Bažnyčia nusprendė: dėl karantino suvaržymų laikinai stabdo viešas pamaldas

Lietuvoje situacija dėl koronaviruso negerėja. Dirbti pradėjusi naujoji Ingridos Šimonytės Vyriausybė dar sekmadienį paskelbė naujausius karantino suvaržymus, kurie įsigalios nuo trečiadienio. Į tai sureagavo ir Lietuvos katalikų bendruomenė.

Lietuvos vyskupų konferencija išplatino pranešimą žiniasklaidai, informuodami, kaip toliau bus vykdoma veikla. Tikinama, kad nuo gruodžio 16 d. iki sausio 3 d. tikintieji šv. Mišių galės klausytis tik nuotoliniu būdu.

Patiekiame visą vyskupų konferencijos išplatintą pranešimą.

„Per Kalėdas švenčiame nuostabų įvykį – Dievas tapo Žmogumi, kad apsčiai turėtume gyvenimą dovanojančios meilės, būtume pripildyti dangiškos ramybės ir džiaugsmo.

Dievas patiki save kaip silpną Kūdikį į žmogaus rankas. Kalėdų naktyje nuskamba džiugi angelų giesmė, skelbianti Dievo garbę. Kaip vėliau pasakys šv. Ireniejus, Dievo garbė yra gyvas žmogus...

Netrukus po Kalėdų angelas pažadins Juozapą ir pasakys: „Kelkis, imk kūdikį su motina ir bėk į Egiptą. Pasilik ten, kol tau pasakysiu, nes Erodas ieškos kūdikio, norėdamas jį nužudyti“ (Mt 2, 13). Teko palikti tai, kas įprasta, ir leistis į tolimą kelionę, išgyventi įvairius jos nepatogumus ir pavojus. Visa tai dėl to, kad būtų išgelbėta Kūdikio gyvybė...

Šios Kalėdos pakviečia mus savitu būdu skelbti Dievo garbę – konkrečiai pasirūpinti žmogaus gyvybe. Nebūtinai pažįstamo, bet vis dėlto labai konkretaus, esančio šalia mūsų. Pasaulį varginanti pandemija šiuo metu ypač palietė mūsų kraštą. Girdime gydytojų pagalbos šauksmą dėl padėties, itin sparčiai prie galimybių kraštutinės ribos stumiančios mūsų sveikatos apsaugos sistemą. Ši sistema nėra negyvas mechanizmas. Ją sudaro žmonės: gydytojai, slaugytojai ir visi, kurie rūpinasi ligoniais. Pagaliau – patys ligoniai ir jų artimieji...

Šiomis dienomis ypač svarbi mūsų vienybė, solidarumas ir pagarba vieni kitiems. Atsižvelgdami į mus ištikusios situacijos rimtumą ir krašto valdžios paskelbtus apribojimus, nutarėme nuo gruodžio 16 d. iki sausio 3 d. sustabdyti viešas pamaldas bažnyčiose. Kaip jau buvo pavasarį, taip ir dabar raginame tikinčiuosius jungtis į šv. Mišias, transliuojamas per televiziją, radiją ar internetu.

REKLAMA

Bažnyčios lieka atviros, kad tikintieji galėtų privačiai melstis, atlikti išpažintį ir priimti šv. Komuniją susitarę su kunigu. Kunigai budės bažnyčiose ar klebonijose ir priims tikinčiuosius. Laidotuvių šv. Mišios ar kitų sakramentų šventimas vyks tik artimiausių šeimos narių aplinkoje.

Brangieji, suprantame, kad tai – labai nelengvas sprendimas. Vis dėlto jis neturi iš mūsų atimti Kalėdų džiaugsmo ir ramybės. Nors šiais metais Kalėdos yra išgyvenamos netikėtu būdu, tai mus vienija su Šventąja Šeima, kuri patyrė didelius išbandymus kelyje į Betliejų. Sunkumai neužtvėrė kelio džiaugsmui gimusiu pasaulio Išganytoju.

Popiežius Pranciškus š. m. gruodžio 8 d. visoje Bažnyčioje paskelbė Šv. Juozapo metus. Atsiliepdami į Šventojo Tėvo iniciatyvą, prisiminkime šį ištikimą mūsų globėją bei vėl atnaujinkime mūsų širdžių vienybę, kasdien 20 val. melsdamiesi malda: „Į tave, palaimintasis Juozapai, kreipiamės vargų spaudžiami“ skambant bažnyčių varpams.

Teužtaria mus Švč. Mergelė Marija – Dievo Gimdytoja, Ligonių Sveikata ir Krikščionių Pagalba!“, – rašoma pranešime.

Kas keičiasi nuo trečiadienio?

Lietuvoje nemažėjant užsikrėtimų Covid-19 skaičiui, naujoji Vyriausybė pratęsė karantiną ir jį reikšmingai sugriežtino. Visi naujausi apribojimai įsigalioja nuo gruodžio 16 d., trečiadienio.

Karantinas pratęstas iki sausio 31 d. 24 val.

Judėjimo apribojimai

Vyriausybė nustatė, kad judėjimas bent pusantro mėnesio bus leidžiamas tik esant būtinybei. 

Nuo gruodžio 16 d. iki sausio 31 d. 24 val. palikti gyvenamąją vietą leidžiama tik vykstant į darbą ar darbo reikalais, vykstant apsipirkti, į nuosavą nekilnojamojo turto objektą, laidotuves, sveikatos priežiūros įstaigas, prižiūrėti sergančių ar negalinčių savimi pasirūpinti asmenų.

Tiesa, pažymima, kad asmenims galima pasivaikščioti lauke, tačiau tik su tos pačios šeimos nariais ar vieno namų ūkio gyventojais.

REKLAMA

Draudimas judėti šalies viduje

Taip pat šventiniu laikotarpiu – nuo gruodžio 16 d. iki sausio 3 d. 24 val. – Lietuvoje ribojamas asmenų išvykimas už savo gyvenamosios vietos savivaldybės teritorijos ribų.

Išimtys numatomos, kai vykstama dėl giminaičių mirties, atlikti darbo, kai darbo vieta kitoje savivaldybėje, dėl būtinosios medicinos pagalbos.

Taip pat išimtis numatoma asmenims, kurie vyksta į kitą savivaldybę, nes joje turi nuosavo nekilnojamojo turto.

Daugiau apie visus ribojimus skaitykite čia.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų