžinys, adreso. Jei taško su skaičiais nerandate, gręžinys nėra registruotas Žemės gelmių registre.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!