Šiandien Trakuose startavo pasaulio jaunių irklavimo čempionatas. Pirmąją dieną geriausiai Lietuvos rinktinės gretose pasirodė dviviečių porinių valčių klasėje startavusios Roberta Navickaitė ir Simona Petrikaitė. Merginos atrankos plaukime užėmė pirmąją vietą.

Jaunosios irkluotojos 2 km ilgio distanciją įveikė per 7:51.88 min ir artimiausias varžoves, Prancūzijos komandą, aplenkė beveik trimis sekundėmis. Pirmoji vieta mūsiškėms garantavo kelialapį į pusfinalio varžybas, kurios vyks šeštadienį.

Bilietą į ketvirtfinalį iškovojo dviviečių porinių valčių klasėje startavę broliai Andrius ir Vytautas Lapatiukai. Atrankos plaukime distanciją įveikę per 7:04.45 min broliai užėmė ketvirtąją vietą ir išvengė papildomo – paguodos plaukimo.

Vienviečių valčių klasėje Paulius Merkys savo atrankiniame plaukime į priekį praleido tik Lenkijos ir Slovakijos irkluotojus. Lietuvio laikas – 7:59.33 min. Sportininkas užtikrino vietą ketvirtfinalyje.

Povilas Poškus, Simonas Gedmontas, Matas Lukoševičius bei Petras Poškus startavę keturviečių valčių be varininko klasėje nepateko į pusfinalį. Lietuvos komandos laikas distancijoje – 6:54.35 min buvo 5-as atrankiniame plaukime. Lietuviai savo sėkmę dar bandys papildome, paguodos starte.

Kita Lietuvos vaikinų ketveriukė - Lukas Dobrovolskis, Dovydas Nemeravičius, Lukas Virganavičius bei Linas Bernotas savo jėgas išbandė keturviečių porinių valčių klasėje. Lietuviai kiek atsiliko nuo varžovų ir užėmė 5-ąją vietą atrankiniame plaukime, komandos laikas – 6:51.78 min. Vaikinų dar laukia atrankos plaukimas.

Viktorija Senkutė merginų vienviečių valčių klasėje užėmė penktąją vietą, įveikusi 2 km distanciją per 9:10.16 min. Irkluotojai pritrūko 7 sekundžių iki ketvirtosios vietos, kuri garantavo tiesioginį kelialapį į ketvirtfinalį. Sportininkė startuos paguodos plaukime.

Dviviečių valčių be varininko klasėje Povilas Stankūnas ir Tomas Rakauskas užėmė 6-ąją vietą. Neiškovoję bilieto į ketvirtfinalį, irkluotojai stengsis reabilituotis atrankos plaukime. Dueto laikas – 8:17.44 min. Rytoj 9:58 min. startuos mūsų šalies vaikinų aštuonvietė valtis. Taip pat vyks paguodos plaukimai, kuriuose išvysime jau minėtas lietuvių įgulas. Primename, jog pasaulio jaunių irklavimo čempionatas vyks iki sekmadienio.