REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
23
Skaiva Jasevičiūtė-Kraujalė  (nuotr. asmeninio albumo („Facebook“)

Net šešis taksų veislės šunis auginanti Skaiva Jasevičiūtė-Kraujalė teigia, kad išvykos į gamtą su augintiniais yra vienas didžiausių malonumų.

23

Net šešis taksų veislės šunis auginanti Skaiva Jasevičiūtė-Kraujalė teigia, kad išvykos į gamtą su augintiniais yra vienas didžiausių malonumų.

REKLAMA

Kad visi kartu sklandžiai pasiektų kelionės tikslą, šeimininkė tinkamai pasirūpina viso ekipažo saugumu. 

Bendraudama su kitais gyvūnų mylėtojais radijo laidų vedėja Skaiva nuolat dalijasi įspūdžiais ir patarimais. Taksų augintoja pastebi, kad saugiai kelionei reikiamų priemonių šiandien įsigyti yra visai paprasta.

Lygiai taip pat paprasta apdrausti kartu keliaujančius augintinius: šiandien kiekvienas „Lietuvos draudimo“ klientas, apsidraudęs nuosavoms reikmėms naudojamą lengvąjį automobilį Privalomuoju vairuotojų civilinės atsakomybės draudimu (TPVCAPD) metams, gali įsigyti papildomą vairuotojo ir keleivių draudimo paslaugą, galiojančią ir automobiliu vežamiems šunims bei katėms. Ne gyvybės draudimo rinkos lyderis „Lietuvos draudimas“ atkreipia dėmesį, kad augintinių saugumą automobilyje būtina užtikrinti taip pat kaip ir žmonių.

Lietuvos taksų mylėtojų klubo prezidentė Skaiva teigia, kad automobilio salone laisvai judantis šuo ar katė gali tapti stipriu rizikos veiksniu, mat gyvūno elgesys gali tapti nenuspėjamas ir nekontroliuojamas. Todėl ji siūlo atkreipti dėmesį į kelis svarbius dalykus, kurie užtikrina augintinių saugumą kelyje.

REKLAMA
REKLAMA

Augintiniai keliauja specialiose dėžėse

„Mano automobilis yra erdvus, šunis vežu gerai įtvirtintuose boksuose. Boksu vadinamas išlankstomas narvas-dėžė iš tvirto audinio. Taip vežamas šuo jaučiasi patogiai ir saugiai, o vairuotojas ir keleiviai taip pat yra saugūs“, – teigia moteris. Pasak Skaivos, speciali, gerai įtvirtinta dėžė puikiai tinka ir katei vežti.

REKLAMA

„Didelį šunį galima prisegti ir ant galinės sėdynės. Tam reikia petnešų ir specialaus, šunims skirto, saugos diržo. Ši priemonė užtikrins, kad jūsų gyvūnas įvykus avarijai nebus išsviestas per priekinį automobilio stiklą“, – aiškina Skaiva.

Anot šunų augintojos, svarbu pripratinti prie kelionių, tada automobilyje jie jausis geriau. Skaiva sako, kad įpratę važiuoti automobilyje jos šunys per kelionę būna ramūs, todėl net užmiega.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų