10 pralaimėjimą iš 11 bandymų Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) išvykos rungtynėse patyrė Vakarų konferencijos dugne esanti naujoji Jono Valančiūno komanda – Memfio „Grizzlies“. Lietuvio debiuto dar teks palaukti, tačiau klubo rezultatai uteniškio džiuginti neturėtų.

„Grizzlies“ išvykoje 95:117 (32:27, 21:24, 19:32, 23:34) neprilygo Oklahomos „City Thunder“ ekipai.

J. Valančiūno laukianti Memfio komanda kovojo pirmuosius du kėlinius, tačiau antroje rungtynių pusėje subyrėjo ir prieš lemiamą ketvirtį jau skaičiavo 11 taškų (72:83) deficitą.

Šeimininkai apsukų nemažino ir vos prasidėjus paskutiniajam kėliniui surengė spurtą 11:0 bei nepaliko jokios intrigos dėl susitikimo baigties.

„Grizlių“ gretose geriausiai sekėsi 27 taškus surinkusiam ir 7 kamuolius atkovojusiam Jarenui Jacksonui.

Šeimininkus į pergalę vedė tiek pat taškų pelnęs, 4 rezultatyvius perdavimus atlikęs ir 5 kamuolius sugriebęs Paulas George'as.

Triguba dublį surinko Russelas Westrbookas. Amerikietis pelnė 15 taškų, atliko 15 rezultatyvių perdavimų ir atkovojo 13 kamuolių.

Lietuvio klubas Vakarų konferencijoje šiuo metu užima 14 vietą ir kol kas nepanašu, kad komanda artimiausiu metu palipės bent laipteliu aukštyn.

J. Valančiūną Toronto „Raptors“ išmainė likus vos valandai iki NBA mainų lango pabaigos. Už vidurio puolėją iš Lietuvos Toronto klubas gaus Marcą Gasolį.