110
Lemiama kova dėl bronzos: Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Klaipėdos „Neptūnas“ (nuotr. Fotodiena.lt/Roko Lukoševičiaus)

Vilniaus „Lietuvos rytas“ iškovojo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) bronzos medalius. Vilniečiai lemiamose penktosiose mažojo finalo rungtynėse namie po įspūdingos kovos 75:66 (24:14, 15:24, 17:9, 19:19) nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“ ir serijoje iki trijų pergalių triumfavo 3:2.

110

Prieš rungtynes

Pirmąsias ketverias LKL mažojo finalo rungtynes laimėjo šeimininkai. Vilniuje „Lietuvos rytas“ buvo pranašesnis 79:60 ir 71:54. Klaipėdoje pergales šventė „Neptūnas“ – 83:70 bei 70:65.

Prieš mačą pasveikinti rungtynių dienų gimtadienius minėję šeimininkų fizinio pasiruošimo treneris Evaldas Kandratavičius ir krepšininkas Deividas Sirvydis. Pirmajam sukako 43-eji, antrajam – 17-a.

Pirmasis kėlinys

Komandos rungtynes pradėjo tokiais pat starto penketais, kaip ir pastarajame mače Klaipėdoje. „Lietuvos rytas“ į kovą metė Jimmy Baroną, Roką Giedraitį, Deividą Gailių, Laimoną Kisielių ir Adamą Lapetą. „Neptūnas“ – Danielį Ewingą, Chrisą Loftoną, Arną Butkevičių, Arvydą Šikšnių bei Jerai Grantą.

Pirmuosius mačo taškus pelnė J. Baronas (2:0).

Svečių strategui Dainiui Adomaičiui 3-ąją minutę į kovą teko mesti Matą Juciką. Jis pakeitė J. Grantą.

Netrukus minutės pertraukėlės teko prašyti „Lietuvos ryto“ treneriui Rimui Kurtinaičiui. Klaipėdiečiai po D. Ewingo dėjimo pirmavo 6:5.

Po minutės pertraukėlės keturis taškus iš eilės pelnė A. Lapeta (9:6 – 5 minutė).

Audringai savų sirgalių palaikomas „Lietuvos rytas“ nemažino apsukų. Keturis taškus iš eilės pelnė L. Kisielius, penkis D. Gailius ir vilniečiai atitrūko dviženkliu atstumu – 20:8.

Šeimininkai pirmąjį ketvirtį laimėjo 24:14.

Antrasis kėlinys

„Lietuvos rytas“ antrajame ketvirtyje pradėjo strigti. Svečiai sumažino deficitą iki keturių taškų – 26:30 (15 min.). O galiausiai išlygino rezultatą – 30:30 (17 min.).

Švieslentėje dar triskart degė lygūs skaičiai – 32:32, 34:34, 36:36.

Pirmąją rungtynių pusę baigė įspūdingas J. Granto dėjimas. 38:39. Klaipėdiečiai atsiliko.

„Neptūnui“ atsarginiai pelnė 19 taškų, „Lietuvos rytui“ – 10.

Trečiasis kėlinys

Vilniečiai trečiąjį ketvirtį pradėjo 11 taškų be atsako ir pirmavo 50:38 (26 min.).

„Neptūnui“ pirmuosius taškus pavyko pelnyti sužaidus daugiau kaip penkias minutes (40:50).

29-ąją minutę penktąjį kartą prasižengė Klaipėdos komandos narys Vytautas Šarakauskas.

Likus paskutiniajam ketvirčiui, „Lietuvos rytas“ pirmavo 56:47.

Ketvirtasis kėlinys

Puiki kova, įspūdingos emocijos ir fantastiška atmosfera!

„Neptūnas“ sumažino atsilikimą iki penkių taškų (56:61 – 35 min.).

Tritaškį pataikė J. Baronas, bet po minutės pertraukėlės tuo pačiu atsakė D. Ewingas (64:59).

Tolimų metimų seriją pratęsė fantastiška C. Loftono bomba – 62:64.

Po grubios „Lietuvos rytas“ klaidos ginantis du lengvus taškus pelnė Mindaugas Kačinas (64:66), tačiau „Neptūną“ ėmė skandinti klaipėdietis – tritaškį pataikė D. Gailius (69:64).

Svečiai paskutinę minutę žaidė su keturiais gynėjais – D. Ewingu, Mindaugu Girdžiūnu, C. Loftonu ir Martynu Mažeika. Tačiau tai apsiginti nuo D. Gailiaus vėl nepadėjo. „Lietuvos ryto“ krepšininkas pataikė dar vieną tritaškį (72:66).

M. Mažeika pažeidė taisykles prie Margirį Normantą. Teisėjai užfiksavo nesportinę pražangą. Baudų metimus realizavo jaunąjį „Lietuvos ryto“ žaidėją pakeitęs J. Baronas (74:66).

Paskutinį tašką baudos metimu pelnė R. Giedraitis. Galutinis rezultatas – 75:66.

Statistika

„Lietuvos rytas“ po varžovų klaidų pelnė 21 tašką, „Neptūnas“ – aštuonis.

Abi komandos identiškai metė tritaškius – pataikė po šešis iš 19 (31 procentas). „Neptūnas“ nuo baudų metimų linijos atakavo 11 kartų, pataikė šešis (54 procentai), „Lietuvos rytas“ – 26, realizavo 21 (80 proc.).

Vilniečiai atliko dvigubai daugiau rezultatyvių perdavimų – 16 prieš aštuonis.

„Lietuvos rytas“: Jimmy Baronas 23 (6/11 metimų, 9/9 baudų, 6 išprovokuotos pražangos), Deividas Gailius 16 (6/15 met., 7 atk. kam.), Artūras Gudaitis 12 (6/7 baud., 8 atk. kam., 7 išpr. praž.).

„Neptūnas“: Danielis Ewingas 16 (6/10 dvitaškių), Chrisas Loftonas 14 (5/12 met., 5 atk. kam.), Mindaugas Girdžiūnas 12 (5 išpr. praž.).