0
TV3

Ketvirtose Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Vakarų konferencijos finalo rungtynėse San Antonijaus "Spurs" klubas pirmadienį svečiuose 93:86 (24:14, 20:24, 28:28, 21:20) nugalėjo Memfio "Grizzlies" krepšininkus, laimėjo seriją iki keturių pergalių (4-0) bei tapo Vakarų konferencijos čempionu.

Pirmuosius du susitikimus savo aikštėje "Spurs" ekipa laimėjo 105:83 ir 93:89 (po pratęsimo), o trečiajame mače išvykoje varžovus dar kartą privertė pasiduoti po pratęsimo - 104:93.

37 taškais prie šeštosios iš eilės San Antonijaus komandos pergalės atkrintamosiose varžybose pirmadienį prisidėjo Tony'is Parkeris. Sėkmingiausią mačą po reguliariojo sezono sužaidęs gynėjas pataikė vienintelį tritaškį, 14 dvitaškius iš 20 bei realizavo visus 6 baudų metimus. Be to, jis atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir gynyboje sugriebė 4 kamuolius.

15 taškų nugalėtojams pelnė 37-erių metų Timas Duncanas (8 atkovoti kamuoliai, 4 blokuoti varžovų metimai), 11 - Kawhi Leonardas, 9 - Tiago Splitteris.

Arenos šeimininkų gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Quincy'is Pondexteris (22 tšk.), Marcas Gasolis (14 tšk.), Zachas Randolphas (13 tšk.) bei Mike'as Conley'is (9 taškai).

San Antonijaus krepšininkų varžovu NBA lygos finale - pirmą kartą nuo 2007 metų - bus Rytų konferencijos čempionas: reguliariojo sezono nugalėtojas bei čempiono titulą ginantis Majamio "Heat" klubas arba Indianos "Pacers" komanda. Serijoje iki keturių pergalių Majamio ekipa kol kas pirmauja 2-1.

Pirmosios 2012-2013 metų sezono NBA lygos finalo serijos iki keturių pergalių rungtynėse bus žaidžiamos birželio 6 dieną.

"Spurs" krepšininkai NBA čempionų aukso žiedus klubo istorijoje iškovojo keturis kartus - 1999, 2003, 2005 bei 2007 metais.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.