50
„Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ rungtynių akimirka (nuotr. Fotodiena.lt)

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai antrose LKL didžiojo finalo serijos rungtynėse namuose 82:73 (17:15; 22:18; 18:22, 25:18) palaužė Kauno „Žalgirio“ pasipriešinimą. Serijos iki keturių pergalių rezultatas tapo lygus 1-1.

50

Paskutinį kartą LKL finale „Lietuvos rytas“ šventė pergalę dar 2011-aisiais metais.

Rungtynių pradžioje vilniečiai naudojo aikštės gynybą ir užklupo „Žalgirio“ krepšininkus nepasiruošusius.

Skirtingai nei pirmose rungtynėse, šiame mače abiem ekipoms kur kas sunkiau sekėsi rinkti taškus.

Sužaidus pirmąsias keturias minutes sostinės krepšininkai pirmavo 6:5.

Pergalės ištroškę Rimo Kurtinaičio auklėtiniai nuo pat dvikovos pradžios neleido ramiai kvėpuoti „Žalgirio“ krepšininkams ir praktiškai visą laiką buvo priekyje.

Antrojo kėlinio pradžioje vilniečių komandos aukštaūgis Martynas Echodas kovodamas dėl kamuolio sužeidė priešininkų komandos įžaidėjų Beno Udrihą.

Po šio epizodo slovėnas buvo priverstas palikti aikštelę ir šiame mače ant parketo daugiau nepasirodė.

Įdomu, jog pirmuosius 9-is „Lietuvos ryto“ taškus antrajame kėlinyje pelnė graikas Loukas Mavrokefalidis. Viso antrajame kėlinyje jis surinko net 14 taškų.

Geriausias sezono rungtynes „Lietuvos ryto“ gretose sužaidęs graikas pelnė 24 taškus, atkovojo 5 kamuolius ir surinko 30 naudingumo balų..

Antrąjį ketvirtį spurtu spurtu 8:2 pabaigę vilniečiai sužaidus pusę mačo laiko pirmavo 39:33.

„Lietuvos rytas“: Loukas Mavrokefalidis 24 (8/11 dvit., 5 atk. kam.), Benas Madgenas 19, Chrisas Krameris 13.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 17, Edgaras Ulanovas 15, Vasilije Micičius 13 (6 rez. perd.), Aaronas White’as 12 (7 rez. perd.).

Po ilgosios pertraukos Rimo Kurtinačio auklėtiniams ilgą laiką pavyko išlaikyti 4-6 taškų persvarą.

Tiesa, pačioje trečiojo kėlinio pabaigoje sėkmingai veikęs Vasilije Micičiaus ir Brandono Davieso duetas prieš lemiamas 10 minučių sumažino svečių atsilikimą iki dviejų (55:53).

Lemiamas dvikovos ketvirtis prasidėjo Š.Jasikevičiaus technine pražanga ir Christopherio Kramerio taikliu tritaškius (61:55).

Ketvirtajame kėlinyje siautėjęs žalgiriečių legionierius Aaronas White‘as padėjo savo komandos po ilgokos pertraukos išlyginti dvikovos rezultatą (66:66).

Vis tik, įspūdingos dvikovos pabaigą sėkmingiau sužaidę vilniečiai padovanojo saldžią pergalę savo gerbėjams.

Antrosios finalo serijos rungtynės Vilniuje buvo pažymėtos nemaloniu incidentu. Kauno „Žalgirio“ gynėjas Vasilije Micičius buvo į nugarą pastumtas išsišokusio Vilniaus „Lietuvos ryto“ gerbėjo.

Pastarasis vėliau patraukė į tribūnas ir toliau žiūrėjo rungtynes, nors buvo akivaizdu, kad jis pasielgė nederamai ir turėtų sulaukti tvarkos palaikytojų dėmesio. Vis dėlto taip nenutiko.

Trečiosios serijos rungtynės ketvirtadienio (birželio 14 d.) vakarą įvyks Kaune. Dvikovos pradžia – 18.50 val.

STARTO PENKETAI: Vilniaus „Lietuvos rytas“: Benas Magdenas, Mindaugas Girdžiūnas, Artūras Jomantas, Marytas Echodas, Travisas Petersonas. Kauno „Žalgiris“: Kevinas Pangosas, Axelis Toupane‘as, Edgaras Ulanovas, Paulius Jankūnas, Brandonas Daviesas.

DVIKOVOS EIGA:

Ketvirtasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 66:66 (17:15; 22:18; 18:22)

Po šio epizodo žalgiriečiai dar kartą pradėjo demonstruoti atsigavimo požymius.

Aarono White’o vedami kauniečiai likus žaisti kiek daugiau nei 4 minutes išlygino dvikovos rezultatą (66:66).

Trečiasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 55:53 (17:15; 22:18)

Po ilgosios pertraukos Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkams pirmąsias keturias minutes pavyko išlaikyti turėtą pranašumą (47:41).

Netrukus kauniečiams dar kartą pavyko priartėti (51:49), tačiau sostinės žaidėjai akimirksniu susigrąžino 6 taškų pranašumą (55:49).

Trečiojo kėlinio pabaigoje dvi sėkmingas atakas surengęs Vasilije Micičiaus ir Brandono Davieso duetas prieš lemiamas 10 minučių vėl sumažino svečių atsilikimą iki dviejų (55:53).

Antrasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 39:33 (17:15)

Po šio epizodo slovėnas buvo priverstas palikti aikštelę. Tačiau Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai nesutriko ir netrukus išlygino dvikovos rezultatą (19:19).

Septynis taškus be atsako pelnę aikštelės šeimininkai atitrūko 26:19

Po šalto dušo atsigavę kauniečiai pradėjo mažinti atsilikimą ir palyginti greitai sugrąžino pusiausvyrą (31:31).

Vis tik, antrasis kėlinys priklausė „Lietuvos rytui“: spurtu 8:2 ketvirtį pabaigę vilniečiai prasidėjus ilgajai pertraukai pirmavo 39:33.

Pirmasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 17:15

Skirtingai nei pirmose rungtynėse šeštadienį Kaune, mačo pradžioje Vilniuje abiem ekipoms sunkiai sekėsi rinkti taškus.

Pergalės ištroškę Rimo Kurtinaičio auklėtiniai nuo pat dvikovos pradžios neleido ramiai kvėpuoti „Žalgirio“ krepšininkams.

Po dviejų iš eilės B.Magdeno dvitaškių vilniečiai įgijo 4-ių taškų pranašumą (17:13).

Prieš rungtynes:

Pirmąją finalo serijos iki keturių pergalių dvikovą Kauno „Žalgirio“ krepšininkai namuose laimėjo 96:83.

Vos tik pasibaigus pirmajam serijos mūšiui, žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, jog Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubą gali palikti pagrindinis įžaidėjas Chrisas Krameris. Jis siejamas su sugrįžimu į Oldenburgo „EWE Baskets“.

Tačiau Asmeninėje „Twitter“ paskyroje amerikietis greitai paneigė šiuos gandus: „Tai netiesa. Aš negrįšiu į Oldenburgą.“

Antrajame serijos mače Vilniaus „Siemens“ arenoje teisėjaus arbitrai Jurgis Laurinavičius, Gytis Vilius ir Gvidas Gedvilas.