Olimpinio čempiono titulas keičia visą sportininko gyvenimą. Negali įvertinti olimpiados aukso jokiais pinigais, tačiau, priklausomai nuo to, kuriai valstybei atstovauja, atletui už šį laimėjimą gali būti dosniai atlyginta.

Kai Josephas Schoolingas įveikė legendą Michaelą Phelpsą 100 m plaukimo peteliške finale ir tapo pirmuoju Singapūro sportininku, laimėjusiu aukso medalį, jis tapo kone milijonieriumi. Mat jo tėvynė už tai duoda 664 tūkst. JAV dolerių. Tai beveik 30 kartų daugiau nei M. Phelpsas ar kitas amerikietis būtų gavęs, jei laimėtų auksą.

5,5 mln. gyventojų skaičiuojantis Singapūras per visą istoriją yra laimėjęs penkis olimpinius medalius: aukso Rio de Žaneire, du bronzos stalo tenise 2012 metais, sidabro sunkiojoje atletikoje 1960 metais ir in dar vieną sidabro stalo tenise 2008 metais.

Palyginimui – JAV laimėjo iš viso 1071 aukso medalius, o iš viso 2698 medalius nuo moderniųjų olimpinių žaidynių eros pradžios 1896 metais. Ir tai dar neskaičiuojant Rio de Žaneire iškovotų medalių. Amerikiečiams Brazilijoje prognozuojama per 100 medalių, daugiau nei pusę jų JAV sportininkai jau laimėjo.

Tiesa, ne visos šalys suteikia premiją aukso medalį iškovojusiems savo sportininkams. Pavyzdžiui, Didžioji Britanija už tai neduoda nė cento.

Lietuva pagal 2000-ųjų rugpjūčio 16-osios Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimą piniginėmis premijomis skatina mūsų šalies olimpiečius, žaidynėse iškovojusius 1-8 vietas. Pirmąją vietą Rio de Žaneire laimėjęs mūsų atletas iš valstybės gautų 115,85 tūkst. eurų, antrąją – 57,92 tūkst., trečiąją – 43,44 tūkst. eurų premiją.

Pristatome įvairias premijas savo sportininkams už olimpinį auksą Rio de Žaneire siūlančias šalis: