REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Be tiesioginio dialogo tarp Kijevo ir Donbaso neįmanoma sureguliuoti konflikto Ukrainos pietryčiuose, pareiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Be tiesioginio dialogo tarp Kijevo ir Donbaso neįmanoma sureguliuoti konflikto Ukrainos pietryčiuose, pareiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Reikia, galų gale, pasiekti, kad Kijevo valdžios atstovai ir tų nepripažintų respublikų atstovai atsidurtų prie vieno derybų stalo. Neįmanoma pasiekti konflikto sprendimo be tiesioginio konfliktuojančių šalių dialogo“, – sakė V.Putinas, atsakydamas į žurnalisto klausimą po derybų su Vokietijos kanclere Angela Merkel.

REKLAMA

Jis išreiškė viltį, kad kada nors tai bus pasiekta.

V.Putinas kalbėjo, kad būtina nuosekliai realizuoti anksčiau pasiektus susitarimus, nors Kijevui vis mažiau lieka galimybių tam.

„Esu visiškai įsitikinęs, kad šiandieninė Kijevo valdžia praleido, galbūt, galimybę realizuoti šios Minsko susitarimus tada, kai ji turėjo tokias vidaus politikos galimybes. Šiandien jų jau yra mažiau. Viršutinio politinio ešelono galimybės, švelniai kalbant, yra žymiai kuklesnės“, – kalbėjo Rusijos prezidentas.

REKLAMA
REKLAMA

Jis pabrėžė, kad pastangas būtina tęsti „Normandijos“ formatu būtent Minsko susitarimų plotmėje.

„Dar kartą noriu pabrėžti: negalima kurti planų, nepasiekus ankstesniųjų realizavimo“, – pažymėjo V.Putinas.

A. Merkel turi savo poziciją

Vokietijos kanclerė Angela Merkel antradienį pareiškė, kad būtinybės paruošti naują susitarimą dėl taikaus Ukrainos konflikto sureguliavimo nėra.

„Nemanau, kad būtų tikslinga sudaryti naują susitarimą“, – sakė A.Merkel po susitikimo su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu vykusioje spaudos konferencijoje, atsakydama į jai pateiktą klausimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak kanclerės, ji taip pat yra nepatenkinta augančia rytinių Ukrainos regionų atskirtimi.

„Įmonių ekspropriacijos, transporto blokados ir kitus klausimus būtina labai nuodugniai išanalizuoti ir padaryti viską, kas įmanoma, kad būtų pasukta atgal“, – pridūrė ji.

„Mes, žinoma, norime užtikrinti, kad Ukraina gautų prieigą prie savo valstybinės sienos – tai taip pat yra Minsko susitarimų dalis – ir po to užtikrinti politinį (konflikto) sprendimą, siekiant ateityje surengti vietos rinkimus“, – kalbėjo A.Merkel.

„Mes to dar nepasiekėme, bet tai nereiškia, kad galime užmiršti esamus susitarimus ir turime pereiti prie naujų (sutarčių) sudarymo“, – pridūrė kanclerė.

REKLAMA

Pasak jos, problema dabar yra ne naujos sutarties dėl Ukrainos sudarymo būtinybė, o esamos sutarties įgyvendinimas.

„Maloniai prašau Rusijos prezidento padaryti viską, kad būtų užtikrintas jos įgyvendinimas“, – sakė A.Merkel.

Pasak kanclerės, taip pat nėra būtinybės keisti dabartinės Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) stebėtojų Ukrainoje misijos Jungtinių Tautų (JT) misija.

„Ieškoti kitų formatų, kurie neduos daugiau naudos, čia nėra prasmės“, – pareiškė ji, atsakydama į klausimą dėl galimybės pradėti JT misiją Ukrainoje.

„Mes vieningai sutariame, kad ESBO atstovų darbas yra labai svarbus“, – pridūrė Vokietijos kanclerė.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų