seimo pirmininkė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „seimo pirmininkė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „seimo pirmininkė“.

Viktorija Čmilytė-Nielsen neatmeta galimybės kandidatuoti į EK

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sureagavo į viešus pasvarstymus, kad ji būtų tinkama kandidatūra į Europos Komisiją (EK). Nors parlamento vadovė galimybės pretenduoti į eurokomisaro postą plačiau nekomentuoja, tačiau tinkina, kad esant poreikiui visi variantai būtų apsvarstyti. „Kiekviena partija laisva reikšti idėjas dėl kandidatūrų, tuo kolega E. Gentvilas ir pasinaudojo.

Viktorija Čmilytė-Nielsen: Seimas turėtų pratęsti ribojimų rusams ir baltarusiams galiojimą

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen mano, kad parlamentas turėtų pratęsti ribojamųjų priemonių rusams ir baltarusiams galiojimą. „Priėmimo stadijoje turime tą įstatymą priimti“, – žurnalistams Seime ketvirtadienį sakė V. Čmilytė-Nielsen, pridurdama, jog ribojimai Rusijos ir Baltarusijos piliečių atžvilgiu turi išlikti skirtingi.

Viktorija Čmilytė-Nielsen: jei kažkas dėl Nacionalinio stadiono statybų daroma ne pagal tvarką, institucijos turi išsakyti pastabas

Viešojoje erdvėje kylant klausimui, ar Nacionalinio stadiono projektą iš kapitalo fondų valdytojos „BaltCap“ perėmus nekilnojamojo turto plėtros bendrovei „Hanner“, neturėjo būti skelbiamas naujas konkursas, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen aiškina, kad institucijos turi stebėti šią situaciją ir esant poreikiui išsakyti pastabas.

Viktorija Čmilytė-Nielsen: palaikyčiau siūlymą mažinti dujų akcizą iki 41 euro

Liberalų sąjūdžio lyderė, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad palaikytų Vyriausybės parengtas Akcizų įstatymo pataisas, siūlančias gyventojams ir verslui sumažinti suskystintų naftos dujų (SND) akcizą iki 41 euro už toną, sako partijos lyderė.  „Aš Vyriausybės (siūlymą – BNS) palaikyčiau“, – sekmadienį BNS sakė Seimo pirmininkė.
2024-02-04

Seimo pirmininkė: valdančioji koalicija spręs, ar dėl Žemaitaičio neliečiamybės naikinimo surengti neeilinę sesiją

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, kad valdančioji koalicija dar spręs, ar dėl parlamentaro Remigijaus Žemaitaičio neliečiamybės naikinimo kviesti neeilinę sesiją. „Neliečiamybei panaikinti reikia 71 balso. Koalicija dar svarstys, ar vertinant patvirtintas komandiruotes prasminga kviesti neeilinę sesiją vien dėl šio klausimo“, – Eltai teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Blinkevičiūtė siūlymus balsuoti dėl pasitikėjimo Seimo pirmininke vadina laiko gaišimu

Opozicijai siūlant balsuoti dėl pasitikėjimo Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė sako, kad tai laiko gaišimas ir reikia imtis kitų darbų, o vienas jų – padėtis energetikos sektoriuje.  „Man kartais atrodo, ar nebus tai veltui laiko gaišimas Seimui ir taip yra darbų.

Seimo pirmininkė: nuo studentų žinių priklauso valstybės ateitis

Studentai yra svarbi visuomenės dalis, nuo kurios išsilavinimo, žinių, aktyvumo priklauso valstybės ateitis, sveikindama su Tarptautine studentų diena sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. „Studijų metai netruks prabėgti, ateitis taps dabartimi. Todėl naudokitės unikalia proga siekti žinių ir patirties. Drąsiai įgyvendinkite akademinius ir asmeninius tikslus. Prisiimkite lyderių atsakomybę. Eksperimentuokite ir kurkite naujoves. Ir, žinoma, nenustokite svajoti.

Čmilytė-Nielsen sako, kad Lietuva vykdo įsipareigojimus dėl Kinijos ir Taivano

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad Lietuva vykdo įsipareigojimus, prisiimtus Kinijos ir Taivano atžvilgiu, įskaitant vienos Kinijos principo laikymąsi. Klausimų dėl Lietuvos užsienio politikos šiais klausimais viešojoje erdvėje kilo Lietuvoje praėjusią savaitę apsilankius Taivano užsienio reikalų ministrui ir Seimo pirmininkei nusprendus su juo susitikti.
Aktualijos 2023-11-15

Seimo pirmininkė: biudžetas bus priimtas laiku, „laisviečių“ elgesį sieja su rinkimais

Seimui antradienį nepradėjus svarstyti 2024 metų valstybės biudžeto projekto, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen mano, kad šis įstatymas bus priimtas laiku. „Šiek tiek stebinantis sprendimas, bet Seime kartais būna, kad apima emocija, ir kas nors paspaudžia mygtuką ir netikėtai persisveria ne į tą pusę, į kurią turėtų.

Seimo pirmininkė su popiežiumi Pranciškumi aptarė pagalbą Ukrainai

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pirmadienį Vatikane susitikusi su popiežiumi Pranciškumi aptarė Lietuvos ir Šventojo Sosto santykius, kalbėjo apie Katalikų bažnyčios vaidmenį ir paramą karo pabėgėliams iš Ukrainos, pranešė Seimo Ryšių su visuomene skyrius. „Popiežiaus žodis stabdant karą ir nutraukiant agresiją yra labai svarbus. Audiencijos metu taip pat sakiau, kad Lietuva vertina Šventojo Sosto dėmesį, maldas už kenčiančią ukrainiečių tautą ir pagalbą karo pabėgėliams iš Ukrainos.
REKLAMA
REKLAMA

Seimo pirmininkė pradeda vizitą Taivane

Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen vadovaujama Lietuvos verslo delegacija sekmadienį pradėjo vizitą Taivane. Parlamento vadovė ten lankosi su 14 Lietuvos įmonių ir keturių verslo asociacijų atstovais, misijos tikslas – bendradarbiavimo galimybių plėtra informacinių technologijų ir inovacijų srityse.

Pasitraukimas iš susitarimo dėl švietimo padarytų žalą partijoms – Seimo pirmininkė

Pasitraukimas iš nacionalinio susitarimo dėl švietimo būtų žala pačioms tokį sprendimą priėmusioms partijoms, sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Seimo pirmininkė ir premjerė sveikina Ukrainą su Nepriklausomybės diena

Lietuvos Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir premjerė Ingrida Šimonytė ketvirtadienį pasveikino Nepriklausomybės dieną mininčią Ukrainą. Prezidentas Gitanas Nausėda šią datą mini viešėdamas Ukrainoje. V. Čmilytė-Nielsen Aukščiausiosios Rados pirmininkui Ruslanui Stefančiukui siųstame sveikinime pabrėžė, kad laisvės kaina negali būti per didelė, ji negali būti ir patogi. „Negali būti prisitaikėliškos laisvės.

Čmilytė-Nielsen Stokholme dalyvaus NB8 valstybių parlamentų vadovų susitikime

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ketvirtadienį vyksta darbo vizito į Stokholmą, kur dalyvaus Šiaurės ir Baltijos valstybių (NB8) parlamentų vadovų susitikime. Danijos, Estijos, Islandijos, Latvijos, Lietuvos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos parlamentų pirmininkai daugiausia dėmesio skirs bendradarbiavimui reaguojant į regiono saugumo politikos situaciją, pranešė Seimo pirmininkės sekretoriatas. Taip pat planuojama kalbėti apie paramos teikimą Ukrainai.

Seimo pirmininkė su eurokomisaru Sinkevičiumi aptars paramą Ukrainai, energetiką

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen antradienį susitikime su Europos Komisijos (EK) nariu Virginijumi Sinkevičiumi aptars Europos Sąjungos paramą Ukrainai, sankcijas Rusijai, energetikos klausimus. Kaip BNS nurodė V. Čmilytės-Nielsen sekretoriato vadovas Lukas Kornelijus Vaičiakas, taip pat bus kalbama apie EK politinius tikslus ir prioritetus šių metų rudeniui bei kitus klausimus.

Seimo pirmininkė: apkalta Žemaitaičiui turėtų būti rengiama net jei jis atsiprašys

Apkalta Remigijui Žemaitaičiui dėl jo antisemitinių pasisakymų turėtų būti rengiama net ir tuo atveju, jei jis atsiprašys už savo pareiškimus, sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Valdančiųjų frakcijų seniūnai antradienį išplatintame pareiškime tvirtino, jog R. Žemaitaičio pasisakymai gali būti traktuojami kaip Seimo nario priesaikos sulaužymas, jie paragino jį pripažinti klaidą ir viešai atsiprašyti dar iki NATO viršūnių susitikimo.

Seimo pirmininkė sako nematanti poreikio suvienodinti sankcijas rusams ir baltarusiams

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako nematanti poreikio suvienodinti sankcijas rusams ir baltarusiams sakydama, kad jos neįtikina prezidento argumentai, jog tai būtina kylant grėsmėms dėl „Wagner“ galimo įsikūrimo Baltarusijoje.

Seimo pirmininkė: KT būtų nešališkas arbitras vertinant Stambulo konvenciją

Parlamentarai antradienį pradėjo svarstyti Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen siūlymą kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT) dėl Stambulo konvencijos atitikimo pagrindiniam Lietuvos įstatymui. Už atitinkamą Seimo nutarimo projektą po pateikimo balsavo 55 parlamentarai, prieš buvo du, susilaikė keturi. Dėl šio nutarimo priėmimo parlamentarai apsispręs jau rudens sesijoje, nes antradienį baigiasi Seimo pavasario sesija.

Čmilytė-Nielsen: Seimui bus siūloma imtis apkaltos Žemaitaičiui dėl jo pasisakymų

Valdantieji su opozicinėmis frakcijomis derina kreipimąsi, kuriuo siūlys Seimui imtis „griežtesnių priemonių“ prieš parlamentarą Remigijų Žemaitaitį dėl jo pasisakymų, įskaitant ir apkaltos galimybę, sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Seimo pirmininkė ragina daugiau lėšų ES biudžete skirti kariniam mobilumui

Briuselyje viešinti Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ragina daugiau lėšų Europos Sąjungos (ES) biudžete skirti kariniam mobilumui. „Dabartinėje daugiametėje finansinėje programoje kariniam mobilumui numatyto finansavimo toli gražu nepakanka, kad būtų patenkinti investicijų poreikiai.

Seimo pirmininkė abejoja, ar VTEK turėtų aiškintis ministrų išlaidas dirbant tarybose

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen abejoja, ar Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) turėtų aiškintis ministrų išlaidas jiems dirbant savivaldybių tarybose, Prezidentūrai paskelbus apie ketinimus kreiptis į šią instituciją. „Aš abejočiau, ar tai VTEK kompetencija, bet jei bus toks kreipimasis, prezidentas tikrai gali kreiptis į visas institucijas, į kurias jam atrodo teisinga kreiptis, ir VTEK atsakys, ar tai apskirtai jų kompetencijoje svarstyti tokius klausimus.

TV3 Žinios. Karinės jūrų pajėgos vykdys dideles pratybas; Šimonytė ir Čmilytė-Nielsen sveikina su Tėvo diena

Seimo pirmininkė ir premjerė sveikina su Tėvo diena: jie svarbūs vaiko vertybėms, ateičiai. Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos kitą savaitę vykdys didžiausias 2023 metų organizuojamas pratybas „Audros smūgis 2023“. Nacionalinis kibernetinio saugumo centras atliko mobiliosios programėlės „TikTok“ kibernetinio saugumo analizę ir rekomenduoja šios programėlės nenaudoti tarnybiniuose telefonuose.  Daugiau aktualiausių Lietuvos ir pasaulio naujienų – TV3 Žiniose arba transliacijoje.

Seimo pirmininkė: rusiškas totalitarizmas privalo būti panaikintas

Rusiškas totalitarizmas privalo būti panaikintas, ketvirtadienį Seime per Ukrainos parlamento vadovo Ruslano Stefančuko apdovanojimo Aleksandro Stulginskio žvaigžde ceremoniją sakė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. „Rusiškas totalitarizmas, tokia pat neapykantos ideologija kaip ir fašizmas ar nacizmas, yra nesuderinamas su civilizuoto bendrabūvio ir tarptautinio saugumo normomis, todėl privalo būti panaikintas“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Seimo pirmininkė Osle pristatys Lietuvos lūkesčius NATO viršūnių susitikimui

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen antradienį lankosi Osle, kur Norvegijos politikams pristatys Lietuvos lūkesčius prieš liepą Vilniuje vyksiantį NATO viršūnių susitikimą. „Prieš NATO viršūnių susitikimą toliau aktyviai pristatau Lietuvos pozicijas mūsų sąjungininkų parlamentų pirmininkams. Toks vizito į Oslą tikslas. Kartu – tai proga aptarti dvišalio bendradarbiavimo plėtrą.

Liberalų sąjūdžio valdyba aptars konservatorių siūlymą dėl pirmalaikių rinkimų

Valdančiojo Liberalų sąjūdžio valdyba šeštadienį svarstys situaciją koalicijos partnerei Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD) pasiūlius inicijuoti pirmalaikius Seimo rinkimus. „Pirmiausia tą partnerių sprendimą mes aptarsime Liberalų sąjūdžio valdyboje, vėliau, tikiuosi, ir koalicijoje“, – BNS penktadienį sakė Liberalų sąjūdžio vadovė, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Liberalų sąjūdžio valdyba posėdžiaus 12 val. nuotoliniu būdu, BNS informavo jos nariai.

Seimo pirmininkė: solidarumo mokestis sukuria pavojingą precedentą

Seimui antradienį priėmus įstatymą dėl laikino bankų solidarumo įnašo, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad šio mokesčio įvedimas sukuria „pavojingą precedentą“, kuomet valdžia gali papildomai apmokestinti tam tikru laikotarpiu sėkmingai veikiančius sektorius.  „Žinoma, (solidarumo įnašo – BNS) tikslas yra labai kilnus – skirti tuos pinigus gynybos infrastruktūrai, šalies saugumui. Tačiau pati pasirinkta priemonė sukuria pavojingą precedentą.
Aktualijos 2023-05-10

Čmilytė-Nielsen: Žemaitaitis privalo atsakyti už savo žodžius

Seimo narys Remigijus Žemaitaitis turi atsakyti už savo komentarą, kuriuo Izraelio politiką Palestinoje prilygino Rusijos invazijai į Ukrainą, teigia parlamento pirmininkė. „Siekiant išlaikyti socialinių tinklų gerbėjų dėmesį, Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio pastangos neretai nuklysta į desperaciją, o per ją ir į neleistinus kraštutinumus. Taip nutiko ir vakar jam mėginant pareikšti nuomonę dėl Izraelio ir Palestinos santykių“, – antradienį „Facebook“ teigė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Seimo pirmininkė: interpeliacija Navickui – netinkamu laiku

Seimo opozicijai inicijuojant interpeliaciją žemės ūkio ministru Kęstučiui Navickui, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad tam dabar netinkamas laikas, nes vyksta pasėlių deklaravimas, kurio sklandų procesą turi užtikrinti ministras. „Nėra labai tinkamai parinktas laikas, keli svarbūs dalykai vyksta, kaip pasėlių deklaravimas, procesai, kurie reikalauja maksimalaus ministerijos, paties ministro įsitraukimas“, – Žinių radijui trečiadienį sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Seimo pirmininkė ragina Olimpinį komitetą, parlamentus neleisti rusams grįžti į varžybas

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ketvirtadienį kreipėsi į pasaulio parlamentus ir Tarptautinį olimpinį komitetą (TOK) ragindama neleisti Rusijos ir Baltarusijos sportininkams grįžti į tarptautines varžybas. „Išties labai apmaudu, kad vis dar tenka tokias organizacijas kaip Tarptautinis olimpinis komitetas įtikinėti, jog šiuo metu vienintelis kvietimas Rusijai gali būti tik į tarptautinį tribunolą.

Čmilytė-Nielsen: ukrainiečiai negali melstis Bažnyčioje, kuriai vadovauja karo rėmėjas

Nuo karo į Lietuvą pabėgę ukrainiečiai negali melstis Bažnyčioje, kuriai vadovauja karą palaikantis patriarchas Kirilas, sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Lietuvoje viešinčiam Konstantinopolio patriarchui Baltramiejui I parlamento vadovė dėkojo, kad jis palaikė penkis Lietuvos stačiatikių dvasininkus, nesutikusius su tokia Maskvos patriarcho pozicija, ir grąžino juos į kunigystės luomą.

Seimo pirmininkė: individualios veiklos apmokestinimo didinimas kelia abejonių

Finansų ministerijai individualią veiklą siūlant apmokestinti 20 proc. gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifu, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad tai vienas iš „nerimą ir abejones keliančių“ su mokesčių reforma susijusių pasiūlymų.  „Aš sakyčiau, kad yra dalykų, kurie tikrai yra pozityvūs, bet yra ir dalykų keliančių nerimą ir abejones.

Seimo pirmininkė apie pensijų kaupimą: pokyčiai yra reikalingi

Viešojoje erdvėje pastaruoju metu kilus diskusijų dėl automatinio gyventojų įtraukimo į antros pakopos pensijų fondus ir galimos sistemos pertvarkos, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilyte-Nielsen sutinka, kad pensijų kaupimo modelio pokyčiai yra reikalingi. Pasak jos, koreguojant pensijų kaupimo sistemą žmonėms reikia suteikti daugiau savarankiškumo.  „Mano įsitikinimu, pokyčiai reikalingi.
86 2023-03-12

Seimo pirmininkė: reakcija į pranešėjo istoriją lems šio instituto ateitį

Reakcija į žurnalistų knygoje aprašytą pranešėjo istoriją lems šio instituto ateitį, sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Vasarį pasirodžius Dovydo Pancerovo ir Birutės Davidonytės knygai „Pranešėjas ir Prezidentas“ su buvusio žvalgybos pareigūno liudijimu dėl gautų nurodymų atlikti tuo metu kandidatu į prezidentus buvusio Gitano Nausėdos komandos tikrinimą, liberalas Seimo narys Raimundas Lopata pasiūlė kurti komisiją šioms aplinkybėms tirti.

Čmilytė-Nielsen: Kremlius neįvertino ukrainiečių noro gyventi europietiškoje valstybėje

Ukraina jau laimėjo Rusijos pradėtą karą, nors iki galutinės pergalės laukia sunkus ir praradimų kupinas kelias, bet Kremlius neįvertino ukrainiečių noro gyventi normalioje europietiškoje valstybėje, sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
Aktualijos 2023-02-24

Čmilytė-Nielsen: Seimas turi reaguoti į naujas aplinkybes dėl VSD pranešėjo

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad parlamentas turi reaguoti į tyrimų žurnalistų naujoje knygoje atskleistas Valstybės saugumo departamento (VSD) pranešėjo istorijos aplinkybes, nes reakcija į jas nulems prieš kelerius metus įteisinto pranešėjo instituto ateitį Lietuvoje. „Nuo to, kaip bus reaguojama į knygoje aprašytus įvykius, priklausys pranešėjo instituto ateitis Lietuvoje.
Aktualijos 2023-02-22

Čmilytė-Nielsen: LTG turi spartinti planus atsijungti nuo rusiškų sistemų

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“ (LTG) turi spartinti planus atsisakyti rusiškos KLUB-U lokomotyvų saugos sistemos ir įdiegti vakarietišką. Portalas „Lrytas“ šią savaitę skelbė, kad „Lietuvos geležinkeliai“ ketina atsijungti nuo šios sistemos iki 2026-2027 metų. „Dabar situacijai paaiškėjus, iškilus į viešumą, natūralu, kad reikėtų priimti sprendimus, kurie mums padėtų atsijungti nuo tų nesaugių sistemų.

Čmilytė-Nielsen: tą penktadienį susitikau su Šimonyte, bet apie Prokuratūros kreipimąsi nesakiau

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako generalinės prokurorės Nidos Grunskienės žinia apie planuojamą kreipimąsi dėl Seimo nario teisinės neliečiamybės panaikinimo su nieko nepasidalinusi, nežinojusi net Baudžiamojo kodekso straipsnių, pagal kuriuos tyrimas pradėtas.

Dėl galimo neteisėto policijos sekimo Seimo pirmininkė mato pagrindą ikiteisminiam tyrimui

Dėl policijai mestų kaltinimų galbūt vykdžius neteisėtą kriminalinę žvalgybą Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako matanti pagrindą pradėti ikiteisminį tyrimą, bet nepritaria atskiros laikinosios komisijos parlamente sudarymui.
Aktualijos 2023-02-01

Seimo pirmininkė: geriausia, kad viešų nuomonių išsiskyrimų dėl vokiečių brigados nebūtų

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad viešų nuomonių išsiskyrimų, ypač tarp skirtingų valdžios institucijų, dėl vokiečių įsipareigojimo dislokuoti Lietuvoje brigadą neturėtų būti. „Nuo pat viešos diskusijos pradžios laikiausi pozicijos, kad tokios diskusijos, ypač tarp skirtingų valdžios šakų, turėtų vykti visgi prie bendro stalo ir ne viešumoje“, – penktadienį žurnalistams Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Čmilytė-Nielsen: „Lietuvos išgyventa Sausio 13-osios patirtis Ukrainos kovą padaro mums itin artimą ir suprantamą“

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen kviečia minėti Laisvės gynėjų dieną – vieną svarbiausių modernios Lietuvos istorijos datų, kuri kalba apie mūsų valstybės, mūsų tautos valstybingumo gynybą, rašoma Seimo pranešime spaudai. Prisiminti tą lemtingą 1991 m. sausio 13-ąją, kai sovietų ginkluotoms pajėgoms šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą, Lietuvos televizijos ir radijo būstinę žuvo keturiolika ir buvo sužeista daugiau kaip pusė tūkstančio beginklių civilių gyventojų.

DIENOS PJŪVIS. Ar 2023 m. pavyks pakelti pasitikėjimą Seimu? Interviu su Viktorija Čmilyte-Nielsen

2022-ieji metai nebuvo lengvi Seimui ir valdančiajai koalicijai. Apklausos rodo, kad net 70 proc. lietuvių nepasitiki Vyriausybe, o Seimu dar daugiau. Kodėl taip yra? Ar dėl to yra kalti nesutarimai tarp koalicijos partnerių? Kaip viskas bus 2023-iaisiais – ar pavyks pakelti pasitikėjimą Seimu? Apie tai naujienų portalo tv3.lt laidos „Dienos pjūvis“ interviu su Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen. LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.

Viktorija Čmilytė-Nielsen baigiant rudens sesiją: pagrindiniai darbai atlikti

Parlamento vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen Seimui baigiant rudens sesiją sako, kad pagrindiniai darbai atlikti, nors norėtųsi daugiau pažangos žmogaus teisių klausimais. „Visų pirma yra biudžetas, kuris buvo kokybiškai parengtas ir rimtesnės kritikos nesulaukė, sakyčiau, pagrįstai, tai yra labai svarbus darbas. Jis taip pat buvo priimtas anksčiau ne paprastai, tai sumažino diskusijų temperatūrą, nors buvo ir apsižodžiavimų, ir pasikarščiavimų.

Viktorija Čmilytė-Nielsen: pati išsirinkau Gutauską, jokių mainų dėl kandidatų į Konstitucinį Teismą nėra

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, jog jokių mainų tarp parlamento ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) dėl kandidatų į Konstitucinį Teismą (KT) nėra. Ketvirtadienį Seime komentuodama versiją, kad laikinoji LAT vadovė Gabrielė Juodkaitė-Granskienė į KT pateikė konservatoriaus, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) Stasio Šedbaro kandidatūrą mainais už LAT teisėjo Aurelijaus Gutausko teikimą, V. Čmilytė-Nielsen sakė dėl kandidatūros apsisprendusi pati.
Aktualijos 2022-12-15

Čmilytė-Nielsen lankysis Prancūzijoje, dalyvaus paramos Ukrainai konferencijoje

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pirmadienį su vizitu išvyksta į Prancūziją, kur dalyvaus paramos Ukrainai konferencijoje. Kaip šeštadienį pranešė pirmininkės atstovė spaudai, Paryžiuje vyksiančią paramos Ukrainai konferenciją sušaukė ir jai pirmininkaus Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ir Ukrainos premjeras Denysas Šmyhalis. Teigiama, jog konferencijoje numatomas nuotolinis Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio sveikinimas.
Aktualijos 2022-12-10

Viktorija Čmilytė-Nielsen pasakė, kada bus pateikti kandidatai į žvalgybos kontrolierius

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen kandidatus į žvalgybos kontrolierius žada pateikti iki rudens sesijos pabaigos, tai yra gruodį. „Tikėtina, kad tai galėtų įvykti dar iki rudens sesijos pabaigos“, – LRT radijui trečiadienį sakė parlamento vadovė. Pasak jos, procesą koreguoja dalies Seimo narių kreipimasis į Konstitucinį Teismą (KT). Vis dėlto ji pabrėžė, kad greičiausiai sprendimas dėl kontrolierių bus priimtas dar iki jam paskelbiant savo sprendimą.

Viktorija Čmilytė-Nielsen: mokyklos pačios turėtų apsispręsti dėl rusų kalbos mokymo

Parlamento pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad mokyklos pačios turėtų apsispręsti dėl rusų kalbos pamokų vykdymo. „Aš sakyčiau, kad jei mokyklos bendruomenė mato tai kaip prasmingą dalyką, drausti nevertėtų rusų kalbos kaip antros, pasirenkamosios kalbos“, – lrt radijui trečiadienį sakė ji. „Visada laikiau privalumu, kad žmogus turi galimybę mokytis kalbų. Ar tai būtų mūsų kaimynų – latvių, baltarusių, lenkų kalbos, ar vokiečių, prancūzų, ar rusų“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Viktorija Čmilytė-Nielsen: „Šiandien Rusija bando įgyvendinti tai, ko nepajėgė per Holodomorą“

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ketvirtadienio parlamento posėdį pradėjo kviesdama politikus pagerbti prieš 90 metų Ukrainoje dirbtinai sukelto badmečio – Holodomoro – aukas., rašoma pranešime spaudai.
Aktualijos 2022-11-24

Viktorija Čmilytė-Nielsen: pirmininkas Stončaitis bent jau laikinai galėtų atsistatydinti

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigė, kad dėl Antikorupcijos komisijos pirmininko Algirdo Stončaičio galimybių toliau eiti šias pareigas bus sprendžiama sulaukus institucijų atsakymų apie jo galimus ryšius su teisėsaugai žinomais asmenimis, tačiau, jos manymu, komisijos pirmininkas bent laikinai turėtų nusišalinti nuo pareigų.

Čmilytė-Nielsen: dėl Stončaičio bus sprendžiama gavus institucijų atsakymus

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad dėl Antikorupcijos komisijos pirmininko Algirdo Stončaičio galimybių toliau eiti šias pareigas bus sprendžiama sulaukus institucijų atsakymų apie jo galimus ryšius su teisėsaugai žinomais asmenimis. „Visų pirma reikia sulaukti tarnybų atsakymų į suformuluotus klausimus ir tada bus sprendimai.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen lankosi Ukrainoje: čia jaučiamas tikėjimas laisva ateitimi

Rusijai beveik devynis mėnesius tęsiant karą Ukrainoje, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ketvirtadienį pranešė besilankanti Kyjive ir jo apylinkėse. „Pirmo vizito metu, kuomet buvo minimas tik pirmas karo mėnuo, buvo daug nežinomybės ir nerimo. To netrūksta ir šiandien, kai miestas bet kada gali sulaukti smūgių, kai jis skendi tamsoje ir ne mažesnėje nežinioje“, – „Facebook“ paskyroje rašė parlamento vadovė.
Į viršų