Rusijos vykstančiame pasaulio plaukimo čempionate ketvirtadienį kvalifikacinių varžybų barjero neįveikė ir Raminta Dvariškytė.

Lietuvė 200 m nuotolį krūtine nuplaukė per 2 minutes 31,74 sekundės ir finišavo trečia antrajame plaukime, tačiau bendroje įskaitoje liko tik 32-a tarp 50-ties atrankos. Iki šešioliktosios pozicijos, kuri garantavo paskutinį kelialapį į pusfinalį, jai pritrūko net 5,83 sekundės.

Nepauktai į pusfinalį nepateko į planetos čempionės titulą šioje rungtyje ginusi rusė Julija Jefimova. Ji kvalifikacijoje sugaišo 2 minutes 26,11 sekundės ir liko septyniolikta. Nuo kelialapio į pusfinalį ją skyrė 0,2 sekundės.

Greičiausiai 200 m krūtine atrankoje plaukė japonė Kanako Watanabe (2:23,29), amerikietė Micah Lawrence (2:23,32) ir Hrafnhildur Luthersdottir (2:23,54) iš Islandijos.

Rusijos vykstančiose planetos plaukimo pirmenybėse pirmasis iš lietuvių ketvirtadienį kvalifikacinėse varžybose startavęs Danas Rapšys nepateko į 200 metrų nuotolio nugara pusfinalį.

Lietuvis sugaišo 1 minutę 59,00 sekundes ir buvo šeštas trečiajame plaukime, tačiau bendroje įskaitoje liko tik 19-tas tarp 37-ių dalyvių. Iki šešioliktosios pozicijos, kuri garantavo paskutinį kelialapį į pusfinalį, jam pritrūko 0,45 sekundės.

Greičiausiai 200 m nugara atrankoje plaukė australas Mitchellas Larkinas (1:55,88 sek.), japonas Ryosuke Irie's (1:56,68) bei amerikietis Ryanas Murphy's (1:56,71).