• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo praėjusios savaitės vidurio ir toliau tęsiasi įsismarkavusi magnetinė audra, kuri dėl savo stiprumo gali turėti įtakos jautresnės sveikatos žmonių bendrai savijautai. Šios savaitės trečiadienį magnetinės audros pikas pasieks net 8 balus. Primename, ką reikia daryti norint išvengti magnetinių audrų poveikio ar palengvinti jaučiamus simptomus.

Nuo praėjusios savaitės vidurio ir toliau tęsiasi įsismarkavusi magnetinė audra, kuri dėl savo stiprumo gali turėti įtakos jautresnės sveikatos žmonių bendrai savijautai. Šios savaitės trečiadienį magnetinės audros pikas pasieks net 8 balus. Primename, ką reikia daryti norint išvengti magnetinių audrų poveikio ar palengvinti jaučiamus simptomus.

REKLAMA

Ir toliau tęsiasi magnetinė audra. Pirmadienį jos stiprumas vertinamas 6 balais, o tai reiškia, kad jautresni žmonės gali susidurti su tam tikrais negalavimais, praneša meteoagent.com.

Be to, svetainės duomenimis, magnetinės audros poveikis bus jaučiamas ir šiandieną.

Antradienį audros K indeksas sieks 5 balus, tačiau savaitės viduryje, trečiadienį, magnetinė audra smogs visu pajėgumu ir bus vertinama net 8 balais.

Magnetinė audra, kas tai?

Pasak šeimos gydytojo Irmanto Aleksos, magnetinės audros – tai saulės magnetinio lauko aktyvumo padidėjimas. Saulė išskiria daugiau magnetinės energijos, kuri gali veikti visą saulės sistemą, o kadangi žemė nėra taip toli nuo saulės, todėl poveikis iš tiesų juntamas.

REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu balai siekia 3, tai saulės magnetinis laukas yra normalus, jeigu 4-5, tai yra jau riba, o jeigu skaičiai didesni, reikėtų sunerimti. Paprastai žmonės ateina vedini psichogeninių skundų, padidėjusiu kraujospūdžiu, galvos skausmų ir paūmėjusios migrenos“, – aiškina jis.

REKLAMA

I. Aleksos teigimu, magnetinės audros dažniausiai paveikia kraujagysles – jos susitraukinėja, atsipalaiduoja, jose jaučiama padidėjusi įtampa: „Tai gali būti siejama su stresu, nervingumu, didėja kraujospūdis.“

„Aš visada rekomenduoju stebėti savo būklę prieš audrą, per ją ir po įvykio. Būklę būtina prižiūrėti ne vien saulės magnetinių audrų metu. Vis tik pastebime, kad pacientams tikrai atsiranda prieširdžių virpėjimai. Juo visada būtina reaguoti, kreiptis į gydymo įstaigą“, – taip pat priduria jis.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip apsisaugoti?

Patarimais, kurių būtina laikytis, gydytojas I. Aleksa taip pat dalinosi ir tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“.

Nors dar nėra pakankamai ištirta, koks iš tiesų yra magnetinės audros poveikis žmogaus organizmui, mokslininkai, visgi, pataria apsidrausti ir laikytis kelių taisyklių.

1. Mažiau valgykite greito, riebaus, kepto, sūraus ir aštraus maisto. Vietoje jų rinkitės valgyti daugiau vaisių ir daržovių.

2. Dažniau mankštinkitės arba bent jau daugiau vaikščiokite. Reguliariai vėdinkite savo kambarį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

3. Atsisakykite kavos, cigarečių ir alkoholio. Gerkite daugiau žolelių ir žaliosios arbatos.

4. Jei įmanoma, stenkitės mažiau stresuoti. Pašalinkite pagrindinius streso šaltinius savo gyvenime. Stenkitės eiti miegoti tuo pačiu paros metu.

Žinant, kad artėja geomagnetinė audra, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Aplinkos ir darbo medicinos katedros docento dr. Vidmanto Vaičiulio teigimu, galima pasiruošti ir įvesti keletą gyvenimo būdo korekcijų, kad poveikis būtų kuo mažesnis: 

REKLAMA

„Kai išgirstama, kad artėja geomagnetinė audra, reikėtų padaryti pokyčių savo gyvensenoje – šiek tiek padidinti savo fizinį aktyvumą, pabandyti šiek tiek sumažinti kitus rizikos faktorius. Pavyzdžiui, jeigu žmogus rūko – pabandyti bent jau sumažinti rūkymo kiekį, taip pat atsisakyti alkoholinių gėrimų. 

Jeigu žmogaus kraujo spaudimas yra didesnis, reikėtų nepraleisti išgerti vaistų, kurie yra išrašyti gydytojo. Aišku, dėl medikamentų vartojimo reikia pasitarti su gydytoju ir juos vartoti tik su gydytojų rekomendacijomis. Galbūt gali prireikti netgi kraują skystinančių vaistų geomagnetinio aktyvumo piko metu, tačiau svarbu tartis su gydytojais“, – patarė anksčiau pašnekovas. 

as tai ziuriu ,ko man cia blogai ir blogai...
Visada nereikia dirbti lauko darbų nuo 13:00 valandos iki 19:00.Vasarps karstos pasidarė kaip pietuose. O tenai dienos metu žmonės sėdi namuose, dirba nuo 19:00 ir anksti rytais nuo 4:00 iki kol pakyla visai saulė.Taip turėtų būti ir Lietuvoje,jeigu afrikinės vasaros tai ir darbo ir judraus gyvenimo laikas turi keistis.O taip nieko svarbaus ,saugotis reikia kiekvienam jeigu norite gyventi. Ne degintis reikia ant saules o slėptis reikia.
Kas tai magnetinės audros mažai žinote,nes su ja nesusidūrėt.Rašinėjat niekus nes neturit ką parašyt.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų