REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Visoje planetoje yra 6,8 milijardai žmonių, iš jų 68 yra galingiausi pasaulyje. „Forbes“ pateikia galingiausių asmenų dvidešimtuką.

REKLAMA
REKLAMA

1. Hu Jintao

Hu Jintao (SCANPIX nuotr.)Hu Jintao (SCANPIX nuotr.)

Kinas Hu Jintao yra aukščiausias politinis lyderis, kuris vadovauja bene 1,3 milijardui žmonių, penktadaliui pasaulio gyventojų. Sakoma, kad Hu gali „pakeisti“ upės tėkmę, statyti miestus, sodinti į kalėjimus disidentus, be niekieno įsikišimo cenzūruoti internetinius puslapius ir daug kitų veiksmų. Neseniai pralenkusi Japoniją, Kinija tapo absoliučia lydere. Kinija ruošiasi aplenkti ekonomiškai stipriausias Jungtines Amerikos valstijas. Šalis atsisako Amerikos siūlymo pakeisti valiutos kursą.  Hu Jintao įpėdinis Xi Jinping perims prezidento pareigas 2012 metais.

REKLAMA

2. Barackas Obama

B. Obama (SCANPIX nuotr.)B. Obama (SCANPIX nuotr.)

B. Obama iš pirmos vietos nukrito į antrąją. Po nesėkmingų vidurio kadencijos Kongreso rinkimų prezidentas prarado paramą Atstovų rūmuose ir beveik nieko nesitiki iš Senato. „Tai didelis nuopuolis B. Obamai, pernai tapusiam galingiausiu pasaulio žmogumi“, – rašo „Forbes“. JAV prezidentas šiuo metu vadovauja didžiausiai pasaulio kariuomenei ir dinamiškiausiai ekonomikai.  B. Obama dar išlieka neoficialiu „Laisvojo pasaulio lyderiu“ .

REKLAMA
REKLAMA

3. Abdullah bin Abdul Azizas Al Saudas

Abdullah bin Abdul Azizas Al Saudas (SCANPIX nuotr.)Abdullah bin Abdul Azizas Al Saudas (SCANPIX nuotr.)

Trečioje vietoje atsidūrė Saudo Arabijos karalius Abdullahas al Saudas – absoliutus dykumų karalystės (turinčios didžiausius pasaulyje naftos telkinius ir du švenčiausius islamo miestus) valdovas. 86 metų vyras pasisako už laipsniškas socialines ir teisines reformas bei siekia išlaikyti gerus santykius su konservatyvia religija.

4. Vladimiras Putinas

V. Putinas (SCANPIX nuotr.)V. Putinas (SCANPIX nuotr.)

Ketvirtą vietą užėmęs Rusijos premjeras Vladimiras Putinas vis dar laikomas galingesniu už prezidentą Dmitrijų Medvedevą. Žurnalas teigia, kad savo protežė prezidento poste V. Putinas gali pakeisti 2012–aisiais. Prezidentas valdo 1/9 viso žemės sausumos ploto, kuriame glūdi didžiausi energijos ir mineraliniai ištekliai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

5. Popiežius Benediktas XVI

Popiežius Benediktas XVI (SCANPIX nuotr.)Popiežius Benediktas XVI (SCANPIX nuotr.)

Penktoje vietoje atsidūrusiam konservatyviajam popiežiui Benediktui XVI „priklauso“ 1,1 milijardas žmonių sielų. Rugsėjį jis tapo pirmuoju Vatikano vadovu, apsilankiusiu Vestminsterio vienuolyne po protestantų reformos. Jis tapo pirmuoju Šventu Tėvu, paspaudusiu ranką kunigei. Apie kunigus, seksualiai išnaudojusius vaikus, Benediktas XVI sakė: „Atleidimas negali pakeisti teisingumo.“

6. Angela Merkel

A. Merkel (SCANPIX nuotr.)A. Merkel (SCANPIX nuotr.)

Galingiausia pasaulio moteris, Vokietijos kanclerė Angela Merkel „Forbes“ sąraše užėmė garbingą šeštą vietą. Moteris gali pasigirti turinti devynias dideles verslo kompanijas, kurių kasmetinis pelnas viršija 70 milijardų dolerių.

REKLAMA

7. Davidas Cameronas

Davidas Cameronas (SCANPIX nuotr.)Davidas Cameronas (SCANPIX nuotr.)

Europietis, jauniausias Didžiosios Britanijos premjeras įsitaiso iškart po A.Merkel 7–oje vietoje. „D.Cameronas turi geležinei ledi Margaret Thatcher būdingą ryžtą mažinant valdžios išlaidas, tačiau kaip koalicinės vyriausybės lyderis jis neleis pasikartoti jos arogantiškai skaldymo politikai", – teigia žurnalas „Forbes“.

8. Benas Bernanke

Benas Bernanke (SCANPIX nuotr.)Benas Bernanke (SCANPIX nuotr.)

Ben Bernanke – JAV centrinio banko FED vadovas. Po didžiosios finansinės krizės jo galimybės išblėso, tačiau jis vis dar atsakingas už JAV ekonomikos vystymąsi, o jo priimami sprendimai turi didžiulę įtaką ne tik JAV, bet ir viso pasaulio ekonomikai.

REKLAMA

9. Sonia Gandhi

S. Gandhi (SCANPIX nuotr.)S. Gandhi (SCANPIX nuotr.)

Devintoje sąrašo vietoje – iš Italijos kilusi Indijos politikė Sonia Gandhi. Ketvirtą kartą perrinkta valdančiosios Kongreso partijos valdovė vis dar išlieka galingesnė už šalies premjerą Manmojaną Singhą (18 vieta).

10. Billas Gatesas

B. Gatesas (SCANPIX nuotr.)B. Gatesas (SCANPIX nuotr.

Billas Gatesas – Microsoft'o  magnatas, futuristas ir vienas Amerikos galingiausių bei turtingiausių žmonių. Su bičiulio milijardieriaus Warren'o Buffett'o pagalba, jis įtikino beveik 60 turtingiausių pasaulio asmenų pasirašyti jo „Giving Pledge“ priesaiką, kuria pasižadama aukoti pinigus labdarai per visą savo gyvenimą arba po mirties. The Gates Foundation – įtakingiausia pasaulio labdaros kampanija, teikianti priemones tuberkuliozės ir poliomielito ligoms gydyti, taip pat jis skatino kurti vakciną nuo AIDS. 70% B. Gateso turto priklauso jo investiciniam fondui Cascade,  kita dalis Microsoft akcijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

11. Zhou Xiaochuan

Z. Xiaochuan (SCANPIX nuotr.)Z. Xiaochuan (SCANPIX nuotr.)

Visų bankininkų akys šiuo metu nukreiptos į Zhou Xiaochuan Kinijos centrinio banko (37 trilijonų dolerių) gubernatorių. Z. Xiaochuan atsakingas už Kinijos monetarinės politikos įgyvendinimą ir vykdymą. Šio asmens pareigos ir veiksmai kuo toliau, tuo labiau įgauną vis didesnę svarbą ne tik Kinijoje, tačiau ir visame pasaulyje.

12. Dmitrijus Medvedevas

D. Medvedevas (SCANPIX nuotr.)D. Medvedevas (SCANPIX nuotr.)

Dabartinis Rusijos prezidentas, vienas iš galingiausių pasaulio žmonių Dmitrijus Medvedevas įsitaisė 12–oje vietoje. Ekonomiškai stiprios valstybės vadovas nurungė buvusį valstybės prezidentą V. Putiną prezidentiniuose rinkimuose, tačiau savo galybe jo nepralenkia. Prezidentas valdo 1/9 žemės rutulio ploto.

REKLAMA

13. Rupertas Murdochas

R. Murdochas (SCANPIX nuotr.)R. Murdochas (SCANPIX nuotr.)

Australas Rupertas Murdochas yra antrojo pasaulyje pagal dydį 30 mlrd. JAV dolerių vertės žiniasklaidos konglomerato „News Corporation“ įkūrėjas bei vadovas. Korporacijai priklauso stambiausi pasaulinės žiniasklaidos taškai, tokie kaip leidykla „New York Post“, leidiniai „The Wall Street Journal“, „Marketwatch“, „The Sun“. R. Murdochas valdo BSkyB palydovą, kuris naudojamas žiniasklaidos tikslams. Jo žinioje yra ir žinoma kino kompanija „20th century FOX“ bei tokio paties pavadinimo televizijos kanalas.

REKLAMA

14. Silvio Berlusconi su šeima

S. Berlusconi (SCANPIX nuotr.)S. Berlusconi (SCANPIX nuotr.)

Nauji metai – naujas skandalas. Milijardierius Silvio Berlusconi šių metų pavasarį buvo apkaltintas turėjęs lytinių santykių su nepilnamete prostitute, tačiau kaltinimus jis atmetė.

Įtakingiausia Italijoje Berlusconi šeima turi „Fininvest“ korporaciją, kuri kontroliuoja žiniasklaidos, gyvybės draudimo, filmų gamybos ir futbolo komandos AC Milan akcijų paketą.

15. Jean – Claude Trichet

J. C. Trichet (SCANPIX nuotr.)J. C. Trichet (SCANPIX nuotr.)

Prancūzas Jean Claude Trichet– vienas įtakingiausių žmonių finansų pasaulyje. Būdamas Europos centrinio banko (ECB) vadovu jis yra atsakingas už Europos regiono ekonominį vystymąsi ir plėtrą. Jo reputacija kiek sumenko po to, kai pažeisdamas ECB taisykles jis nusipirko obligacijų iš vienos ekonimiškai silpniausių Europos šalių – Graikijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

16. Dilma Rousseff

D. Rouseff (SCANPIX nuotr.)D. Rouseff (SCANPIX nuotr.)

Dilma Rousseff – pirmoji Brazilijos prezidentė moteris, išrinkta vadovauti šaliai 2010 m. Moteris pakeitė tarp gyventojų labai populiarų Luizą Inacio Lulą da Silvą. Už Dilma Rousseff balsavo beveik 56% šalies gyventojų.

17. Steve'as Jobsas

S. Jobs'as (SCANPIX nuotr.)S. Jobs'as (SCANPIX nuotr.)

Garsus verslininkas ir vienas iš Apple bendrovės įkūrėjų bei jos vadovų. Styve'as Jobsas drauge su kitais Apple bendrovės darbuotojais pritaikė plačiam vartojimui asmeninius kompiuterius ir tokiu būdu praturtėjo bei išgarsėjo. Didžiausią pelną amerikietis gauna iš Disney akcijų, kurios jam kasmet atneša per 4,4 milijardus dolerių.

REKLAMA

18. Manmohanas Singhas

Manmohanas Singhas (SCANPIX nuotr.)Manmohanas Singhas (SCANPIX nuotr.)

 

Manmohanas Singhas yra Indijos ministras pirmininkas, politinis lyderis, baigęs ekonomikos studijų programą Oksfordo universitete. Jo dėka pasaulinio Indijos banko vidaus produkto augimas 2010 metais buvo numatytas 7,6%, o 2011 siekia 8%.

19. Nicolas Sarcozy

N. Sarkozy (SCANPIX nuotr.)N. Sarkozy (SCANPIX nuotr.)

Nicolas Sarcozy  Prancūzijos, neabejotinai vienos galingiausių  ir ekonomiškai stipriausių valstybių, prezidentas. Jis griežtai pasisako už pensijinio amžiaus didinimą iki 62 metų.

20. Hillary Clinton

H. Clinton (SCANPIX nuotr.)H. Clinton (SCANPIX nuotr.)

Hillary Clinton buvo pirmoji šalies dama ir Amerikos senatorė. Kalbama, kad 2012 metais ponia pakeis viceprezidentą Joe Bideną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų