„Telia Lietuva“ pasitiki „Huawei“

Integruotų telekomunikacijų bendrovė „Telia Lietuva“ stebi partnerės, Kinijos telekomunikacijų milžinės „Huawei“ krizę, kai Lenkijoje buvo sulaikytas šnipinėjęs bendrovės darbuotojas, o Kanadoje – finansų direktorė. Vis dėlto „Telia Lietuvos“ vadovas sako pasitikintis partnere.

Kinijos vartotojiškieji prekės ženklai bombarduos JAV rinką (nuotr. SCANPIX)

„Mes stebime situaciją, bet mes turime keletą partnerių. „Huawei“, be abejo, yra vienas iš mūsų tiekėjų. Mes juo pasitikime ir laikomės reguliavimo“, – penktadienį spaudos konferencijoje sakė „Telia Lietuvos“ vadovas Danas Strombergas.

„Huawei“ ir „Telia“ bendradarbiauja plėtodamos 5G mobilaus ryšio tinklą.

„Huawei“ pastaruoju metu susilaukė rimtų kaltinimų – Lenkijoje bendrovė neseniai atleido darbuotoją kiną, suimtą dėl įtariamo šnipinėjimo. Be to, Kanadoje buvo sulaikyta „Huawei“ finansų direktorė, kurios išdavimo siekia JAV.

Komercinė įranga – šiemet

Pasak „Telia Lietuvos“ privačių klientų vadovo Mindaugo Ubarto, šiemet bendrovė pradės pardavinėti 5G įrangą.

„Šiemet bus įranga ir komerciškai bus galima naudoti. Dabar mūsų 5G tinklas yra paleistas nekomerciškai, tai yra, mes negalime už jį imti pinigų (...) Prognozuojame, kad šiemet įvyks pirmieji dažnių aukcionai, tada jau galėsime pradėti imti pinigus“, – sakė M. Ubartas.

Penktadienį paskelbta, kad „Telia Lietuva“ pernai uždirbo 54,7 mln. eurų grynojo pelno – 9,2 proc. daugiau nei užpernai, kai jis siekė 50,1 mln. eurų.

„Telia Lietuvos“ pajamos 2018 metais išaugo 2,1 proc. iki 376,5 mln. eurų, kai 2017 metais bendrovės pajamos siekė 368,6 mln. eurų. EBITDA, neįskaičius vienkartinių sąnaudų, – augo 4,5 proc. ir siekė 128,7 mln. eurų.

88,15 proc. „Telia Lietuvos“ akcijų valdo Švedijos „Telia Company“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų