29
Marijampolės „Sūduva“ – Soligorsko „Šachtior“ (nuotr. Evaldo Šemioto)

Lygiąsias Baltarusijoje pirmosiose UEFA Europos lygos atrankos rungtynėse pasiekusi Marijampolės „Sūduva“ po neįtikėtinos kovos žengė į kitą Europos taurės atrankos turnyro etapą. Iki paskutinių sekundžių neigiamą rezultatą turėję marijampoliečiai pergalę rezultatu 2:1 išplėšė tik per pridėtą laiką.

29

Pirmasis susitikimo įvartis krito jau 3-ąją minutę. Kamuolį į varžovų vartus pasiuntė „Sūduva“, tačiau teisėjas užfiksavo nuošalę ir rezultatas nepasikeitė.

Pirmosios 10 rungtynių minučių buvo aktyvios, o kamuolys aikštės viduryje neužsibūdavo. Kiek aktyvesni buvo aikštės šeimininkai, kurių atakos atrodė pavojingesnės.

Siarhejus Matveichykas 20-ąją minutę tiesiog nušienavo kiek anksčiau per veidą gavusį Andro Švrljugą ir užsidirbo geltoną kortelę.

Auksinę progą pasižymėti 26-ąją minutę turėjo Paulius Janušauskas, kuris sulaukė perdavimo pažeme, tačiau iš arti į vartų plotą nepataikė.

Kaip kitaip, jei ne per standartinę situaciją! „Sūduva“ 34-ąją minutę kamuolį į žaidimą grąžino iš užribio, vietoje ir laiku atsidūrė Povilas Leimonas, kuris smūgiu per save nuginklavo varžovų vartininką ir „Arvi“ stadionas triumfavo.

Tačiau džiaugsmas netruko ilgai. Jau 37-ąją minutę krašte du „sūduviečiai“ buvo išmaudyti, o po perdavimo Jurijus Kavaliovas ramiai pasiuntė kamuolį į Ivano Kardumo ginamus vartus. Rezultatas 1:1 dėl svečiuose pelnyto įvarčio buvo palankus Soligorsko klubui.

Pirmojo kėlinio pabaiga „Šachtior“ komandai nebuvo smagi. Už ne pirmo reikalingumo pražangą prieš Ernestą Veliulį geltoną kortelę gavo anksčiau analogiškai baustas Siarhejus Matveichykas. Toks arbitro sprendimas pasiuntė žaidėją į rūbinę.

Prieš antrosios pusės startą Soligorsko ekipos treneris Olegas Kubarevas atliko iš karto du keitimus.

Vladimiras Čeburinas nebuvo patenkintas tuo, ką matė puolime, todėl vietoje gynėjo Samiro Kerlos į aikštę metė puolėją Marjaną Altiparmakovskį.

Pirmojo varžovų įvarčio autorius turėjo dar vieną progą pasižymėti, tačiau jo smūgį atrėmė Ivanas Kardumas.

Ką išdarinėjo „Sūduvos“ vartininkas! Edharas Aliakhnovičius jau siuntė kamuolį į marijampoliečių vartus, tačiau I. Kardumas sugebėjo pirštų galais kamuolį nukreipti už galinės linijos.

Susitikimas artėjo prie pabaigos, o Marijampolės klubui buvo būtina mušti ar sukurti pavojingesnių progų. 86-ąją minutę teisėjas pražangos baudos aikštelėje neįžvelgė ir į „Šachtior“ vartus nepaskyrė 11 metrų baudinio.

Ovidijus Verbickas 88-ąją minutę smūgiavo iš toli, kamuolys nuo kupsto pašoko, tačiau vartininkas sureagavo. Po kampinio prie „Šachtior“ vartų vėl kilo sumaištis, o Karolis Laukžemis galva smūgiavo netiksliai.

Jau per pridėtą laiką sumaištimi baudos aikštelėje sugebėjo pasinaudoti Algis Jankauskas, kuris išplėšė neįtikėtiną pergalę.

Varžovai turėjo puikią progą, tačiau kamuolį nuo vartų linijos numušė gynėjas.