REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiandien Vilniaus universitete veikiantis Telekomunikacijų mokslo centras pasipildė dviem naujomis erdvėmis: universiteto Fizikos fakultete atidaryta vienintelė regione „Huawei“ „kompiuterinių tinklų akademija“, taip pat duris čia atvėrė jau penktoji Lietuvoje mobiliųjų aplikacijų laboratorija.

REKLAMA
REKLAMA

„Huawei akademijoje“ vyks mokymai ne tik studentams, bet ir verslo įmonių darbuotojams, o naujoji Mobiliųjų aplikacijų laboratorija nuo ankstesnių skiriasi tuo, kad joje gims išskirtinai verslui skirti sprendimai. Pirmieji jų jau pradėti kurti nė nesulaukus oficialaus laboratorijos atidarymo, sakoma VU pranešime. .

REKLAMA

„Išsiplėtęs Telekomunikacijų mokslo centras pirmiausia reiškia didesnes galimybes mūsų studentams. Čia jie galės išmokti dirbti su „Huawei“ įranga, o laboratorijoje ne tik įgyti patirties, bet ir padiskutuoti su šios srities profesionalais, išsigryninti savo idėjas, susitelkti ties jų įgyvendinimu, o gal net sukurti savo verslą. Vilniaus universiteto studentams tai reiškia naujas galimybes, kurių dėka Lietuva, o ir pasaulis turės puikių specialistų“, – sakė laikinai einantis Vilniaus universiteto (VU) rektoriaus pareigas prof. habil. dr. Jūras Banys.

REKLAMA
REKLAMA

„Huawei“ kompiuterinių tinklų įrangos Lietuvoje ir Europoje nuolat daugėja, tad didėja ir su šios kompanijos įranga gebančių dirbti specialistų poreikis. Europoje veikia keli „Huawei“ kompiuterinių tinklų mokymo centrai, artimiausias jų įsikūręs Nyderlanduose, sakoma pranešime.

Skelbiama, kad pirmuosius mokymus naujojoje akademijoje planuojama surengti jau birželio pradžioje.

Pasak VU atstovų, pirmojoje Lietuvoje mobiliųjų aplikacijų verslui laboratorijoje daug dėmesio bus skiriama visame pasaulyje sparčiai populiarėjantiems sprendimams, kurie su minimaliu arba visai be žmogaus įsikišimo leidžia valdyti įvairius prietaisus ar paslaugas. Pavyzdžiui, per atstumą savo namuose įjungti arba išjungti įvairią buitinę techniką, reguliuoti temperatūrą ar drėgmės lygį, namų apsaugos sistemas ir panašiai. Telekomunikacijų bendrovės „TeliaSonera“ duomenimis, šiemet prognozuojamas dviženklis tokio tipo paslaugų poreikio augimas, o 2020 metais šiomis technologijomis Šiaurės ir Baltijos šalyse bus pagrįsta net 100 milijono įrenginių veikla.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiandien VU atidaryta mobiliųjų aplikacijų verslui laboratorija – jau antroji šiame universitete ir penktoji apskritai. Pirmoji universiteto Matematikos ir informacijos fakultete atidaryta prieš pusantrų metų, sakoma pranešime.

Visose penkiose laboratorijose, veikiančiose keturiose Lietuvos aukštosiose mokyklose, iš viso sukurta daugiau kaip šimtas darbo vietų, aprūpintų reikiama įranga. Mobiliųjų aplikacijų laboratorijos veikia Kauno technologijos universitete, Klaipėdos valstybinėje kolegijoje ir Vilniaus Gedimino technikos universitete.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų