Rezultatyviausios šio pasaulio čempionato varžybos baigės Prancūzijos pergale. Didierio Deschampso auklėtiniai rezultatu 5-2 nugalėjo šveicarus ir tapo vienvaldžia grupės lydere.

Prasidėjus pirmajam kėliniui nei viena ekipa nepradėjo žaisti gynybinio futbolo ir užvirė arši kova. Pirmąjį rimtesnį smūgį varžybose atliko K.Benzema, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų.

Visgi žaidimo tempas po mažu aprimo ir visas veiksmas pradėjo vykti aikštės viduryje, todėl pavojingesnių progų sukurta nebuvo.

17 varžybų minutę rezultatas tapo 1-0, kuomet po M.Valbuena pakelto kampinio įvartį galva pelnė O.Giroud.

Visgi ties šiuo įvarčiu šveicarų problemos nesibaigė ir jau po vienos minutės Blaise`as Matuidi sugebėjo padvigubinti turėtą savo ekipos pranašumą. Jam rezultatyvų perdavimą atliko K.Benzema.

27 mačo minutę šveicarai bandė surengti kažką pavojingo ir jiems netgi pavyko pelnyti įvartį, tačiau G.Xhaka smūgis nebuvo įskaitytas, nes šoninis arbitras užfiksavo nuošalę.

Jau po dviejų minučių Šveicarija dar kartą surengė pavojingą ataką. Iš pradžių buvo atliktas tolimas smūgis, kurį atmušė H.Lloris, tačiau atšokusio kamuolio į vartų tinklą X.Shaqiri nukreipti nesugebėjo.

Visgi Prancūzijos futbolininkai surengė greitą kontrataką, kurios metu buvo pargriautas K.Benzema baudos aikštelėje ir mačo arbitras paskyrė 11 metrų baudinį į šveicarų vartus. Visgi šio baudinio puolėjas realizuoti nesugebėjo, o iš kelių metrų atšokusį kamuolį Y.Cabaye nukreipė tik į vartų skersinį.

Pralaiminėdami šveicarai apnuogino savo gynybą ir tuo pasinaudojo Prancūzijos rinktinė, kuri surengė greitą kontrataką ir rezultatas tapo 3-0. Po O.Giroud perdavimo kamuolį į vartų tinklą pasiuntė M.Valbuena.

Nors rezultatas jau praktiškai nusako kas turėtų laimėti varžybas, tačiau antrajame kėlinyje abi ekipos nesustojo žaidusios ir toliau kūrė atakas. Abejoms komandoms gali dar prireikti gero įvarčio santykio, todėl aikštėje vyko greitas, atakuojantis žaidimas.

65 mačo minutę šveicarai turėjo puikią progą sušvelninti rezultatą, kuomet po B.Džemali perdavimo vienas prieš vartus atsidūrė A.Mehmedi, tačiau saugo smūgis skriejo virš vartų. Visgi pasikartojo taisyklė, jog jeigu neįmuši tu, įmuša tau, nes jau po poros minučių K.Benzema kalė dar vieną vinį į Šveicarijos karstą.

73 mačo minutę rezultatas tapo stipriai nepadorus, nes po K.Benzema perdavimo dar vieną įvartį savo komandai pelnė M.Sissoko.

B.Džemaili 81 varžybų minutę sugebėjo pelnyti garbės įvartį savo komandai. Saugas atliko žemą baudos smūgį, kuris praėjo kiaurai statomą žaidėjų sienelę bei atsidūrė vartų tinkle.

Pelnusi vieną įvartį Šveicarijos rinktinė nesustojo žaisti ir jau po šešių minučių G.Xhaka pelnė dar vieną įvartį ir rezultatas tapo 5-2.

Rezultatas:

Šveicarija - Prancūzija 0:3

17' [0 - 1] Olivieris Giroud

18' [0 - 2] Blaise Matuidi

40' [0 - 3] Mathieu Valbuena

67' [0 - 4] Karimas Benzema

73' [0 - 5]  Moussa Sissoko

81' [1 - 0 ] Blerim Džemaili

87' [2 - 5] Granitas Xhaka

88' Yohanas Cabaye (geltonoji kortelė)

Startinės sudėtys:

Šveicarija: Diego Benaglio, Stephan Lichtsteiner, Johan Djouro, Steve Von Bergen, Ricardo Rodriguez, Valon Behrami, Gokhan Inler, Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka, Admir Mehmedi, Haris Seferovič.

Prancūzija: Hugo Lloris, Mathieu Debuchy, Raphael Varane, Mamadou Sakho, Patrice Evra, Moussa Sissoko, Moussa Cabaye, Blaise Matuidi, Mathieu Valbuena, Olivier Giroud, Karim Benzema.