REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo Pirmininkė Irena Degutienė kreipėsi į Seimo Antikorupcijos komisijos narius, prašydama jų įvertinti Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko Kęsto Komskio tinkamumą eiti šias pareigas.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo Pirmininkė šį žingsnį žengė, reaguodama į Seimo Etikos ir procedūrų komisijos nutarimus bei vadovaudamasi Seimo statuto nuostata, kad komisijų pirmininkus rinkti ar perrinkti gali tik patys komisijos nariai.

REKLAMA

Šių metų gegužės 25 d. Seimo Etikos ir procedūrų komisija bendru sutarimu nutarė, kad Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas K. Komskis, viešai teikdamas informaciją apie Seimo Antikorupcijos komisijos atliekamo tyrimo eigą ir gautą medžiagą, pažeidė Seimo Antikorupcijos komisijos įstatymo 4 straipsnį.

Lapkričio 3 d. Seimo Etikos ir procedūrų komisija bendru sutarimu nutarė, kad Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko K. Komskio veikla prieštaravo Seimo Antikorupcijos komisijos įstatymo nuostatoms, nurodančioms, kaip priimami komisijos sprendimai, todėl šių metų birželio 15 d. posėdis laikytinas neįvykusiu, o jame priimti sprendimai – neteisėti.

REKLAMA
REKLAMA

„Man, kaip Seimo Pirmininkei, nerimą ypač kelia pastarasis pažeidimas, kai komisijos darbo grupėje, kurioje yra 6 nariai, sprendimus priima tik 2 nariai, nors tiek Seimo statutas, tiek Antikorupcijos komisijos įstatymas labai aiškiai reglamentuoja, kada posėdžiai yra teisėti ir kokia balsų dauguma priimami sprendimai. Mano manymu, šių esminių nuostatų nesilaikymas yra rimtas ne tik įstatymų, bet ir visos demokratinės bei parlamentinės sistemos pažeidimas. Dar liūdniau, kai šiuos pažeidimus inicijuoja pirmininkas komisijos, kurios vienas pagrindinių uždavinių – teikti Seimui pasiūlymus dėl korupcijos nusikaltimų bei kitų teisės pažeidimų prevencijos ir užkardymo“, – savo kreipimesi į Antikorupcijos komisijos narius rašo I. Degutienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seimo Pirmininkė taip pat atkreipia komisijos narių dėmesį, kad K. Komskiui tapus Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininku ji sulaukė daug susirūpinusių piliečių protestų. Juose primenama, kad 2007 metais K. Komskiui būnant Pagėgių savivaldybės meru dėl šiurkščių rinkimų tvarkos pažeidimų buvo anuliuoti savivaldos rinkimų rezultatai Pagėgių savivaldybėje, taip pat kad 2006 m. Pagėgių meras K. Komskis Vyriausios tarnybinės etikos komisijos buvo pripažintas supainiojęs viešus ir privačius interesus, naudojosi tarnybine padėtimi savo asmeniniams tikslams siekti, kad 2003 m. išslaptintoje Valstybės saugumo departamento pažymoje dėl grėsmių nacionaliniam saugumui Pagėgių meras K. Komskis yra siejamas artimais ryšiais su ypatingai pavojingu kontrabandininku iš Kaliningrado Anzoru Kikališviliu, paskelbtu nepageidautinu asmeniu Lietuvoje.

REKLAMA

I. Degutienė taip pat priminė, kad pernai tris kartus kreipėsi į Seimo opoziciją, prašydama atsižvelgti į viešoje erdvėje K. Komskiui keliamus priekaištus dėl jo reputacijos, į paties K. Komskio viešus pasisakymus, netinkamus Antikorupcijos komisijos pirmininkui, taip pat į jo prastą vadovavimą Antikorupcijos komisijai. Seimo vadovė prašė pasiūlyti kitą opozicijos kandidatą į Antikorupcijos komisijos pirmininkus, tačiau nebuvo išgirsta.

K. Komskis: I. Degutienė mane puola neatsitiktinai

Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Kęstas Komskis, reaguodamas į pastarųjų dienų politizuotus, jo vertinimu, Seimo Pirmininkės Irenos Degutienės pranešimus, vertina juos kaip galimą dangstymą galimai nusikalstamų veikų.

REKLAMA

K. Komskis primena, jog aktyvus puolimas ne prieš korupcijos apraiškas tiriančią ir su korupcija besistengiančią kovoti Seimo Antikorupcijos komisiją, o prieš jį asmeniškai prasidėjo prieš pusantrų metų, kai Lietuvą drebinti pradėjo vadinamoji „mailiaus“ byla, o šios istorijos vienu iš veikėjų buvo ir yra I. Degutienės bendrapartietis žemės ūkio ministras Kazimieras Starkevičius.

Komentuodamas dabartinį I. Degutienės viešą kreipimąsi, K. Komskis teigė: „Sutapimas ar ne, tačiau ir šį kartą mane puola būtent tada, kai Antikorupcijos komisija pradėjo domėtis valstybės įmonės poilsio namų „Baltija“ reorganizavimu į akcinę bendrovę užkulisius. Šis valstybės įmonės privatizavimas taip pat vyksta ne be valdančiųjų Tėvynės sąjungos vadovų žinios“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų