Visos dienos mokykla (nuotr. Raimundo Maslausko)

Visos dienos mokykla (nuotr. Raimundo Maslausko)

Mokytojai žada užtrenkti klasių duris, skelbdami neterminuoto ilgio streiką jau lapkričio 12-ąją, pirmadienį. Daugelis jų nepatenkinti naująja etatinio apmokėjimo sistema. Švietimo ministerija pripažįsta, kad vykdoma reforma turi silpnųjų pusių, tačiau tikina, kad yra pasirengusi su nepatenkintais mokytojais tartis ir ieškoti išeičių, bei įtaria, kad nepasitenkinimą reforma aktyviai kursto opozicinės jėgos.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga savo nepasitenkinimą vykdomomis Švietimo reformomis ruošiasi reikšti ne tik žodžiais. Anot jų – naująją etatinį apmokėjimą sistema vadinti sunku, tai greičiau – milžiniška betvarkė, kuria pasiremiant mokytojai esą paprasčiausiai maustomi.

Minėtos profsąjungos atstovai nusprendė su tuo nesitaikstyti ir nuo lapkričio 12-osios dienos planuoja užrakinti savo klasių duris ir pradėti neterminuoto ilgio streiką, kuris, anot jų, gali nusitęsti net iki švenčių.

REKLAMA

„Jeigu valstybė drįsta apgauti mokytoją, tada mes, manau, kad sugriauname valstybės pamatus. Pažemindami mokytoją mes negalime tikėtis, kad mokytojai ugdys laisvas ir kūrybingas asmenybes“, – teigė Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas.

Labiausiai streikuoti žadančios profsąjungos narius piktina, tai, kad švietimo sistemos darbuotojų atlyginimai nepakilo, vietoj žadėtų eurų jiems esą atsirado tik daugiau painiavos bei darbo.

„Sutartys buvo sudaromos neteisingai, arba išvis jos nesudarytos, mokesčių sistemos nesuderintos, tokia sistema visiškai išbalansavo ugdymo procesą“, – patikino A. Navickas.

Be to dabar mokytojams reikia susiskaičiuoti ir visas savo darbo valandas, pavyzdžiui numatyti kada vyks ir kiek laiko užims būsimi susitikimai su mokinių tėvais net metams į priekį.

Tačiau naująja sistema piktinasi ne visi.

Anot kitos Švietimo profsąjungos lyderio Audriaus Jurgelevičiaus, nors reformose trūkumų apstu, jie tikisi juos spręsti kartu su ministerija, ir džiaugiasi tuo, kad švietimo sistemoje bent kažkokie pokyčiai pagaliau vykdomi, todėl streikuoti neketina.

„Sutinkame, kad problemų yra didelių. Problemų yra ir su etatiniu darbo apmokėjimu, bet radikalių sprendimų puskiaukelėje, nes etatinis darbo apmokėjimas yra įvedamas per dvejus metus, imtis neketiname“, – švietimo profsąjungos pirmininkas A. Jurgelevičius.

REKLAMA

Tad kiek mokytojų į darbą žada neateiti? Streikuoti žadanti profsąjunga tikslių skaičių neatskleidžia, esą vis dar laukianti prisijungiant visų drąsių, už savo teises linkusių pakovoti atstovų,o streikuoti nežadančios profsąjungos pirmininkas svarsto, kad streikas tikriausiai nebus masinis.

„Dviejų valandų įspėjamajame streike dėl tų pačių reikalavimų dalyvavo mažiau nei šimtas mokyklų, galiu daryti išvadas – didesnio, masiškesnio dalyvavimo tikėtis yra sudėtinga“, – patikino A. Jurgelevičius.

Švietimo ministerija tikina, kad su streikuoti besiruošiančiais mokytojais yra pasirengusi ieškoti visiems naudingų išeičių.

„Mes tikrai toliau ieškosime kaip pagelbėti toms mokykloms ir tiems mokytojams, kurie yra tose mokyklose, labiau atskirų, kelių, lokalizuotų židinių ir tam tikrų politinių motyvų inicijuotas streikas“, – tvirtino švietimo ministerijos atstovas Arminas Varanauskas.

Anot jų, didžiausią nepasitenkinimą švietimo vykdomomis reformomis reiškia opozicijoje esantys konservatoriai – ypač Naglis Puteikis bei Aušra Maldeikienė ir savo pasisakymais tyčia kursto nesantaiką tarp Švietimo ministerijos ir dalies mokytojų.

Ministerijos atstovas teigia, kad esą didžioji dalis mokytojų priešingai nei, kad tikina streikuoti pasiryžusių švietimo atstovai, turėtų jau dabar jausti ir padidėjusius atlyginimus ir daugiau atsiradusios laisvės.

REKLAMA

„Kaip tik yra gerokai mažiau biurokratijos ir gerokai laisvesnis, negu tas tarifinis apmokėjimas, kurį mes turėjome iki šiol. Jeigu anksčiau turėjai viską skaičiuoti savaitėmis, dabar gali tai skaičiuoti metinėmis valandomis ir tą savo krūvį išsidėlioti pakankamai lanksčiai“, – kalbėjo A. Varanauskas.

Jei streikas įvyks, labiausiai kentės mokiniai. Kol kas, Švietimo ministerijos žiniomis, teisės streikuoti nuo lapkričio 12-osios pasiprašė apie 10 Lietuvos mokyklų.

Virgis
2018-11-07 11:38:34
Streikas yra būtinas.Kas daugiau gali save apginti jeigu ne mes patys.Esame kvaila tauta , nes laukiame kad kas nors kitas už mus padarys o patys lendame į kampą arba bijome direktoriaus ar švietimo valdžios, kurie prigrasina jeigu streikuosit gausit mažiau pamokų,nenorime pasirodyti blogi ir panšiai.Gėda.Direktoriai taip pat tūrėtų rūpintis savo darbuotojais o ne savo kėdės. Jei ką nors norime pasiekti turime būti vieningi.daugiau drąsos.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Mokytoja 2018-11-08 18:55:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Niekas mūsų nekursto. Jurgelevičiui gerai, lai jis ir nestreikuoja. Mes paliekame jo profsąjungą, kuriame kitą ir streikuosime. Taip darome ne mes vieni, taip daryti gali ir kiti. Argi sudėtinga visiems Lietuvos mokytojams susivienyti ir streikuoti, nepaisant to, kad kažko skirtingų profsąjungų vadai nepasidalina.   ATSAKYTI
mokuta 2018-11-08 17:21:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Streikuos 10 mokyklų. Ką tai teiškia, ogi nieko. Jei mokykla neturi profsajungos, nėra kam organizuoti.   ATSAKYTI
Mokytoja 2018-11-08 18:50:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Argi sunku ją įkurti, jei yra noras kovoti už geresnę ateitį?  
28 2018-11-08 00:20:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Strike. Ministerijos klerkai ir padlaiziai is Jurgeleviciaus propsajungos_ pamirsote prideti, kad streikus kursto Rusijos agentai... :)))   ATSAKYTI
Ssule 2018-11-09 09:38:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O kodel ne amerika?  
Ludeta 2018-11-07 22:14:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Aš esu mama ir kiekvieną dieną susiduriu su mokytojos nekompetencija dirbti savo darbą. Ir už ką jai mokėti pinigus, kad ji net nemoka dirbti savo darbo. Nesusitvarko su antros klasės mokiniais, bauduoja net neleidimu į tualetą. O ką veikia vaikai pamokų metu dar didesnis klausimas, nes pagal pastabas klasės vaikams, jų skaičių, tai greičiausiai tik tą ir "dirba" pamokose, nes 90 proc užduočių vaikai daro namie. P.s. domėjausi kitais vaikais, situacija ta pati.Man į akis kiek drėbus, kad ji tai ATSĖDĖS tuos tris metus, cituoju mokytojos žodžius, bet ką mes darysim kai mama sėdės su tavim pamokose ir neuždirbs jum pinigų ar reikės ieškotis kitos mokyklos. Kai mokytoja aštuonių metų vaiką palieka po pamokų iki 15-16 val, nevalgiusį, nepranešusi tėvam ir dar pareiškia atėjusei sesei, vėl jos žodžiai, lauksi jo dar ilgai ir nuobodžiai. Tai tokie mūsų Mokytojei. Gal iš dalies nevisiškai ta tema, bet tai yra ir šita "dirbančių" ir didesnių atlyginimų laukiančių "mokytojų" dalis   ATSAKYTI
Lina 2018-11-08 02:14:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Kaip jus nesuprantate, kad jei mokytoju atlyginimai bus dideli, norinciu dirbti mokytojais bus daug, ir konkurso budu bus galima atsirinkti geriausius. Ir tada su jusu vaiku tokia mokytoja nedirbs, dirbs gerai dirbanti mokytoja...  
Mama 2018-11-08 07:19:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Yra dar ir tokių mokytojų sutinku! Bet vaikui už nieką nieks pastabų neduoda, tuo labiau nepalieka po pamokų!!! Ar tikrai ten tik mokytojas kaltas???   
Zita 2018-11-08 07:38:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kokia kvaila mama! Mokytoja nemokamai dirba su jos vaiku, pasilieka po pamokų, nori, kad vaikas nors ką išmoktų,o mama dar dergia mokytoją. Savo vaiku užsiimtų.   
Nepedagogas 2018-11-08 16:09:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tai tokie mūsų Mokytojai, pone Ludeta! "Mokytojei" gali antrokas rašyti.  
Airida 2018-11-08 18:22:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O jus kompetetinga vertinti mokytojų darba?  
Susimąsčiusi 2018-11-08 18:54:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pati stebiu panašią situaciją pagrindinėje mokykloje. Čia turbūt jau" vaisiai", subrandinti nusivylusios, pavargusios, psichologiškai perdegusios mokytojos sąmonėje, po nesibaigiančių reformų, bergždžių reikalavimų teisingai neužmokant už darbą (be abejo, ši problema aktuali ne tik mokytojams, bet šįkart apie juos). Žinoma, išsekęs mokytojas galėtų pasiimti nedarbingumo lapelį, bet kils kitų problemų dėl pavadavimo ir pan. Daug metų mokytojai tikisi visuomenės palaikymo ir ne tik dėl algų pakėlimo. Kad tik ateity nebūtų dar prasčiau...   
Gintas 2018-11-07 16:37:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kodel svietimo ministerija, nepripazysta savo klaidu o kaltina visus kitus. Pradekit taisyt savo klaidas o ne meluot lietuvos zmonems, tuoj lietuvoj neliks zmoniu kas dirba   ATSAKYTI
Aušra 2018-11-08 14:48:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
29 kontaktinės valandos ir net etato nėra. Tai kiek reikia turėti kontaktinių valandų, kad gauti etatą???   
Pradinukė 2018-11-07 15:30:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Kaip daugiau laisvės, mažiau biurokratijos? Parašykite kokioje mokykloje taip yra? Ir įdomu, kam alga padidėjo? Klaipėdoje džiaugiamės jei nesumažėjo. Aš už streiką.   ATSAKYTI
Janina 2018-11-07 14:13:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Gerbiamas Jurgelevičius taip pamilo ministerijos sprendimus ir jų pasekmes, kad nemato juose jokių trūkumų. Gal jis jau nebe profsąjungai atstovauja su savo pareiškimais?   ATSAKYTI
Katė 2018-11-07 15:17:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tai jis gi nuo pat pradžių kišeninis.   
viltė 2018-11-07 13:47:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
juk kelia mokyklų ir darželių direktoriams atlyginimus - Šilutės savivaldybė. ponia iš švietimo pareiškė, kad nusiskundimų iš mokytojų negavo....jiems atlyginimas tinka
tai iš kur tam mokytojuo beliks tų pinigėlių   ATSAKYTI
Gražu 2018-11-08 16:27:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kėdainių savivaldybė. Buvo liepta pasirašyti sutartis, kad sutinkate dirbti su mažesniais atlyginimais. Nepasirašysi- laisvas žmogau! Apkarpymai ženklūs.  
Oi 2018-11-07 13:33:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pasilieka savivaldybės savo reikmėms, savivaldybės mokykloms pasakė, daugiau pinigų negausite, tai kas kad mums davė ministerija, Jūs negausit, nebuvo nurodyta kad tai mokytojų algos, ir pamirškit!!! Vat kur Jūsų pinigėliai mokesčių mokėtojai!!!    ATSAKYTI
2018-11-07 12:33:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kas man atsakys, kur dingsta ministerijos skirti pinigai algoms didinti ?    ATSAKYTI
Leonidas 2018-11-07 14:18:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Brežnevas: partija ir vyriausybė viską žino, bet partiečiams irgi gyventi reikia  
Adata 2018-11-07 11:55:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Baikit issidirbineti iš mokytojų.As už streiką.Nors esu UK,seniai nebedirbu mokytoja,bet didziausia betvarkė prasidėjo po nepriklausomybės.Va,tarybiniais laikais,kai pradėjau dirbti mokytoja,buvo tvarka.Vienas vadovėlis,vienoda programa,vienodi egzaminai.Alga padori,sugebejau studijuoti ir susipirkti baldus.Ka dabar gali mokytojas?Egzistuoti!!!Kai prisimenu savo darbą-Metodininkes.Pykstu ant savęs.Kiek laiko, pinigų isleidau įvairiems projektų kurimams.Kam?Kad gyvenciau,dėl svetimų vaikų?Kad mano savi vaikai nematė manes,nes mama pasinėrusi į popierius.Jusu švietimo sistema labai klaidinga.Getbkite mokytojus!Jie jus išmokė,jus esate būtent jų dėka pasiekę šio to.Nereikiamus asmenis reikia šalinti iš postų.Manau,jie net nežino ką daro,tarsi pamišėlių projektas,Ar eksperimentas ant mokytojų galvų.Streikuokit mokytojai,nebijokite savo direktorių, šantažo!Ginkit savo teisę,ne kiekvienas sugeba studijuoti 4-5 metus universitete!   ATSAKYTI
enkvoras 2018-11-07 11:48:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
maustomi ne tik mokytojai,maustomi ir mokiniai ir visa tai atsiduoda ju tevams,ei Navickai pirmyn nepasiduokim maustomi!vaikams atostogas,streikuojam(tik ne su zvakutem,jie to nebijo)   ATSAKYTI
Onutė 2018-11-07 11:42:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Paliko viską spręsti direktoriams, tai jie patys sau algas susikėlė, o mokytojams špygą, koef patį minimuną, valandų min.... Absurdų absurdas, negi jie nemato ką išdarinėja direktoriai su pinigais... Graudu!!! Pirmiau reikia direktorius pakratyt!!!   ATSAKYTI
Zita 2018-11-08 07:43:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O prie ko čia direktoriai?   
Virgis 2018-11-07 11:38:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Streikas yra būtinas.Kas daugiau gali save apginti jeigu ne mes patys.Esame kvaila tauta , nes laukiame kad kas nors kitas už mus padarys o patys lendame į kampą arba bijome direktoriaus ar švietimo valdžios, kurie prigrasina jeigu streikuosit gausit mažiau pamokų,nenorime pasirodyti blogi ir panšiai.Gėda.Direktoriai taip pat tūrėtų rūpintis savo darbuotojais o ne savo kėdės. Jei ką nors norime pasiekti turime būti vieningi.daugiau drąsos.
   ATSAKYTI
Ona 2018-11-07 11:46:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tai vat tame ir esmė jei mokyklos valdžiai neįtinki tai nieko tu ir negausi... dirbk nedirbęs gausi skatiką!!! Tegul mokyklų valdžias pirmiausia patikrina, kur nusėda viskas!!!  
Jūratė 2018-11-07 11:29:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Jokios opozicijos nekursto streiko
Tiesiog mokyklų direktoriai slepia duotus pinigus,nesako mokytojams teisingai gautų pinigų. Pasijuto visiškais karaliais,kaip savo dvaruose.   ATSAKYTI
Jo 2018-11-07 12:13:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Kokie dar konservatoriai Puteikis . Nustokit klaidinti pagaliau.  
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Gynybos ekspertas sužavėtas: merginas šaukti į kariuomenę – puikus sumanymas
DABAR RODOMA
Gynybos ekspertas sužavėtas: merginas šaukti į kariuomenę – puikus sumanymas
DABAR RODOMA
Kruvinos Velykos Panevėžyje: mirus porai 13-metė liko našlaite
DABAR RODOMA
Tragiškos Velykos turistų rojuje: žuvo 215 žmonės, nugriaudėjo aštuoni sprogimai
DABAR RODOMA
Gedimino kalnas – pinigus ryjanti vieta: reikalauja daugiau
DABAR RODOMA
Aiškėja tikroji motociklininko žūties priežastis
DABAR RODOMA
Šimtmečių radybos Vilniuje – paaiškėjo ir pikantiškos detalės
DABAR RODOMA
Meschino ruoštos velykinės vaišės supykino Jankevičių
DABAR RODOMA
Valdas Adamkus žmonėms siunčia svarbią žinią
DABAR RODOMA
Naujausi kandidatų į prezidentus reitingai: užvirė žūtbūtinė kova
DABAR RODOMA
Pateko į aferisto pinkles: patikli kaunietė prarado 4 kambarių butą
REKLAMA
Europos Parlamento reklama (nuotr. stop kadras)
Artėjant rinkimams, Europos Parlamentas internete pristatė naują reklamą, raginančią rinkėjus nelikti abejingus ir gegužės pabaigoje skirti balsą, renkant savo atstovus Europos ...
Urologo Mindaugo Žiuko teismas (nuotr. Broniaus Jablonsko)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) patvirtino, kad chirurgas urologas Mindaugas Žiukas yra kaltas dėl paciento mirties. Anot teismo pranešimo, chirurgas urologas, ...
Profesija kitaip: prasideda netradicinis profesijų pažinimo konkursas jaunimui
Griauname mitus apie viešbučių ir maitinimo paslaugų profesijas bei kviečiame jaunimą dalyvauti modernaus profesinio mokymo konkurse „Re-think. Profesija kitu kampu“. ...
Nacionalinio stadiono griaučiai ant Šeškinės kalno (nuotr. tv3.lt)
Vilniaus valdžia pagrįstai pašalino bendrovę Vilniaus nacionalinis stadionas iš sporto komplekso Šeškinėje statybų konkurso, nusprendė teismas. Vilniaus apygardos teismas ...
Revolut (nuotr. bendrovės)
Seimas nusiteikęs įpareigoti strateginių įmonių sandorius tiriančią vyriausybinę komisiją dar kartą aiškintis Jungtinės Karalystės finansų startuolio „Revolut“ patikimumą. ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų