Antradienio vakarą Vilniaus „Ryto“ krepšininkai nesėkmingai startavo Europos taurės atkrintamose varžybose.

Lemiamu akistatos metu dominavęs „Valencia“ klubas šventė pergalę namuose 75:64 (12:20, 14:10, 22:13, 27:21), bei ketvirtfinalio serijoje iki 2 pergalių išsiveržė į priekį 1 – 0.

Dainiaus Adomaičio auklėtiniai mačo pradžioje turėjo kontrolę savo rankose ir po pirmųjų dešimties minučių pirmavo 20:12.

Vėliau aikštelės šeimininkai atkuto ir sugrįžo į rungtynes, o sostinės klubas antro kėlinio metu neteko kapitono Chriso Kramerio.

Amerikietis po šio epizodo klykė ne savo balsu, bei aikštelę paliko tik padedamas komandos personalo.

Antrasis šios ketvirtfinalio serijos mūšis penktadienį (kovo 8 d.) vyks „Siemens“ arenoje, Vilniuje.

„Valencia“: Mattas Thomasas 15, Aaronas Doornekampas, Fernando San Emeterio ir Alberto Abalde – po 10, Guillemas Vivesas 8.

„Rytas“: Deividas Sirvydis (3/3 trit.) ir D.J. Seeley (1/9 dvit.) – po 11, Mindaugas Girdžiūnas ir Arciomas Parachouskis – po 10 (3 blk.).

DVIKOVOS EIGA:

1 kėlinys: „Valencia“ – „Rytas“ 12:20

Vilniaus klubo krepšininkai užtikrintai pradėjo rungtynes. Eimantas Bendžius įsūdė tritaškį, Chrisas Krameris įmetė dvitaškį (0:5), tačiau jau netrukus į priekį išsiveržė aikštelės šeimininkai (8:7).

Per likusias šešias su puse pirmojo kėlinio minutes „Valencia“ klubas puolime sukrapštė vos 4 taškus.

Tuo pasinaudoję Dainiaus Adomaičio auklėtiniai pasibaigus 1 kėliniui turėjo 8 taškų persvarą (12:20).

2 kėlinys: „Valencia“ – „Rytas“ 26:30 (12:20, 14:10)

Antrojo ketvirčio pradžioje viskas apsivertė aukštyn kojomis. „Rytas“ per 6 minutes surinko vos 2 taškus, o „Valencia“ žaidė tarsi ant sparnų (26:22).

Netrukus vilniečius pribloškė labai liūdna žinia. Verždamasis krepšio link skaudžią kelio traumą patyrė kapitonas Chrisas Krameris.

Amerikietis po šio epizodo klykė ne savo balsu, bei aikštelę paliko tik padedamas komandos personalo. Panašu, kad įžaidėjui šis sezonas gali būti baigtas.

Toks įvykių scenarijus neišmušė iš vėžių vilniečiai. Būtent sostinės krepšininkai sėkmingiau užbaigė pirmąją mačo dalį, kurią laimėjo 26:30.

Kai kurie „Valencia“ klubo gerbėjai pasibaigus antrajam kėliniui netgi nušvilpė savo palaikomos ekipos žaidėjus.

3 kėlinys: „Valencia“ – „ Rytas“ 48:43 (12:20, 14:10, 22:13)

Trečiasis dvikovos kėlinys klojosi atkakliai ir permainingai. Ilgą laiką komandas skyrė vos kelių taškų skirtumas, o lygus rezultatas švieslentėje degė keturis sykius.

Vis tik, ketvirčio pabaigoje „Valencia“ kiek atitrūko ir prieš lemiamas 10 minučių turėjo 5 taškų pranašumą (48:43).

4 kėlinys: „Valencia“ – „Rytas“ 75:64 (12:20, 14:10, 22:13, 27:21)

Lemiamas susitikimo ketvirtis priklausė aikštelės šeimininkams.

Vieną po kitos rezultatyvią ataką rengęs Ispanijos klubas įpusėjus kėliniui turėjo apčiuopiamą persvarą (70:52), ir rungtynių laimėtojas nebekėlė jokių abejonių.

Tuo pasinaudoję komandų treneriai suteikė poilsio lyderiams, bei leido pasireikšti mažiau rungtyniavusiems žaidėjams.