67
„Eurobasket 2015“ dvikova: Čekija – Lietuva  (nuotr. Fotodiena.lt/Edvardo Blaževičiaus)

Paskutinėse Europos krepšinio čempionato rungtynėse Rygoje dėl pirmos vietos D grupėje ir sąlygiškai silpnesnio varžovo aštuntfinalyje kovojo Lietuvos ir Čekijos rinktinės. Šios rungtynės tapo dar viena krepšinio drama. Rinktinėms per pagrindinį laiką nepavyko išsiaiškinti, kuri iš jų yra stipresnė. Per pratęsimą sėkmė šypsojosi lietuviams, kurie įveikė varžovus rezultatu 85:81.

67

Rungtynių eiga:

Pratęsimas

M. Kalnietis smeigia tritaškį, J. Valančiūnas įmeta au baudos metimus ir lietuviai išsiveržia į priekį 76:72. Dar vieną tolimą šūvį paleidžia M. Kuzminskas - 79:72. Likus žaisti pusę minutės lietuviai priekyje 82:78. Per likusį laiką varžovams nepavyksta nieko pakeisti - Lietuvos rinktinė laimi 85:81.

Ketvirtas kėlinys

Taip pat atkakliai prasidėjusiame ketvirtyje - permaininga kova. J. Vesely gauna pražangą ir už kalbas dar techninę pražangą. Tai penktoji čekų lyderio pražanga - sėda ant suolo. Įpusėjus kėliniui lietuviai turi nedidelę persvarą - 67:64. Likus žaisti 1 min. 20 sek. rezultatas lygus - 69:69. J. Mačiulis prameta abu baudos metimus, čekai - tritaškį. M. Kalniečio metimas skrieja pro šalį net neliesdamas lanko. Čekų metimą blokuoja J. Valančiūnas, lietuviai apsigina ir turi galimybę išplėšti pergalę per 6,4 sek. M. Kalnietis netaiklus - pratęsimas.

Trečias kėlinys

Po didžiosios pertraukos Lietuviai kovą atnaujina įspūdingu spurtu 7:0 ir čekai prašo minutės pertraukėlės - 34:37. M. Kuzminskas perima kamuolį ir krauna iš viršaus - skirtumas minimalus. Teisėjo sprendimui nepritariantis J. Kazlauskas gauna techninę pražangą. Atkakli fizinė kova vyksta dėl kiekvieno aikštės centimetro - M. Kuzminskas lygina, o netrukus baudos metimais ir persveria rezultatą Lietuvos naudai - 46:44. J. Mačiulis smeigia taiklų tritaškį ir J. Kazlausko auklėtiniai kėlinį baigia pirmaudami 55:51.

Antras kėlinys

Dvi minutes komandos niekaip nesugeba pelnyti taškų. Po M. Kuzminsko taiklaus metimo iš po kepšio su pražanga skirtumas mažėja - 17:22. A. Milaknis pelno taip ilgai lauktą tritaškį, tačiau netrukus tuo pačiu atsako ir varžovai.  Lietuvių puoliams stringa, varžovai tuo naudojasi ir vėl atsiplėšia - 25:32. A. Milaknio tritaškiai skrieja pro šalį. Įpusėjus dvikovai lietuviai atsilieka 27:37.

Pirmas kėlinys

Pražanga A. Kavaliauskui ir 7 lengvi čekų taškai. Tokia paskutinių D grupės rungtynių pradžia. J. Valančiūnas nuo atsarginių suolo žengia į aikštę - pakyla arenoje visi sirgaliai. Rezultatas nedžiutina - atsiliekame 6:13. Keturi iš eilės J. Valančiūno taškai švelnina situaciją, tačiau vos šis sėda ant atsarginių suolo, čekai spurtuoja ir kėlinį laimi 12:18.

Situacija prieš rungtynes:

Tik prieš rungtynes paaiškėjo, kad lietuviams galės padėti naudingiausias rinktinės žaidėjas Jonas Valančiūnas. Dėl netikėtai užklupusio viruso jis buvo priverstas praleisti trečiadienio dvikovą su estais. Šią Jono Kazlausko auklėtiniai po dramatiškos pabaigos laimėjo 64:62.

Tiek Čekijos, tiek Lietuvos rinktinės D grupėje iškovojo po tris pergales ir patyrė pralaimėjimą. „Šį vakarą turime galimybę pakovoti dėl tikslo – pirmos vietos grupėje. Tai labai svarbu“, – prieš rungtynes su Čekija kalbėjo trenerio Jono Kazlausko asistentas Gintaras Krapikas.

„Galbūt Lietuvos rinktinė nėra tokia dominuojanti, kokią esame pratę matyti, tačiau ji vis dar yra D grupės favoritė“, - prieš šio vakaro dvikovą su lietuviais neabejojo Čekijos rinktinės senbuvis Jiri Welschas. 35 metų dvimetrinis čekas laukia itin įtemptos ir įdomios dvikovos.