REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjeras Algirdas Butkevičius ketvirtadienį su Seimo frakcijų seniūnais tarsis dėl sprendimų, reikalingų greičiau priimti darbo santykius liberalizuosiantį socialinį modelį.

Premjeras Algirdas Butkevičius ketvirtadienį su Seimo frakcijų seniūnais tarsis dėl sprendimų, reikalingų greičiau priimti darbo santykius liberalizuosiantį socialinį modelį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak ministro pirmininko atstovės, su Vyriausybėje vyksiančių darbo pusryčių su Seimo nariais metu bus sprendžiama dėl fondo, iš kurio netekę darbo pašalpas gautų tie darbuotojai, kurie vienoje darbovietėje būtų išdirbę ne mažiau kaip trejus metus.

REKLAMA

„Klausimas pagrindinis yra dėl fondo, kuris yra numatytas socialiniame modelyje“, - BNS sakė premjero atstovė spaudai Evelina Butkutė - Lazdauskienė.

Socialinių reikalų ir darbo komiteto vadovė socialdemokratė Kristina Miškinienė BNS teigė, kad be politinio sutarimo komitetas negali imtis fondo steigimo projekto, o dėl to viso socialinio modelio klausimas stringa Seime.

Audito komitetas siūlo iniciatyvą dėl fondo steigimo atmesti, o Biudžeto ir finansų komitetas projekto svarstyme padarė pertrauką.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo sprendimai

Svarstydamas naująjį Darbo kodeksą Seimas yra pritaręs, kad išeitines išmokas darbuotojams, kurie darbo neteks dėl darbdavio kaltės ir vienoje darbovietėje bus išdirbę daug metų, ateityje mokėtų ir specialus fondas, ir darbdavys. Maksimali išmoka iš fondo turintiems daugiau kaip 20 metų darbo stažą iš fondo siektų penkis vidutinius darbo užmokesčius, o minimali - vieno mėnesio, jeigu atleidžiamas darbuotojas vienoje vietoje būtų dirbęs nuo trejų iki penkerių metų.

Seimas iki minimumo linkęs sumažinti darbdavių įpareigojimus dėl išeitinių išmokų atleidžiamiems darbuotojams - ji siektų vieną vidutinį darbo užmokestį, o jeigu darbo santykiai tęstųsi daugiau kaip metus, o jeigu trumpiau - pusę uždarbio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Išeitinių išmokų fondo įstatymo projekte numatyta, kad išmoka negalėtų viršyti Statistikos departamento skelbiamo ketvirčio šalies ūkio pusantro vidutinio darbo užmokesčio, kuris dabar siekia apie 760 euro. Fondo įstatymo projekte taip pat numatyta, kad jį sudarys darbdavių įmokos, o įmonės ir darbuotojai galės mokėti ir savanoriškas įmokas, kurios negalės būti mažesnės nei 0,1 proc. ir viršyti 1 proc. pajamų, nuo kurių būtų mokamos „Sodros“ įmokos.

Darbdavio įmokos dydį į fondą nustatytų taryba, o jeigu ji nesutartų, būtų taikomas maksimalus tarifas.

Finansų ministras Rimantas Šadžius yra pareiškęs, kad toks fondas būtų rizikingas, nes darbdaviai suskubs juo pasinaudoti, fondas bus ištuštintas, o valstybei reikės skolintis.

Planuojama, kad socialinis modelis bus priimtas iki vasaros ir įsigalios nuo 2017 metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų