A. Trifunovičius: „Bravo žaidėjams“

Per Eurolygos antrojo etapo E grupės antrojo turo rungtynes Vilniaus „Lietuvos rytas“ nugalėjo Salonikų „Aris“ 89:74 (27:11, 22:20, 16:18, 24:25) ir pagerino savo pozicijas kovoje dėl kelialapio į ketvirtfinalį.

Prieš rungtynes

Šios komandos rungtyniavo vienoje grupėje per pirmojo etapo varžybas, tuomet abu kartus pergales šventė vilniečiai. Namie jie nugalėjo 77:70, o išvykoje – 72:69.

Per pirmojo turo varžybas vilniečiai savo aikštėje nusileido Vitorijos „Tau Ceramicai“ 81:84, o graikai taip pat savo arenoje turėjo pripažinti Stambulo „Fenerbahče Ulker“ pranašumą 88:96.

„Abi komandos pralaimėjo namie, todėl turės kovoti iš paskutiniųjų dėl pergalės. Manau, mūsų galimybės nugalėti yra didesnės, nes žaisime namie ir mačau jau visiškai pasirengęs bus Chuckas Eidsonas. „Aris“ pakeitė keletą žaidėjų, turi naują įžaidėją, tačiau tai vistiek yra ta pati gerai sukomplektuota, daug galimybių turinti komanda. Mūsų komanda taip pat truputį pasikeitė dėl Matthew Nielseno traumos, tačiau nugalėtoją lems ne permainos, o žaidėjų nusiteikimas kovai, noras nugalėti“, - taip būsimą mačą apibūdino „Lietuvos ryto“ vyriausiasis treneris Aleksandras Trifunovičius.

„Esame nusivylė dėl pralaimėjimo namie per pirmąsias rungtynes, pastarąsias 2 savaites žaidėme prastai ir savo šalies čempionate, ir Eurolygoje. Laikas atsibusti ir laimėti Vilniuje. Mūsų varžovai yra labai stiprūs, ypač savo aikštėje. Jie pralaimėjo pirmą mačą, todėl rungtynėms su mumis bus nusiteikę labai rimtai. Mūsų komandai šios rungtynės labai svarbios psichologiškai, reikia užbaigti nesėkmnių ruožą ir išsaugoti galimybes patekti į ketvirtfinalį“, - taip prieš rungtynės kalbėjo „Aris“ strategas Gerbertas Gordonas.

Rungtynės

Mačą tritaškiu pradėjo Hollisas Price‘as, o netrukus dvitaškį pataikė Mindaugas Lukauskis ir rezultatas tapo 5:2. Po dar 2 M.Lukauskio baudos metimų komandos kurį laiką negalėjo pelnyti taškų, tačiau Hanno Mottola pataikė iš toli - 7:5. Vis dėlto, ir vėl sėkmingai sužaidęs M.Lukauskis tritaškio dėka padidino skirtumą iki 6 taškų (11:5). Vilniečių spurtą 7:0 metimu iš po krepšio užbaigė Chuckas Eidsonas - 13:5. Puikios gynybos ir paruoštų metimų dėka „Lietuvos rytas“ įgijo dviženklį pranašumą - 15:5. Atkarpos metu sėkmingai žaidė Ch.Eidsonas. Trečią tritaškį netrukus pataikė M.Lukauskis ir vilniečiai susigrąžino dviženklę persvarą - 19:9. Per paskutinę pirmojo ketvirčio minutę „Lietuvos rytas“ dar labiau padidino pranašumą - 27:11. M.Lukauskis jau po pirmojo ketvirčio buvo pelnęs 13 taškų.

Antrajame ketvirtyje graikai rungtyniavo kur kas agresyviau, o „Lietuvos rytas“ per dvi minutes prasižengė 4 kartus. Tiesa, tai vilniečių iš vežių neišmušė ir po H.Price‘o tritaškio rezultatas tapo 32:17. Sužaidus pusę kėlinuko Ch.Eidsonas pataikė dvitaškį, kuris suteikė „Lietuvos rytui“ 15 taškų persvarą - 34:19, o čia pat tritaškį pataikęs Kenanas Bajramovičius padidino ją jau iki 18 - 37:19. Skirtumas tarp komandų buvo išaugęs ir iki 21 taško, tačiau Dariuso Washingtono sumetė dvi baudas ir rezultatas tapo 42:26. Į didžiąją pertrauką ekipos išėjo aikštės šeimininkams esant priekyje 49:31.

Trečiąjį ketvirtį tritaškiu pradėjo M.Lukauskis, o po to to du galingus dėjimus iš eilės atliko Ch.Eidsonas - 54:33. Kiek abejotina nesportine pražanga buvo nubaustas M.Lukauskis, tačiau varžovas prametė abi baudas. Situaciją ir toliau aikštėje kontroliavo vilniečiai. Likus žaisti mažiau nei tris minutes varžovai pelnė septynis taškus be atsako ir sumažino skirtumą iki 16 taškų - 47:63. Po trijų kėlinukų „Lietuvos ryto“ persvara - 65:49.

Ketvirtojo kėlinuko pradžioje varžovai sumažino skirtumą iki 13 taškų, o po to ir iki dešimties (55:65), tačiau dvi baudas sumetęs K.Bajramovičius po Jeremiah Massey nesportinės pražangos padidino ją iki dvylikos - 69:57. Likus daugiau nei keturiom minutėm George Kalaitzis pataikė iš toli ir sumažino graikų deficitą iki vienženklio - 69:60. Netrukus techninę pražanga užsidirbo „Aris“ treneris Gordanas Herbertas, o Ch.Eidsonas bei H.Price‘as kartu sumetė 5 baudas ir rezultatas tapo 77:63. Pergalę metimu su pražanga užtvirtino Ch.Eidsonas - 80:68. Per likusią minutę su puse „Lietuvos rytas“ neiššvaistė turėtos solidžios persvaros ir iškovojo svarbią pergalę.

Po rungtynių

„Aris“ vyriausiasis  treneris Gordonas Herbertas:

„Norėčiau pasveikinti „Lietuvos rytą” - pirmas 23 ar 24 minutes jie žaidė puikiai. Buvau nusivylęs savo komandos žaidimu. Vis dėlto p opertraukos žaidėme geriau kaip komanda. Patekus į duobę žaidžiant su tokia komanda yra sunku panaikinti skirtumą. Varžovai tiesiog žaidė daug geriau.

Po mano techninės pražangos gavome 5 taškus į savo krepšį, tačiau teisėjai čia niekuo dėti. Eurolygoje dirba geri arbitrai, jie nenulemia rungtynių rezultato.“

„Lietuvos ryto“ vyriausiasis treneris Aleksandras Trifunovičius:

„Bravo mano žaidėjams. Sveikinu juos, nes įtampa buvo tikrai didelė. Ačiū tiems žmonėms, kurie atvyko mus palaikyti. Noriu pasakyti, kad dabar tikriausiai matote, kaip mums praėjusią savaitę trūko Chucko Eidsono. „Aris“ turi sunkumų, turime ir mes. Rytoj visi kalbės, kokias puikias rungtynes puolime sužaidė Mindaugas Lukauskis, tačiau verta pažymėti, kad jis nė karto nesuklydo ir gindamasis.

Visos trečiadienio rungtynės

D grupė
Panathinaikos - Partizan 67:65 (Panathinaikos: Šarūnas Jasikevičius - 4)
Efes Pilsen - Montepaschi 76:79, po pratęsimo (Montepaschi: Kšištofas Lavrinovičius - 6)