REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Žmogus turi būti laimingas ir džiaugtis savimi tokiu, koks jis yra“, – vadovaudamasis tokiu moto į darbą ir gyvenimą žiūri garsus šalies plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas dr. Rokas Bagdonas. Papasakojęs apie savo kasdienį darbą chirurgas prabilo ir apie žmonai atliktą operaciją bei ką veide yra pasikoregavęs pats.

„Žmogus turi būti laimingas ir džiaugtis savimi tokiu, koks jis yra“, – vadovaudamasis tokiu moto į darbą ir gyvenimą žiūri garsus šalies plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas dr. Rokas Bagdonas. Papasakojęs apie savo kasdienį darbą chirurgas prabilo ir apie žmonai atliktą operaciją bei ką veide yra pasikoregavęs pats.

REKLAMA

Papasakojęs, kaip iš arti atrodo plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojo darbas, medikas sutiko, kad kiekvieną plastinę operaciją galima prilyginti meno kūriniui.

„Nėra nė vieno vienodo atvejo – skirtinga anatomija, skirtingas žmogaus gijimas. (...) Ne veltui tai, kas pavaizduota reklamose, privaloma parašyti, kad tai yra reklama, nes niekada negali garantuoti to paties rezultato – jei vienai pacientei buvo vienokia krūtinė, įdėjus tokius pačius implantus jos draugei krūtinė bus visiškai kita“, – „Žinių radijo“ laidoje „Sveikatos laikas“ pasakojo jis. 

Žmogus gali būti gražus ir nelaimingas

R. Bagdonas pabrėžė, kad chirurgas turi vertinti visumą – anatomiją, sudėjimą, ūgį, svorį, matmenis. 

REKLAMA
REKLAMA

„Aišku, svarbu, atsižvelgti į paciento norus, bet dabar stengiuosi pats rekomenduoti, ką daryti. Turi padėti, patarti, nes tik aš galiu suprasti, kaip yra, kas gali būti, kas tinka, netinka“, – kalbėjo gydytojas. 

REKLAMA

Pašnekovas neslėpė, kad kai kada žmonės atsineša ir konkrečių žmonių – dažniausiai užsienio žvaigždžių nuotraukas, į ką norėtų būti panašūs. 

„Pacientus žavi taisyklingos formos ir žinomi veidai“, – paaiškino jis.

Vis tik gydytojas kartu pabrėžė, kad vien išvaizda nieko nereiškia, jei žmogus vidumi nebus laimingas.

„Stengiuosi žiūrėti ir žiūriu į žmogaus visumą ir žiūriu į akis. Esmė – žmogus turi būti laimingas ir džiaugtis savimi tokiu, koks jis yra. Tikrai nėra formulės ar grožio etalono, nes žmogus gali būti gražus ir nelaimingas, kokių tikrai yra daug. Ir jis niekada nebus laimingas, kokią operaciją jam bepadarytum. Tiesiog reikia mylėti save, džiaugtis gyvenimu ir vertinti tai, ką turi“, – konstatavo R. Bagdonas. 

REKLAMA
REKLAMA

Vienos moterys slepia nuo vyrų, kitas atveda jie patys 

Chirurgas pasakojo, kad apie 80 proc. jo pacientų sudaro moterys, nors pastaruoju metu šiek tiek daugėja ir vyrų. Neretai pas gydytoją žmonės ateina poromis. Kai kada vyrai patys paskatina moteris apsilankyti pas plastikos chirurgą, nors vis tik neretai moterys kaip tik nori nuslėpti tokius vizitus.

„Dažniausiai ateina pačios moterys, bet turėjau keletą atvejų, kai atveda vyrai, kurie sako: „Norėčiau, kad pasikeistum, atjaunėtum“. Tai pagarba tokiems vyrams, kurie skatina. Bet nemažai yra tokių vyrų, kurie prieš plastines operacijas – turėjau tokių atvejų, kad slepia nuo vyro, kad nesužinotų“, – kalbėjo R. Bagdonas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis neslėpė, kad kitą kartą vyrai atveda ir savo drauges, pasiruošę finansuoti jų gražinimo operacijas.

Gydytojas teigė, kad labiausiai jam patinka rekonstrukcinės operacijos – krūtų, jų pakėlimo operacijos:

„Man mokykloje patiko ir sekėsi geometrija, nes reikėjo paišyti visas proporcijas. Man labai įdomu nosies operacija, nes nėra nė vienos vienodos nosies – reikia padaryti ją tokią, kad tiktų, derėtų prie veido. 

Ir kai pas mane ateina pacientai po kurio laiko ir aš nežinau, ką jiems padariau, o būna atlikta nosies operacija, sakau, kad operacija buvo sėkminga. Nes jei kas krenta į akis ar kitiems užkliūva, vadinasi, kažkas yra negerai.“ 

REKLAMA

Kokių operacijų neatliktų?

Gydytojas konstatavo, kad Lietuva yra maža šalis ir rinka čia yra maža. Tuo metu užsienyje chirurgai specializuojasi ir gali, pavyzdžiui, atlikinėti vien nosies operacijas. 

„Taigi rinka labai sąlygoja specializaciją – mes, plastikos chirurgai, Lietuvoje atliekame daugelį operacijų, nes nėra tiek tų pacientų. Man patinka plastinė chirurgija vien dėl to, kad vieną dieną darai vieną operaciją, kitą dieną – kitą. Tada nėra monotonijos, neprarandi meilės darbui“, – pasakojo jis.

Chirurgas užsiminė ir apie tai, kokių operacijų pacientams vis tik neatliktų.

Kai pas mane ateina pacientai po kurio laiko ir aš nežinau, ką jiems padariau, o būna atlikta nosies operacija, sakau, kad operacija buvo sėkminga.

REKLAMA

„Neatlieku lyties pakeitimo, varpos didinimo operacijų. Galbūt tai nėra didelė rinka, gal nelabai tą ir moku, gal nelabai man tai ir įdomu“, – sakė R. Bagdonas.

Jis pabrėžė, kad bet kuriuo atveju tai – ne tokios paprastos, griežtai reguliuojamos operacijos.

„Esu gyvai stebėjęs tikrąsias lyties keitimo operacijas Šveicarijoje, tai tie pacientai praeina labai didelį kelią – pradedama nuo psichologo, chirurgas įsikiša paskutiniame etape. Tai yra negrįžtamas procesas, tai negrįžtamos operacijos, be abejo, tai yra ir juridiniai dalykai“, – pabrėžė gydytojas.

Operuojant žmoną jaudulio buvo daugiau

Pašnekovas neslėpė, kad plastinės operacijos žmonėms neretai suteikia pasitikėjimo. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tarkime, jaunos moters, pagimdžiusios porą vaikų, kūnas labai pasikeičia. Esu matęs ne vieną atvejį, kai 30-ies metų mergina atrodo taip, kad kūnas neatitinka jos amžiaus. Nes moterų kūno pokyčiai po nėštumo, gimdymo, maitinimo krūtimi, jei dar atsiranda antsvoris, yra drastiški. Ir tikrai visiškai suprantu tokias moteris, kad jos gali jaustis nelaimingos. 

Nes viena, kai mergina turi gražią krūtinę ir ji nori labai didelės krūtinės, o kai ji gyvena su gražiu kūnu, jaučiasi jauna, laiminga, o po gimdymo kūnas pasikeičia, labai pasmunka krūtys, atsiranda kabantis pilvukas. Ji praranda pasitikėjimą ir džiaugsmą ir chirurgija gali padėti“, – pasakojo R. Bagdonas.

REKLAMA

 Krūties implantas (nuotr. 123rf.com)

Vis tik teigė, kad viskas yra žmogaus galvoje ir koks jo požiūris į kūną: „Jei vyras, partneris tave gerbia, myli, jam tai tikrai nėra labai aktualu. Pats esu operavęs savo žmoną po 4 vaikų, kuri pasiryžo ir pribrendo. Išties pamačiau, kaip ji tapo laimingesnė ir labiau savimi pasitiki, nors ji tikrai stipri moteris ir jei nieko nereikėjo nei man, nei jai. Bet tiesiog atėjo laikas ir ji pasakė, kad nori.“

Gydytojas neslėpė, kad operuojant žmoną jaudulio buvo daug. „Bet jei savimi pasitikiu, žinau, kad tą galiu padaryti gerai, tai pasiryžau. Padėjo ir kolega, kad šalia būtų, jis man padėjo, buvo drąsiau. Bet viskas sėkmingai praėjo ir džiaugiamės rezultatu“, – atviravo R. Bagdonas.

REKLAMA

Kuris – jis pats ar žmona – labiau bijojęs operacijos? Gydytojas neslėpė, kad greičiausiai abu vienodai: „Tai normalu. Bijau pacientų, kurie nebijo operacijos. Pats esu pabuvojęs ant chirurginio stalo ir pabuvojęs paciento rolėje, tada geriau ir juos supranti.“ 

Lietuviai vis dažniau darosi plastines operacijas: kai kurie nori ir visiškai pasikeisti veidą: 

Kokią plastinę operaciją pasidarė pats?

Pasiteiravus, ar ryžtųsi operuoti savo vaiką, gydytojas teigė to nesibaidantis. „Gal ir operuočiau. Esu iš tų, kad jei žinau, kad galiu darbą padaryti gerai, operuočiau. Bet jei manau, kad tai kažkas kitas galėtų padaryti geriau, patikėčiau kitam chirurgui tą padaryti“, – svarstė R. Bagdonas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu paklaustas, ką pats mato žiūrėdamas į veidrodį, chirurgas teigė nieko keisti nenorintis. Vis tik kartu pripažino, kad yra pasidaręs plastinę operaciją. Tiesa, daugiau jos prireikė dėl medicininių priežasčių.

„Matau senstantį vyrą ir raukšles (juokėsi). Bet visi mes senstame ir reikia tą daryti oriai. (...) Viena plastinė operacija man yra atlikta – viršutinių vokų plastika. Išties pradėjau jausti sunkumą, ir pažiūrėjus į veidrodį akis lyg tokios užkritusios, užtinusios. Tai vieną dieną kolegai pasakiau, kad operuotų mane. Bet tai buvo ir medicininės indikacijos – ne vien dėl grožio. (...)

Bet labiausiai galvoju apie savo savijautą, žmogus turi jaustis gerai, sveikai – tai yra pagrindinis dalykas. Jei tu atsikeli ir esi kupinas energijos, su meile keliesi, eini į darbą, tai teikia daugiausiai džiaugsmo, o ne kažkokia raukšlė veide“, – konstatavo R. Bagdonas. 

REKLAMA

Veido transplantacijos – netolima ateitis?

Chirurgas laidoje pasidalino ir apie tai, kas Lietuvoje dar nėra prieinama.

„Pasaulines madas chirurgijoje diktuoja JAV, Japonija, kur atliekamos veido persodinimo operacijos. Amerikoje jau yra keletu atveju atliktų operacijų, kai žmogui, patyrusiam traumą, yra visiškai persodinamas donorinio žmogaus veidas.

Tai yra operacijos, trunkančios po keliolika balandų, dalyvaujant kelioms chirurgų komandoms. Jos metu negyvo žmogaus veidas su raumenimis, nervais ir t.t. yra persodinamas kitam žmogui, kuris patyręs traumą.

Jei tu atsikeli ir esi kupinas energijos, su meile keliesi, eini į darbą, tai teikia daugiausiai džiaugsmo, o ne kažkokia raukšlė veide.

REKLAMA

„Yra atvejų, kur žmogus savižudis, bandė nusižudyti, yra daugybiniai minkštųjų audinių, kaulų defektai, kur nėra nosies, ką galėtum atstatyti. Manau, Lietuvoje tokios operacijos negreitai bus atliekamos, nes čia reikalinga be galo didelė patirtis, tą daro ne vienas chirurgas, o visa mikrochirurgų komanda. Tai yra rekonstrukcinė operacija – be galo sudėtinga ir įdomi chirurgija“, – aiškino R. Bagdonas.

Pasak jo, tai gali būti kol kas sunkiai suvokiama, nors suprantame, kad žmogui gali būti persodinama kito žmogaus širdis, inkstas. „Bet persodinus veidą pasikeičia žmogaus tapatumas. Žmogus tiesiog praranda savo tapatybę, turi kitą veidą. Tokių operacijų yra ne viena atlikta sėkmingai“, – pridūrė gydytojas.

REKLAMA
REKLAMA

Grįžtama prie natūralumo

Be to, pašnekovas teigė, kad bendros tendencijos estetinėje chirurgijoje keičiasi – siekiama atsigręžti į žmogaus natūralumą.

„Anksčiau buvo bumas, kad reikalinga daryti daug injekcijų. Net farmacinės kompanijos darydavo seminarus, kad reikia atlikti daug injekcijų – vienu metu galima net iki 6 švirkštų su ta pačia medžiaga į žmogaus veidą, kas man būdavo labai stebėtina ir keista.

Tai dabar [stengiamasi viską daryti] kiek įmanoma natūraliau, kad nepakenktų žmogui, jis išliktų kuo sveikesnis, oda būtų sveika ir kuo mažiau paveikta. Pagrindinis principas turėtų būti nepakenkti žmogui – bet kokiomis injekcijomis ar operacijomis, procedūromis tu turi padėti, atstatyti, nes prieš gamtą esame bejėgiai. 

Nes kuo daugiau operacijų, procedūrų, tuo tai labiau matosi ant veido. Matome daugybę nesėkmingų pavyzdžių, kurie tampa ar plastikos chirurgijos ar injekcijų aukomis“, – konstatavo R. Bagdonas.

Portalas tv3.lt primena rašęs, kad šiuo metu kaip tik diskutuojama apie teisinio reguliavimo pokyčius, kam būtų leista atlikti nechirurgines estetines procedūras

Ir vėl pareina str . apie plastiką. O atsakymas juodu ant balto - "nėra pacientų". Nors pateikia taip, lyg visas pasaulis operuojasi ir nieko čia blogo.
Blogis yra tame, kad net jei ateisite dėl labai labai būtinos operacijos, jūs iškart "sėsite ant adatos" - greitai reikės kažką operuotis dar ir dar, be plastinių operacijų gyventi jau nebegalėsite niekada. Paskui apžiūrinėsime jus kraupiausių operacijų nuotraukose, kurias spausdins šitas portalas.
Taip trūksta klientų, kad net savo žmonas operuoja, daug laisvo laiko.
tik bepročiai ir [sielas] pardavę [velniui] darko savo šventovę.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų