REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Policija atskleidžia, kaip artimiausius tris savaitgalius ir per šventes ribos eismą tarp miestų. Visos Lietuvos keliuose veiks 250 kontrolės postų, o į gatves išvažiuos apie pusantro tūkstančio pareigūnų – trečdaliu daugiau nei įprastai.

Policija atskleidžia, kaip artimiausius tris savaitgalius ir per šventes ribos eismą tarp miestų. Visos Lietuvos keliuose veiks 250 kontrolės postų, o į gatves išvažiuos apie pusantro tūkstančio pareigūnų – trečdaliu daugiau nei įprastai.

REKLAMA

Kaip ir per Velykas, ketinančius išvažiuoti iš savo miesto žmones policija ragina su savimi turėti kelionės tikslą pagrindžiančius dokumentus, pasitelks ir trikojus. Tačiau ir policija, ir valdžia patys negali konkrečiai atsakyti, ar leis išvažiuoti, pavyzdžiui, į išsinuomotą kaimo turizmo sodybą.

Daug klausimų kyla ir grįžti norintiems emigrantams. O mažesnių miestelių gyventojai gūžčioja pečiais, kad liks nevalgę, nes artimiausia parduotuvė – gretimoje savivaldybėje.

Tris artimiausius savaitgalius ir per šventes visoje Lietuvoje policija įrengs 250 kontrolės postų.

REKLAMA
REKLAMA

„Savaitgalis, kalėdinis, naujametis laikotarpis – prie įprastos policijos veiklos bus vadinamieji „blockpostai“. Įvažiuojant į savivaldybės centrą, deja, teks turėti kontaktą su mūsų pareigūnais“, – sako Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

REKLAMA

O ir pačių pareigūnų bus daugiau.

„Jeigu įprastomis dienomis į mūsų gatves išvažiuoja 750 ekipažų, tai šiomis dienomis į mūsų gatves išvažiuos 920 ekipažų“, – pasakoja vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Vadinasi, jei įprastai keliuose patruliuoja apie tūkstantį pareigūnų, minėtu laikotarpiu jų bus apie pusantro tūkstančio. Ir ne tik.

„Susiderinta su Krašto apsaugos ministerija dėl Karo policijos įsitraukimo ir dėl Šaulių sąjungos įsitraukimo“, – teigia A. Bilotaitė.

Tiesa, ministrė negali atsakyti, kiek tiksliai karių ir šaulių ateis į pagalbą. Užtat aišku, kad be problemų įvažiuoti į kitą savivaldybę galės tie, kurie ten turi būstą, važiuoja dirbti, gauti medicinos pagalbą ar dėl artimųjų mirties.

REKLAMA
REKLAMA

„Rekomendacija turėti tam tikrus dokumentus, išrašus, galima turėti nusifotografavus išmaniuosiuose įrenginiuose ir pateikus pareigūnams patikros procedūros supaprastėtų“, – kalbėjo R. Požėla.

Visgi vakar Vyriausybė prirašė ir keletą papildomų punktų: leidžiama vykti į autobusų stotis ar oro uostą bei „dėl kitų objektyviai pagrįstų neatidėliotinų priežasčių“. O tai žmonėms jau kelia daug pagrįstų klausimų. Ar galės šeimos vykti į masiškai iš anksto užsisakytas kaimo turizmo sodybas?

„Žmonės nuolat skambina sodybų šeimininkams ir klausia, ar mes galėsime atvykti, ar negalėsime. Ir mes neturime, ką pasakyti, nes, pagal nutarimą, sodybos gali vykdyti, tačiau žmonėms draudžiama atvažiuoti. Nutarimo tvarka skatina žmones nusižengti važiuojant į sodybą“, – sako Kaimo turizmo asociacijos vadovė Agnė Vaitkuvienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nei vidaus reikalų ministrė, nei generalinis komisaras aiškaus atsakymo neturi.

„Konkrečias situacijas vertins vietoje policijos pareigūnai, jie atsižvelgs į įvairias objektyvias situacijas“, – pasakoja A. Bilotaitė.

Primygtinai žurnalistų klausiama premjerė paaiškina šitaip.

„Mūsų raginimas ir karantino taisyklių raginimas yra nevažiuoti“, – teigia Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Klausimų kelia emigrantai – ar į tėvynę sugrįžę, bet čia neregistruoti piliečiai galės grįžti pas tėvus? Atsakymai vėl skirtingi.

„Vadovaujantis protingumo kriterijais, tokį žmogų, turbūt, praleisime“, – kalbėjo R. Požėla.

REKLAMA

„Nėra ten jokios išimties, nes tėvų šeima ir vaikų šeima yra dvi atskiros šeimos“, – sako I. Šimonytė.

Šimonytė ragina žmones laikytis taisyklės – nevažiuoti niekur, kur nėra būtina, kad virusas neturėtų galimybių plisti. Įprastomis darbo dienomis šiuo laikotarpiu kontrolės postų nebus, tačiau policija dirbs didesnėmis pajėgomis. Pareigūnai eismo nestabdys, tačiau reikalui esant irgi prašys įrodymų, ar žmonės automobiliuose į kitą miestą vyksta su rimta priežastimi.

Esą bus įdarbinti ir vadinamieji „trikojai“ – greitį viršijęs vairuotojas gaus ne tik baudą, bet galbūt ir klausimą, kokiu tikslu vyko į kitą miestą. Tuo metu sunerimę ties savivaldybių riba gyvenantys žmonės.Visai šalia Šiaulių esančių Sutkūnų gyventojai nuolat kerta riboženklį. Ir, paskutinę dieną prieš draudimus, dar laužo galvas, ką daryti:

REKLAMA

„Čia pusbrolis gyvena. – Tai nebegalėsit pas pusbrolį atvažiuot. Man į ūkines prekes reikia nuvažiuot dar.“

Kitiems labiau rūpi ne ūkinės prekės. Būtinybė nusipirkti maisto, pasak Vyriausybės nurodymų, nėra svarbi priežastis kirsti kitos savivaldybės ribą:

„Nevalgę būsim. Nėra aplinkui. Vien tik Šiauliai arčiausiai.“

„Šiaulių rajono savivaldybės meras gaus atvežti mums produktų, jeigu neišspręs to klausimo.“

„Čia visi dirbantys Šiauliuose, darbo pažymėjimo, kaip įrodymo, kad tu darbuotojas, nebereikia. Tai važiuosi, policija stabdys, klaus, kur važiuoji, o kaip tu įrodysi? Kaip paaiškinsi? Gal darbdavys turės pažymą išrašyti?“, – pasakoja Sutkūnų bendruomenės pirmininkas Darius Narvilas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Didina stresą visuomenei, manau, tokie dalykai.“

Tad, panašu, viską lems policininkų geranoriškumas. Generalinis komisaras tikina, kad baudas pareigūnai išrašinės tik tais atvejais, kai vairuotojai elgsis piktybiškai. Ir pripažįsta, kad visų kelių neužtvers.

„Aš manau, kad didžiuma žmonių taisyklių yra linkę laikytis. Čia yra proga visiems pagalvoti, ar būtina vykti ten, kur vykti nebūtina, nes situacija tikrai rimta“, – teigia I. Šimonytė.

Tiesa, skeptiškai į Vyriausybės planą žiūri buvęs premjeras. Esą policijai masiškai išėjus į gatves nusikaltimų gali padaugėti kitur.

„Tai yra susisiekiantys indai. Jeigu tu kažkur skirti daugiau dėmesio, kitose pozicijose trūks pajėgų“, – kalbėjo Seimo narys Saulius Skvernelis.

REKLAMA

„Tomis priemonėmis mes padarysime maksimaliai saugias šventes. Tikrai mūsų pareigūnų užteks ir reagavimui į gyventojų pranešimus“, – sako R. Požėla.

Pats per Velykas tokius pat ribojimus įvedęs Skvernelis pabrėžia ir to kainą:

„Priemonės brangios. Kai reikėjo Velykų savaitgalį daryti, kainavo žmogiškaisiais resursais, pagrindinis turtas yra žmonės. Ir finansiškai. Galima savaitgalį tokį mechanizmą pabandyti padaryti. Bet ne tris savaites.“

Velykų savaitgalį kontrolės postai keliuose ir papildomas pareigūnų darbas kainavo per 700 tūkst. eurų. Šį kartą priemonės gali atsieiti milijonu eurų daugiau, tačiau valdantieji ir mokslininkai sako, kad šįkart svarbiau skaičiuoti ne išlaidas, o žmonių gyvybes.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų