REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaip tinkamai valyti veido odą?

Pataria dermatologė

Odos problemas gali sutvarkyti tinkama mityba

Odos problemas gali sutvarkyti tinkama mityba

REKLAMA

Nešvari veido oda kankina apie 80 proc. žmonių. Priežastys įvairios – vidaus organų ligos, stresas, nemiga, netaisyklinga mityba, hormonų svyravimai sutrikdo natūralų odos atsinaujinimo procesą. Riebi oda blizga, pradeda pleiskanoti, matosi atviros poros, atsiranda įvairūs bėrimai. Tokioje situacijoje kremai padėti nebegali, nes nešvarumai susikaupia vidiniame odos sluoksnyje, jos paviršių nusėdami inkštirais ir spuogais. Anot dermatologės Natalijos Jasaitienės, mechaninis odos valymas – kraštutinė priemonė, kuri turėtų būti naudojama vos kelis kartus per metus, o visas nešvarios odos problemas išspręs, ar bent jau gerokai sumažins, nešvarumų atsiradimo priežasties pašalinimas. „Stresas, nereguliari ir netinkama mityba, hormonų svyravimai ir įvairios ligos greitai palieka savo žymę odoje. Nemažai problemų išsispręstų savaime žmogui pakeitus gyvenimo būdą“, - sako klinikos „Grožio chirurgija“ specialistė. Susigrąžinti gražią odą taip pat galėtų padėti įvairios molio kaukės, o štai medaus kaukės dermatologė nerekomenduoja, kadangi ši natūrali medžiaga gali sudirginti odą. „Taip pat nepatariu švaistyti pinigų specialiems poras valantiems pleistrams, nes jie gerai valo tik reklamose“, - sako dermatologė N. Jasaitienė. Ji pataria moterims netingėti ir kiekvieną vakarą tinkamai nusivalyti makiažą, nes dekoratyvinės kosmetikos priemonės užkemša poras ir taip dar labiau didina odos problemas, todėl dažytis rekomenduojama saikingai ir tik esant būtinybei.

REKLAMA
REKLAMA

Giluminis veido valymas – kraštutinė priemonė

Retai kada odos užterštumą lemia viena priežastis, todėl norintys turėti gražią odą gyvenimo būdą turėtų keisti iš esmės. Nesulaukus norimo rezultato naudojant natūralias priemones, dermatologė N. Jasaitienė siūlo kreiptis į specialistus, kurie atliks giluminį odos valymą. „Mechaninis valymas yra agresyvi procedūra, kurios metu specialistai stipriai ir kokybiškai nuvalo odą, taip pat specialiais prietaisais pašalina komedonus, kitaip dar vadinamus inkštirus. Noriu atkreipti dėmesį, kas veidas pas specialistus turėtų būti valomas ne dažniau nei 1-2 kartus per metus“, - pasakoja dermatologė. Pagal odos užterštumą yra pasirenkamas ir valymo būdas. Kartais mechaninis valymas yra jungiamas su ultragarsiniu, kuris yra atliekamas netraumuojant odos paviršiaus, tačiau giliai, ląsteliniame lygmenyje. Taip pat pastebėtina, kad išsivalyti visas užsikimšusias poras per vieną kartą nerekomenduojama, kadangi tai gali sukelti odos patinimą ir dar didesnį uždegimą. Taigi švari oda per vieną dieną, deja, yra nepasiekiamas rezultatas, o nepakeitus gyvenimo būdo ir beveik neįmanomas.

REKLAMA

Veido valymas – po mėnesinių

Dermatologė N. Jasaitienė teigia, kad moterims į specialistus giluminiam odos valymui geriausia kreiptis po mėnesinių. Tam yra kelios priežastys – susinormalizuoja hormonai ir kūnas nebekaupia skysčių. Giluminio valymo gydytoja nerekomenduoja ir prieš svarbias progas, geriau jį planuoti iš anksto, kad spėtų išnykti veido paraudimas, užgytų šašai. „Nepatariu moterims darytis veido valymo prieš mėnesines, nes progesteronas kiekis organizme padidėjęs, o jis lemia tai, kad organizme susilaiko vanduo, todėl oda valosi sunkiau ir skausmingiau. Tomis dienomis rekomenduoju darytis pilingą“, - sako dermatogė ir primena, kad atlikus valymą bent 12 valandų odos negalima drėkinti.

REKLAMA
REKLAMA

Atvėrinėti poras garais – tabu

Turbūt ne viena moteris prisimena savo mamas ir močiutes, gražios odos ieškojusias virš garuojančio vandens puodo po rankšluosčiu. Šiandien šis grožio ritualas yra tabu. „Jeigu Jums kokiame nors grožio salone prieš veido valymą pasiūlys pagarinti odą, siūlau iškart ieškoti kito specialisto“, - sako dermatologė N. Jasaitienė ir teigia, kad toks gražinimosi būdas yra visiška atgyvena. Norimo rezultato jis pasiekti nepadės, net atvirkščiai – uždegiminius židinius garai perneš ir į kitas veido vietas, taip tik pablogindami situaciją. Šiuolaikinėje dermatologijoje naudojamos vėsinančios ir raminančios kaukės, veido valymas atliekamas nekaitinant odos, atvirkščiai stengiamasi ją kuo labiau vėsinti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų