• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis sako, jog pabėgėlių priėmimas yra ne tik valstybės institucijų, bet ir pilietinės visuomenės egzaminas.

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis sako, jog pabėgėlių priėmimas yra ne tik valstybės institucijų, bet ir pilietinės visuomenės egzaminas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ministro vertinimu, viešojoje erdvėje vykstanti diskusija pabėgėlių klausimu yra buitinio lygio, keliamos nepagrįstos baimės.

REKLAMA

Kalbėdamas ketvirtadienį Seime surengtoje diskusijoje S.Skvernelis kėlė klausimą, kaip Lietuva reaguotų, jei pačiai susidūrus su panašiomis problemomis, Europos Sąjungos šalys partnerės reaguotų atsainiai ir neskubėdamos prisidėti.

Pabėgėliai nėra gyvūnai, nėra statistiniai vienetai, o yra žmonės, ir kaip valstybė pasirengusi jų priėmimui, taip formuosime įspūdį savo žmonėms ir partneriams. Sėkmės istorija šiuo klausimu - ne tik Vyriausybės, Seimo, minsiterijų, bet ir visos pilietinės visuomenės egzaminas“, - kalbėjo ministras.

REKLAMA
REKLAMA

Ką nuo ko reikia saugoti?

„Diskusijų lygis visiškai nuleistas į buitinį lygį, diskutuojama įvairiais kanalais, kiek pabėgėlių atvyks, keik eurų jie gaus, kokiam nušiurusiam bute gyvens. Sunku suvokti, kas yra ištransliuota savivaldybių merams, jei klausant jų pasisakymų matome visišką nesuvokimą, grasinimą arba baimę, kad pabėgėliai pretenduos į išmokas, socialinį būstą ir taip toliau. Ta diskusija, kuri šiandien išsivystė, mano požiūru, nesolidi, nerimta“, - tęsė S.Skvernelis.

Jis taip pat retoriškai klausė, viešoje erdvėje skambant nuogąstavimams dėl pabėgėlių keliamos grėsmės, ar nebus priešingai - pabėgėlius reikės saugoti nuo lietuvių. „Baimių kėlimas gal ir natūralus jausmas, tačiau šiandien ką mes girdime (kalbant) - atvyks vien teroristai, žmogžudžiai, prievartautojai, geriausiu atveju - vagys arba taip vadinami „pašalpiniai“. Saugumo klausimą irgi galima pakreipti - ką nuo ko reikia saugoti, prisiminkime istorijas Zokniuose, kai atvyko NATO kariškiai mūsų ginti, tai reikėjo juos saugoti nuo mūsų tautiečių“, - kalbėjo ministras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis savo pasisakyme pabrėžė, kad pagrindinis saugiklis - atrankos procesas, kuriame Lietuva dalyvaus. „Esminis šio proceso dalykas - atranka, kaip ir kiek mes sugebėsime sudalyvauti atrankoje, tai bus esminis ir pagrindinis ateities pamatas. Jei mes šiame mechanizme sudalyvausime tinkamai, grėsmės ir baimės gali išnykti“, - sakė S.Skvernelis.

Baiminasi grėsmę Lietuvos saugumui galinčių sukelti asmenų

Diskusijoje kalbėjęs premjeras Algirdas Butkevičius tvirtino, jog bus atliekamas itin kruopštus pabėgėlių tikrinimas ir tai turės užtikrinti, kad į Lietuvą nepatektų grėsmes saugumui galintys kelti asmenys.

REKLAMA

Premjeras pateikė informaciją, kad kitąmet Lietuvą bus perkelti 505 asmenys. Pasak ministro pirmininko, vietų skaičius Pabėgėlių priėmimo centre Rukloje padidintas nuo 80 iki 160 vietų.

Europai susidūrus su didžiausia migracijos krize nuo Antrojo pasaulinio karo laikų, Lietuva yra įsipareigojusi per dvejus metus priimti 1105 asmenis iš tokių šalių kaip Sirija, Irakas ir Eritrėja. Šiemet Viduržemio jūrą perplaukė jau daugiau negu 500 tūkst. žmonių, o beveik 3 tūkst. žuvo arba dingo pakeliui.

Migrantams užplūdus dalį ES šalių, antradienį nuspręsta dėl solidaraus pabėgėlių pasidalijo, šalims paskirstant 120 tūkst. pabėgėlių. Anksčiau ES jau yra patvirtinusi dar 40 tūkst. pabėgėlių paskirstymą po valstybes nares.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų