streikuojantys mokytojai ŠMM (nuotr. Arnas Strumila/Fotodiena.lt)

streikuojantys mokytojai ŠMM (nuotr. Arnas Strumila/Fotodiena.lt)

Biudžete streikuojančių mokytojų reikalavimams įgyvendinti neskiriama nė cento, laikinasis švietimo ir mokslo ministras Rokas Masiulis mėgina derėtis su ministerijoje gyvenančiais mokytojais. Mokytojų streikas tęsiasi.

„Reikia suprasti, kad daugelyje vietų konfliktai buvo betiksliai, daugiau nesusipratimo, nesusikalbėjimo pagrindu, šituos dalykus reikia eliminuoti“, – teigė R. Masiulis.

Laikinasis Švietimo ir mokslo ministras R. Masiulis atnaujino derybas su ministerijoje kelias savaites gyvenančiais pedagogais, profsąjungų atstovais bei švietimo ekspertais. Tikslas – surasti kompromisą ir grąžinti visus mokinius į klases. Tiesa, deramasi buvo tik dėl etatinio apmokėjimo sistemos tobulinimo.

„Pagrindinis mūsų siekis buvo tiek mano, tiek ministerijos komandos, kad išgirstume siūlymus, rekomendacijas, ką galima būtų toliau tobulinti, kad modelis būtų aiškesnis, paprastesnis ir kiltų mažiau konfliktų“, – kalbėjo ministras.

REKLAMA

Ketvirtadienį diskusijos tęsis, tada R. Masiulis siūlymus bandys pateikti Seimui, kuris svarstys Prezidentės skubos tvarka pateiktas pataisas. Protestuojantiems mokytojams R. Masiulis paliko gerą įspūdį.

„Bent jau posėdžiai vyksta kalbantis ir girdint, bandoma įsiklausyti“, – kalbėjo profsąjungos vadovas Andrius Navickas.

Mokytojai pritaria etatinio atlyginimo apmokėjimo tobulinimui, tačiau streiko nestabdys, nes milijonus eurų kainuojantiems reikalavimams valdžia pinigų biudžeto tvirtinimo metu neskyrė.

„Tikrai mes dėl nutraukimo tokių dalykų net nesvarstome, nes nematome konkrečių sprendimų“, – patikino A. Navickas.

Tiesa, Rokas Masiulis mokytojams pasiūlė kitą išeitį – ieškoti papildomo finansavimo iš vidinių resursų. Esą pinigai švietimo sistemoje naudojami neefektyviai.

„Pradėsim vertinti vidinius resursus, kiek sektoriuje yra vidinių resursų, galbūt ir neskaidrios veiklos, kad tuos vidinius resursus išlaisvinus atsirastų daugiau lėšų prasmingiems dalykams, taip pat ir mokytojų apmokėjimui, tikrai tas, kas mums pavyko susisiekimo sektoriuje, tikiuosi, kad švietimo sektoriuje tokie patys dalykai yra“, – teigė R. Masiulis.

Šią idėją palaiko ir ekonomistai.

„Lietuva pirmauja pagal tai, kokia dalis švietimui skiriamų pinigų nukreipiama į ilgalaikes investicijas, į pastatų renovavimą, į pastatų šildymą, administracines išlaidas, aišku, kad tai kai kuriais atvejais tai yra būtina, bet daugeliu atveju to mokytojai nejaučia“, – mano „Swedbank" ekonomistas Nerijus Mačiulis.

Šiuo metu Lietuvoje streikuoja apie 1000 mokytojų iš 45 000.

Išsamiau apie tai – TV3 žinių reportaže:

Angelina
2018-12-11 21:30:52
Rezervų viduje yra,repetitoriais gali dirbti visi kabinetų nuomos mokėt nereikia,tėvų finansavimas mokytojams nutylimas,teikėtų dėti į bendrą fondą,pamokėti kuriems sunku,neturi krūvio dirbi papildomai visi taip gyvena ir riaušių nekelia,tikrai gėda
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
[email protected]

Naujienų portalo tv3.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB All Media Lithuania sutikimo draudžiama.

pykstu 2018-12-12 07:42:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Mokytojai gauna nemažus pinigus, o ką daryti jų mokinių tėvams, kurie dirba už minimumą, eiti kartis ant šakos? Kokį pavyzdį jie rodo vaikams? Kada noriu einu į mokyklą, kada noriu - streikuoju. Sėdi, kavą su pyragaičiais geria, pro langus laipioja, o tai mokytojai, stebuklas tikras. Visa Lietuva ant prarajos kranto, tą reikia suvokti protu. Seniau irgi algos buvo nedidelės, bet mokytojai buvo Mokytojai. O dabar į vertelgas virto, paduok jiems milijonus.    ATSAKYTI
Grigorij 2018-12-12 09:16:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
pykstu
"Visa Lietuva ant prarajos kranto" todel, kad zmones leidzia savo valdziai nusikalteliskai svaistyti pinigus vienpusiskam karui su RU, "laisvai" lendant i pacia JAV uzpakalio giluma. Taip, mokytojai LABAI ilgai nestreikavo, bet ir angeliskai kantrybei ateina galas! Jei vaiku tevai nenori sedeti ant minimumo - jie privalo palaikyti mokytojus!  
Grigorij 2018-12-12 09:33:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
pykstu,
"На сердитых (обиженных) воду возят" (с)  
By bio jiems 2018-12-12 06:45:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Pirma reikia pradėt dirbt sąžiningai, ir mokyt iš pašaukimo, o ne laiką prastumt pamokose, ir avansu prašyt pinigų.   ATSAKYTI
Grigorij 2018-12-12 02:43:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
"Karoče", seimunai, Grybe, Skverne, Pranckieti, ieskokit pinigu! Jei negalit turciu isbuozinti, tai ner kam didinti karines islaidas, serti NATO, jei su paprastais zmonemis, mokytojais negalit atsiskaityti! Grybei ir Skvernui veziuoti ir senas "Kukuruznikas" tiks, kuris patikimesnis uz "Spartana". O siaip, Grybe, brukusi "Independence", kas LR dabar kasdien kainuoja apie 150 000 euru (!!!), turetu sau ji ikisti i viena vieta. LR truksta pinigu? O alinti LR vienpusisku permanentiniu karu su RU, liaupsinant ramanauskus vanagus, smaugti versla ir ZU pelnytom RU kontrsankcijom, atkertant juos nuo gerai isisavintu RU rinku (gal visam laikui), del niekuo nepagristo arsaus priesiskumo zlugdant RU, NVS saliu naftos, anglies, kitu kroviniu tranzita gelezinkeliais, per Klaipedos uosta, pinigu ir ryzto yra? Gal JAV uz tai adekvaciai kompensuoja? Vakarai mums pades? (c) Jie zadejo padeti Bulgarijai, jei ji atsisakys nuo leidimo "Pietu Srautui", kai tas projektas buvo itin naudingas Vakaru negailestingai nuskurdintai Bulgarijai. Atsisake, ziauriai klastingai pavede RU, ir ka gavo? Spyga! Dabar tas pats Vyriausybes vadovas Boiko Borisovas, kaip sumustas suo, kreipesi i Putina su atsiprasymais, prasant trupineliu nuo dalyvavimo projekte "Turkijos Srautas".

Po apkaltos, niekse Grybe - ant sakos!
Lauk is Seimo ir prezidentu landsberginius, liberalus, kitus sajudietiskus brudus, kurstancius kara su RU!
Traukinys is JAV uzpakalio ir NATO nelaukia!

Sekmes narsiai kovojantiems mokytojams! O jei jie, streikuodami civilizuotai, tikrai negaus ne cento, tai kas galetu paneigti, kad LR tinka tik prancuziskas protesto variantas? Kaip ten dainavot Sajudzio laikais: LIE-TU-VA, BUK LAISVA! Matyt jau seniai atejo laikas islaisvinti Lietuva nuo jos "laisvintoju"-naikintoju, o ne ramanauskus vanagus liaupsinti. Bet cia TIK lietuviu galvos skausmas, problemos, sukeltos masinio stogo pavaziavimu 90-tais. Gi lietuviai (ne tautines mazumos), eidami Pragarisku Baltijos Šunkeliu, net dviem kadencijom (!!!) isrinko geriausia visu laiku LR zudike - ŠunGrybe. Ir yra nemazai "inteligentu", norinciu rinkti "Vilties Prezidenta" - filosofuojanti sajudieti A. Juozaiti! Dar truksta Sajudzio ir "laisves"! :))) Tai dabar, brolyciai, ir sriebkit visa sita jovala. Sekmes darbe!   ATSAKYTI
tam Grigorij 2018-12-12 06:30:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Vatnyke važiuok į rusiją ir tenais putleriui pamokslauk!!!  
Grigorij 2018-12-12 09:07:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
tam Grigorij,
siulai man imti pavyzdi is nerozumnu broliu, masiskai "laisvai" ir "patriotiskai" issilakstanciu po airijas? :))) Akivaizdu, kad nieko kito pasiulyti negali, "patriote".  
Pasiruoškit vaikai 2018-12-12 00:54:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
„Streikui pasibaigus mokytojai intensyviau dirbs su mokiniais, kad „pasivytų“ programas, tad bent jau dalį atlyginimo turėtų gauti“, - Eltai sakė LŠDPS pirmininkas.
Dabar navickiniai sugrįžę į mokyklas, vaikus dūrins po 8 - 10 pamokų per dieną, kad mokytojynas atlyginimą atsigriebtų. Laikykitės vaikai. Ir pagalvokit, ar jie verti Jūsų pagarbos. O kol kas navickinių šaiką reikia pervežti į tuščias ir apleistas pedagoginio universiteto patalpas, kur jie tokie ir buvo ruošiami. Tegul ir gyvena savojoj "Alma Mater" kaip kiaulės, kurias ji ir išugdė.
   ATSAKYTI
Mama jie 2018-12-11 22:58:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Mokytojai nemoka streikuoti kava gerti ministerijos tą gali namuose mokydami vaikus    ATSAKYTI
Nemylimas 2018-12-11 21:58:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Gaila kad ne 44000,nėra tvirtos profsajungos. Išeitu į gatves visi mokytojai, langu daužyti aišku nereikia kaip Fr, koki kiauša masiuliui nepamaišytu. Gal prabustu kaip macronas. Ketvirta savaitė matau savo akimis kas darosi prancūzijoje tai yra absurdas kaip jie niokoja savo šalį. O pas mus neeina susitarti civilizuotai. Nenustebčiau jei visu tu aukštuomenės pašlemėkų po naujųjų algos kils, nes kyla ir kainos. Kaip aš jų visų nekenčiu.    ATSAKYTI
Faktas 2018-12-12 00:53:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Ne visi tokie durni kaip esate ponas JŪS. Logiškai smegenis panaudojus aišku yra daugumai kad iš ORO atliekamų pinigų nepaimsi viskam ko norima. Nes realiai pagalvojus Valstybės politika kaip šeimoje turi egzistuoti - realios išlaidos turi atitikti ir realias pajamas.  
Angelina 2018-12-11 21:30:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Rezervų viduje yra,repetitoriais gali dirbti visi kabinetų nuomos mokėt nereikia,tėvų finansavimas mokytojams nutylimas,teikėtų dėti į bendrą fondą,pamokėti kuriems sunku,neturi krūvio dirbi papildomai visi taip gyvena ir riaušių nekelia,tikrai gėda
   ATSAKYTI
Ei, 2018-12-12 12:19:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
mokytojai, kodel sedit ir bezdat pirmame ministerijos aukste, taigi lipkit aukstyn i ministres kede atsiseskit ir neleiskit niekam jos uzimti(jums tas pavyksta).
O tada derekites su Navicku, jus gi labai "protingos", sutvarkykit svietimo sektoriu.Cha cha cha...  
Komentatorius 2018-12-11 21:28:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Tai kad jus trinat komentarus   ATSAKYTI
Nesvarbu 2018-12-11 21:26:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Eikit dirbt ir nebludikit ir negalvomit kad jus pasaulio bamba   ATSAKYTI
Darusž 2018-12-11 21:24:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Melagis
Tai
Visai
Tautai.meluojiž   ATSAKYTI
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Gynybos ekspertas sužavėtas: merginas šaukti į kariuomenę – puikus sumanymas
DABAR RODOMA
Gynybos ekspertas sužavėtas: merginas šaukti į kariuomenę – puikus sumanymas
DABAR RODOMA
Kruvinos Velykos Panevėžyje: mirus porai 13-metė liko našlaite
DABAR RODOMA
Tragiškos Velykos turistų rojuje: žuvo 215 žmonės, nugriaudėjo aštuoni sprogimai
DABAR RODOMA
Gedimino kalnas – pinigus ryjanti vieta: reikalauja daugiau
DABAR RODOMA
Aiškėja tikroji motociklininko žūties priežastis
DABAR RODOMA
Šimtmečių radybos Vilniuje – paaiškėjo ir pikantiškos detalės
DABAR RODOMA
Meschino ruoštos velykinės vaišės supykino Jankevičių
DABAR RODOMA
Valdas Adamkus žmonėms siunčia svarbią žinią
DABAR RODOMA
Naujausi kandidatų į prezidentus reitingai: užvirė žūtbūtinė kova
DABAR RODOMA
Pateko į aferisto pinkles: patikli kaunietė prarado 4 kambarių butą
REKLAMA
Bobausių derlius dėl sausros šiemet negausus (nuotr. Raimundo Maslausko)
Dzūkai skelbia – grybavimo sezonas atidarytas. Miškuose dygsta pirmieji pavasario grybai – bobausiai. Tiesa, jų kaip niekada mažai. Miškuose sausa, o naktys buvo labai šaltos. ...
Alkoholis
Reakcija į dvi girtas gimdyves – uždrausti nėščiosioms gerti. Štai tokia Seimo pirmininko mintis pasklido viešojoje erdvėje. Visgi Viktoras Pranckietis dabar sako, kad galvoje ...
 (nuotr. stop kadras)
Autizmo atvejų kasmet Lietuvoje vis daugiau. Pernai nustatyti 710 naujų šio raidos sutrikimo atvejų. Tačiau iki šiol Lietuvoje tokiems specialios priežiūros ir ugdymo ...
Temidė (nuotr. Dmitrijus Radlinskas/fotodiena.lt)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) patvirtino, kad tėvai turi ne tik teisę, bet ir pareigą bendrauti su vaikais. Tokį sprendimą LAT priėmė išnagrinėjęs tėvo skundą dėl ...
 Oro tarša (nuotr. 123rf.com)
Miestuose padidėjusi kietųjų dalelių (KD10) koncentracija, trečiadienį praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Didžiausias oro užterštumas kietosiomis ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų