REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniuje nutarus prevenciškai dėl legionelių visuose daugiabučiuose atlikti terminę dezinfekciją, kurios metu pakeliama karšto vandens sistemose cirkuliuojančio vandens temperatūra, gyventojai sulauks didesnių sąskaitų už šildymą.

Vilniuje nutarus prevenciškai dėl legionelių visuose daugiabučiuose atlikti terminę dezinfekciją, kurios metu pakeliama karšto vandens sistemose cirkuliuojančio vandens temperatūra, gyventojai sulauks didesnių sąskaitų už šildymą.

REKLAMA

„Už karšto vandens kubą visi mokės tiek pat, bet už šilumą mokės daugiau. Papildoma šiluma, kuri bus sunaudota kaitinant vandenį daugiau negu įprastai, atsispindės sąskaitose už šilumą, ne už karštą vandenį, nes tai užfiksuos įvadiniai namo šilumos skaitikliai“, – BNS sakė „Vilniaus energijos“ atstovas Nerijus Mikalajūnas.

Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos sprendimu karšto vandens tiekėjai  - „Vilniaus energija“, „Balterma“ ir „Vilniaus valda“ - turės savaitę pastatams tiekti ne mažesnės nei 80 laipsnių temperatūros vadinamąjį termofikacinį vandenį, savo ruožtu pastatų savininkai ar šilumos punktų prižiūrėtojai turės užtikrinti, kad namuose būtų atliktas terminis šokas – ne trumpiau kaip valandą toliausiai nuo vandens šildytuvo nutolusiuose čiaupuose temperatūra siektų 66 laipsnius karščio. Gyventojai nurodytu laiku turi per visus čiaupus nuleisti karštą vandenį. Terminį šoką (arba kitaip dezinfekciją) daugiabučių prižiūrėtojams nurodyta atlikti kovo 16-23 dienomis.

Atlikus terminę dezinfekciją, nurodyta nuolat palaikyti ne žemesnę kaip 50-55 laipsnių karšto vandens temperatūrą visuose gyventojų čiaupuose.

REKLAMA
REKLAMA

Anot Respublikinių būsto valdymo ir priežiūros rūmų prezidento Juozo Antanaičio, reikia pirmiausia gerai apgalvoti ir imtis priemonių, kurios būtinos tos situacijos likvidavimui. „Priemonės buvo neadekvačios. Buvo sukelta bereikalinga nervinė įtampa, bereikalinga psichozė, žmonės per daug buvo sujaudinti“, - mano J. Antanaitis.

REKLAMA

Anot specialisto, buvo pasinaudota kai kuriomis neteisingomis išvadomis. „Ar iš tikrųjų trys žmonės mirė? Ar iš tikrųjų mirė nuo legionelės? Vakar aš skaičiau pranešimą, kad dar du žmonės, kurie yra mirę, neištirta, nuo ko mirė“, - sako J. Antanaitis.

Vilniuje dėl keliuose namuose nustatytos taršos Legionella bakterijomis praėjusią savaitę paskelbta ekstremali situacija. Pastaruoju metu sostinėje mirė trys šia liga užsikrėtę žmonės.

Legioneliozė – plaučių uždegimo rūšis, kurią sukelia Legionella bakterijos. Maždaug vienas iš dešimties susirgusiųjų šia liga miršta. Šios bakterijos plinta per vandens dulksną (aerozolius), dažniausiai dėl netinkamai prižiūrimos ar sukonstruotos vandentiekio sistemos. Legionella bakterijos dauginasi 20 – 50 laipsnių Celsijaus temperatūros vandenyje, o aukštesnėje nei 50 laipsnių temperatūroje bakterijos gyvuoja, tačiau nebesidaugina. Legionella bakterijos žūva, kai vandens temperatūra pakyla virš 65 laipsnių.

REKLAMA
REKLAMA

Legionelioze galima užsikrėsti įkvėpus bakterijomis užteršto vandens dulksnos. Liga nėra perduodama vienam žmogui nuo kito ar geriant vandenį. Šios ligos galima išvengti, jei nuolat būtų palaikoma ne žemesnė 50 laipsnių temperatūra visuose vartotojų čiaupuose, pažymi visuomenės sveikatos specialistai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų