ATP taurėje: neįtikėtinas kanadiečių išsigelbėjimas

Australijoje, Sidnėjuje ketvirtadienį tęsėsi prestižinis ATP taurės vyrų teniso turnyras, kuriame dalyvauja 16 elitinių rinktinių, suskirstytų į 4 grupes po 4.

C grupėje po 2 turų visos 4 rinktinės turėjo po 1 pergalę, todėl prieš trečiąjį turą nebuvo aiški nė vienos komandos galutinė padėtis. Paskutiniame ture britai 2:1 įveikė JAV rinktinę ir įsirašė antrą pergalę. Vėliau jiems reikėjo sulaukti vokiečių pergalės prieš kanadiečius, tačiau pastarieji turi kitų planų. Kanados rinktinė 2:1 palaužė vokiečius su Alexanderiu Zverevu (ATP-3) priešakyje ir sugebėjo tapti grupės nugalėtojais bei pateko į pusfinalį.

Kanadiečių išsigelbėjimas buvo išties įspūdingas. Pirmajame ture jie 0:3 neturėjo vilčių prieš JAV, o antrajame ture 0:1 atsiliko prieš britus. Kanadiečiai jau tada buvo per vieną pergalę nuo iškritimo, bet Felixas Auger-Aliassime (ATP-11) su Denisu Šapovalovu (ATP-14) išgelbėjo komandą.

Ketvirtadienį akistatoje su vokiečiais D.Šapovalovas 7:6 (7:5), 4:6, 6:3 įveikė Janą-Lennardą Struffą (ATP-51), o F.Auger-Aliassime 6:4, 4:6, 6:3 pranoko A.Zverevą, taip užtikrindamas kanadiečiams pirmą vietą grupėje. Beje, tai tebuvo 2-a F.Auger-Aliassime pergalė prieš A.Zverevą per 8 jų dvikovas.

B grupėje nugalėjo čempionės titulą ginanti Rusijos rinktinė, kuri ketvirtadienį 2:1 įveikė italus. Kitame susitikime australai 2:1 pranoko prancūzus.

Penktadienį pirmajame pusfinalyje susitiks Ispanijos ir Lenkijos rinktinės. Šeštadienį vyks Kanados ir Rusijos akistata.

Bendrą ATP taurės turnyro prizų fondą sudaro 10 mln. JAV dolerių.