Kauno „Žalgiris“ iškovojo įspūdingą pergalę Eurolygoje. Žalgiriečiai ketvirtadienį svečiuose 90:89 (16:24, 25:18, 22:22, 27:25) nukovė čempionę – Stambulo „Fenerbahce“. Šeimininkai pralaimėjo nepaisant to, kad per visas rungtynes suklydo du kartus.

Statistika

„Žalgiris“ pataikė 63 procentus dvitaškių (22/36), „Fenerbahce“ – 40 (16/40). Svečiai įmetė 10 tolimų metimų iš 17 (59 proc.), šeimininkai – 13 iš 25 (52 proc.).

Žalgiriečiai kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 30:18.

„Fenerbahce“ per visas rungtynes suklydo du kartus! „Žalgiris“ prarado 13 kamuolių.

„Fenerbahce“: Janas Vesely 20 (5/9 dvitaškių, 10/14 baudų, 9 išprovokuotos pražangos, 5 atkovoti kamuoliai), Bradas Wanamakeris 19, Nicolo Melli 13, Kostas Sloukas 11.

„Žalgiris“: Kevinas Pangosas 22 (5/7 dvit., 7 rezultatyvūs perdavimai), Axelis Toupane’as 16 (7/7 baud., 7 atk. kam.), Paulius Jankūnas 15 (7/7 baud., 7 išpr. praž., 6 atk. kam.), Brandonas Daviesas 14 (6/6 dvit., 5 pražangos).

Ketvirtasis kėlinys

K. Sloukas smeigė tritaškį, „Fenerbahce“ prasižengė prieš K. Pangosą, o šis prametė abi baudas, bet per likusias 1,5 sekundės šeimininkai atakos surengti nebespėjo (90:89).

Aaronas White’as blokavo Kosto Slouko metimą, o kitoje aikštės pusėje tritaškį pataikė A. Milaknis (90:86).

Likus 40 sekundžių, nesportine pražanga nubaustas B. Wanamakeris. P. Jankūnas pataikė abi baudas.

Paskutinę minutę penktąją pražangą gavo ir A. Kavaliauskas.

Fantastišką tritaškį pataikė Luigi Datome, du tolimus metimus iš eilės įmetė ir K. Pangosas, o rezultatą išlygino P. Jankūnas (85:85).

35-ąją minutę penktąją pražangą užsidirbo B. Daviesas.

Du tritaškius iš eilės pataikė Artūras Milaknis (74:68).

Kėlinio pradžioje ketvirtąja pražanga nubaustas B. Daviesas.

Trečiasis kėlinys

Kauno komanda galėjo po trijų kėlinių pirmauti, bet prarado kamuolį ir B. Wanamakeris pelnė lengvus taškus (64:63).

Du taškus su pražanga pelnė P. Jankūnas (58:55).

Atkakliame trečiajame kėlinyje rezultatas ne kartą buvo lygus (45:45, 51:51, 55:55).

„Jei šioje arenoje nori laimėti, išsibauduoti privalo visi. Kovoti kaip pašėlę“, – mano Šaras.

Per pirmąją rungtynių dalį po tris pražangas susirinko abu „Žalgirio“ vidurio puolėjai – B. Daviesas ir Antanas Kavaliauskas.

„Mūsų gynyba labai bloga. Darome daug klaidų ir visiškai nesilaikome žaidimo plano. Šioje arenoje neturime šansų laimėti, kai praleidžiame 42 taškus“, – po pertraukos kalbėjo Š. Jasikevičius.

Antrasis kėlinys

„Padarėme labai daug psichologinių klaidų. Tai mus nubloškė žemyn. Klaidos taip pat“, – esmines pirmosios rungtynių pusės bėdas vardijo B. Daviesas.

Svečiai kėlinio pabaigoje vėl išsiveržė į priekį (41:40), bet ketvirtį tiksliu dvitaškiu baigė B. Wanamakeris (42:41).

„Žalgiriui“ sumažinus deficitą (27:29), legendinis „Fenerbahce“ treneris Željko Obradovičius stvėrėsi minutės pertraukėlės.

Ketvirtį tritaškiu pradėjo K. Pangosas (19:24).

Pirmasis kėlinys

Žalgiriečiai po pirmojo kėlinio atsiliko 16:24.

Kėlinio pabaigoje aikštėje pasirodė dar vienas jaunas krepšininkas – 21-erių centras Martynas Sajus. Jis pelnė ir pirmąjį tašką šio sezono Eurolygoje (14:21)

„Fenerbahce“ rezultatą persvėrė 7-ąją minutę, kai suklydo Vasilije Micičius, o du lengvus taškus pelnė Bradas Wanamakeris (14:13).

Vėliau septynis taškus iš eilės surinko A. Toupane’as (9:5).

Pirmuosius taškus pelnė B. Daviesas (2:0).

Šarūnas Jasikevičius varžovus šokiravo starto panketu. Jame pasirodė Kevinas Pangosas, Axelis Toupane’as, Paulius Jankūnas, Brandonas Daviesas ir 17-metis Martynas Arlauskas.

Prieš rungtynes

„Fenerbahce“ šiame Eurolygos sezone laimėjo aštuonerias rungtynes iš 11-os. „Žalgiris“ – šešerias. Stambulo krepšininkai turnyro lentelėje rikiuojasi treti, Kauno – septinti.

Šeimininkai tritaškius meta 42 procentų taiklumu, o Jamesas Nunnally – 60-ies. Amerikietis – taikliausias Eurolygos tritaškininkas.

Rezultatyviausias ir naudingiausias „Fenerbahce“ krepšininkas – centras iš Čekijos Janas Vesely. Jis pelno 13,7 taško bei renka 16,5 naudingumo balo.