REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rokiruotė valdžioje gali pakoreguoti planus Melnragėje pastatyti giliavandenį uostą. Prieš tai socialdemokratų stumtą projektą gali užblokuoti centro dešinės koalicija, kurioje ne paskutinį vaidmenį turės klaipėdiečiai.

REKLAMA
REKLAMA

Vienas iš giliavandenio uosto idėjos plėtotojų Susisiekimo ministerijos sekretorius Arvydas Vaitkus gana iškalbingai atsakė į „Vakarų ekspreso“ pateiktą klausimą, ar po rinkimų pasikeitus valdančiajai daugumai nebėga šiurpuliukai per kūną dėl uosto.

REKLAMA

„Ne tik šiurpuliukai bėga, bet ir širdutė smarkiau plaka“, - atsakė jis ir pridūrė, kad teoriškai visi planai dėl giliavandenio uosto gali žlugti, jei to pageidaus politikai.

Mintys apie uostą

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio (LRLS) lyderis Eligijus Masiulis tiesiai šviesiai mūsų dienraščiui pasakė apie partijos požiūrį į giliavandenį uostą: „Mes tai vertiname labai skeptiškai.“

Minėta politinė jėga Klaipėdoje kaip kertinį savo rinkiminės kampanijos akmenį buvo pasirinkusi pasisakymus prieš giliavandenį uostą.

REKLAMA
REKLAMA

„Vakarų ekspreso“ paklaustas, ką mano apie uosto statybą, formuoti valdžią taip pat pakviestos dalyvauti Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) lyderis Artūras Zuokas situaciją įvertino irgi skeptiškai.

„Nėra atliktų jokių realių galimybių studijų. Aš šiuo metu nematau reikalo statyti tokio dydžio uosto. Nėra nustatyta, kokią įtaką jis turės pajūriui, gamtai, ar išties dabartinis uostas jau perkrautas, kuo labai abejoju. Trūksta duomenų, analizės“, - sakė buvęs Vilniaus meras.

Į Seimą patekusi arši aplinkosaugininkė, Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorė Aurelija Stancikienė „Vakarų ekspresui“ teigė, kad, žvelgiant iš ekonominių pozicijų, giliavandenis uostas yra svarbus, tačiau iš „žaliųjų“, - jis tikrai neturėtų būti statomas Melnragėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu A. Vaitkus situaciją įvertino aforizmu: „Kamuolys yra apvalus.“

„Kas gali nuspėti futbolo ar krepšinio rungtynių baigtį? Taip ir su tuo uostu. Giliavandenio statybos yra vienintelė viltis valstybiniam jūrų uostui vystytis tinkama linkme. Jei to nebus, uostas grįš 10-15 metų atgal. Taškai dar nėra sudėti. Mes siekiame, kad uostas vystytųsi, o ne regresuotų. Be to, viskas jau „dega“, reikia dabar veikti“, - tikino jis.

Susisiekimo ministerijos sekretorius Arvydas Vaitkus pripažįsta, kad teoriškai visi planai dėl giliavandenio uosto gali žlugti, jei to pageidaus naująją valdžią suformuosiantys politikai

„Pokeris“ tebevyksta

REKLAMA

Nauja besiformuojanti centro-dešinės valdančioji dauguma Seime bei galimi pokyčiai valstybėje tebelieka didžiausia aktualija.

Pavyzdžiui, koks likimas gresia Kuršių nerijai, jei rimtą vadovaujamąjį postą užimtų A. Stancikienė?

„Aš ir parlamente labai aktyviai rūpinsiuosi Kuršių nerijos, kitų saugomų teritorijų reikalais. Noriu pasiekti, kad vienodai griežtas būtų režimas ne tik nacionaliniams, bet ir regioniniams parkams. Reikia pasiekti subalansuotą tvarką ir jokiu būdu nesukurti visokių „baubų“, - sakė A. Stancikienė.

REKLAMA

Ji pabrėžė, kad Aplinkos ministerija, į kurią nusitaikė LiCS, nėra vien „paukščiukai ir žvėreliai“.

„Tai labai svarbi ministerija, apimanti daug sričių. Ją galima būtų dabar palyginti su Ūkio ministerija“, - teigė direktorė.

Politiniuose žaidimuose dėl postų vis dar dėliojamos kortos, tad kol kas aišku tik tai, kad premjeru greičiausiai bus daugiausiai mandatų parlamente iškovojusios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderis Andrius Kubilius. Į Seimo pirmininko kėdę taikosi antros pagal dydį parlamentinės frakcijos - Tautos prisikėlimo partijos - pirmininkas Arūnas Valinskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

LRLS ir LiCS kol kas gali tikėtis gauti po du ministrų portfelius, tačiau yra kalbų, kad LRLS pageidautų ir parlamento vadovo kėdės. Be to, Liberalų sąjūdis bandys išsikovoti susisiekimo ir švietimo bei mokslo ministerijų vadovų kėdes.

Stabdys „buldozerį“



Rimantas Taraškevičius, Klaipėdos miesto meras

Mūsų pozicija visada buvo tokia - kol nėra konkrečių atsakymų, tol mes nepritariame giliavandenio uosto statybai. Vyriausybėje yra parengta programa, veiksmų planas, tačiau dar reikia ir poveikio aplinkai vertinimo. Turi būti pateikti vadinamieji priešprojektiniai pasiūlymai.

REKLAMA

Visgi valstybinis požiūris į uosto statybą turi būti aiškus, poreikiai neturėtų keistis, pasikeitus valdžiai. Bet reikia aiškumo ir informacijos. Tai, kad valdžioje greičiausiai bus Liberalų sąjūdžio atstovai, įtaką turės klaipėdiečiai, labai gerai. Negalima sakyti, kad uosto nebus, tačiau galima labiau tikėtis, kad bus išgirstas klaipėdiečių balsas, mūsų politikų nuomonė ir nebus veikiama „buldozerio“ principu.

Prezidento žodis

Prezidentas Valdas Adamkus vakar paprašė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderio Andriaus Kubiliaus imtis iniciatyvos sudaryti naują Vyriausybę. Šalies vadovo įsitikinimu, naujasis ministrų kabinetas turėtų būti ryžtingas ir nebijoti imtis nepopuliarių, bet labai reikalingų sprendimų, o vienas iš pirmųjų darbų turi būti kitų metų biudžeto projekto peržiūra.

REKLAMA

„Prezidentui rūpi politikos tęstinumas ir stabilumas užsienio reikalų, krašto apsaugos srityse ir kad būtų vykdomi prisiimti įsipareigojimai bei pradėti darbai“, - sakė prezidento atstovė spaudai Rita Grumadaitė.

Anot jos, V. Adamkus prioritetais įvardijo energetinius projektus, elektros jungčių tiesimo spartinimą, esminę sveikatos apsaugos pertvarką, mokslo ir studijų bei teismų sistemų reformas.

Anot A. Kubiliaus, nedelsiant bus parengtas krizės prevencijos planas, o tai susiję ir su kitų metų biudžeto peržiūra. A. Kubilius netiesiogiai patvirtino, kad jo vadovaujama partija sieks deleguoti ministrus į Finansų, Ūkio, Krašto apsaugos, Užsienio reikalų ir Žemės ūkio ministerijas. Tačiau konservatorių lyderis tvirtino, jog apie konkrečius būsimus ministrus kalbėta nebuvo.



Denisas Nikitenka

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų