Rimas Kurtinaitis antrą kartą VTB Vieningosios lygos pusfinalyje pranoko Ettore Messiną. Maskvos srities „Chimki“ finalo vertame trileryje 77:75 (12:18, 21:26, 19:20, 25:11) patiesė Maskvos CSKA ir išlygino serijos iki trijų pergalių rezultatą 2:2.

Lemiamos rungtynės bus žaidžiamos gegužės 31 dieną „Chimki“ arenoje.

Likus žaisti 10 minučių R.Kurtinaičio auklėtinių deficitas siekė 12 taškų (52:64), tačiau „Chimki“ žinojo, kad tai galėjo būti paskutinės sezono rungtynės. Paskutiniajame ketvirtyje asmeninį benefisą surengė Vitalijus Fridzonas – 10 taškų iš eilės pelnęs gynėjas inicijavo „Chimki“ spurtą, kurį vėliau pratęsė jo komandos draugai ir iš viso laimėję 5 minučių atkarpą 17:2 išsiveržė į priekį (69:66).

Rezultatas svyravo tai į vienos, tai į kitos komandos pusę – prasidėjus paskutinei minutei Sonny Weemsas tritaškiu atstatė pusiausvyrą (75:75). Svarbų metimą pataikęs amerikietis po kiek laiko stojo prie baudų metimo linijos, tačiau abu kartus ranka sudrebėjo. Lemiamoje atakoje kamuolį turėjęs Zoranas Planiničius sutvarkė visus reikalus – kroatas likus 0,9 sekundės per varžovo rankas smeigė dvitaškį ir paskandino visas CSKA viltis. Per likusį laiką aikštės šeimininkams pelnyti taškų nepavyko.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo 15 taškų surinkęs Sergejus Monia (5/10 tritaškiai), 14 taškų pridėjo Z.Planiničius (4 atk. kam., 4 rez. perd.), 13 – Jamesas Augustine‘as (6/11 dvitaškiai, 7 atk. kam.), 12 – V.Fridzonas.

CSKA komandai 13 taškų pelnė Vladimiras Micovas, po 12 taškų įmetė Nenadas Krstičius ir Andrejus Voroncevičius (6/8 dvitaškiai, 8 atk. kam., 4 rez. perd.), 11 – Aaronas Jacksonas (6 atk. kam., 4 rez. perd.), 10 – S.Weemsas.