REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

„Linksmas, draugiškas, ramus ir paslaugus. Jis būtų paskutinis žmogus, kuris, mano nuomone, galėtų taip pasielgti. Bet pasielgė... Su draugėmis negalime iki šiol tuo patikėti“, – taip apie iš gyvenimo netikėtai pasitraukusį 20-metį Edvardą kalbėjo tame pačiame Vilniaus Universiteto (VU) bendrabučio aukšte gyvenusi Živilė.

REKLAMA
REKLAMA

Skaudi nelaimė įvyko trečiadienio rytą, prieš 11 val., Saulėtekio al. 6 numeriu pažymėtame bendrabutyje. Viena iš trečiame aukšte gyvenančių studenčių išėjo į erdvų virtuvės balkoną, norėdama išpurtyti kilimą. Tuo metu jos panosėje tiesiai ant šaligatvio grindinio nukrito jauno vaikino kūnas.

REKLAMA

(Papildyta 16.45 val.)

Bendraudavo ne itin noriai

Balsas.lt pasikalbėjo kartu su 20-mečiu, tame pačiame bendrabučio kambaryje gyvenusiu bendravardžiu Edvardu. Vaikinas tik iš žurnalisto sužinojo, kad įvyko nelaimė.

„Nors gyvenome tame pačiame kambaryje, tačiau vienas su kitu daug nebendravome. Jis toks buvo, kad kartais, atrodo, pasikalbi ir viskas normaliai, o kitais atvejais iš viso būdavo neįmanoma prašnekinti. Jis labiau vienas mėgdavo būti“, – pasakojo tame pačiame kambaryje gyvenęs studentas.

REKLAMA
REKLAMA

Balsas.lt kalbinamas studentas prasitarė, kad pastebėjo, jog per sesiją jo kambario draugas visą laiką likdavo kambaryje: „Man pačiam buvo keista, kad jis nuolat sėdi prie kompiuterio. Bet apie tai nesikalbėjome.“

Iš Vilniaus nusižudžiusio vaikino kambariokas išvyko sausio 24 d., kitas kambariokas tą padarė dar anksčiau. Bet apie savo atostogų planus 20-metis kambariokams nieko neprasitarė.

Jokio atsisveikinimo laiško

Šoko ištikta mergina sugebėjo iškviesti greitąją medicinos pagalbą ir apie nelaimę pranešti bendrabučio administratoriui. VU Būsto skyriaus 16-os aukštų bendrabučių Poskyrio vedėjas Linas Betingis Balsui.lt pasakojo, kad kartu su policija apžiūrėjo kambarį, kuriame gyveno nusižudęs jaunuolis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atsisveikinimo laiško nepavyko aptikti nei kambaryje, nei prie bendro naudojimo virtuvės esančiame balkone. „Jau pats įvykis yra labai skaudus. O nelaimės priežastis studentas nusinešė kartu su savimi į kapus“, – apgailestavo L. Betingis.

Balso.lt pašnekovas teigė, kad 20-metis gyveno kartu su dviem kambariokais, tačiau šiuo metu studentams atostogos, todėl nė vieno iš jų nebuvo bendrabutyje. „Kodėl jis liko bendrabutyje ir neišvažiavo namo? Vienas iš daugelio klausimų, į kuriuos atsakymo pateikti negali niekas. Kartu su pareigūnais pasikalbėjome su keliomis tame pačiame aukšte gyvenančiomis merginomis. Bet jos nieko pasakyti negalėjo“, – pasakojo L. Betingis.

REKLAMA

Bendrabučio administratorius pabrėžė, kad kambarys, kuriame gyveno trys vaikinai buvo tvarkingas: „Ten tikrai nevyko išgertuvės, nes po jų visada mėtosi tušti alaus buteliai. Pažiūrėjome į jo spintą ir supratome, kad jis buvo kruopštus studentas. Lentynos buvo nukrautos knygomis. Bendrabučio apsauga taip pat negalėjo pasakyti nė vieno blogo žodžio apie tame kambaryje gyvenančius studentus.“

Buvo tikras optimistas

VU taip pat studijuojanti Živilė pasakojo, kad nusižudęs vaikinas buvo didžiausias optimistas: „Jis buvo tikra kompanijos siela, visada linksmas ir energingas. Paskutinį kartą matėmės šį antradienį. Prasilenkdami pasisveikinome, bet kalbėtis nesikalbėjome.“

REKLAMA

Mergina pridūrė, kad kažkada seniau Edvardas yra prasitaręs, jog jaučiasi vienišas. „Bet tas buvo labai seniai. Jam vos atvykus į Vilnių ne itin pasisekė su vienu kambarioku (pastaruoju metu jie nebegyveno kartu). Tas kambariokas studijavo magistrą, buvo vyresnis ir nelabai bendraujantis. Be to, jis buvo linkęs į savižudybę. Pjaustėsi rankas, buvo agresyvus. Tiesa, su kambario draugais jis nekonfliktavo. Bet galbūt tokia patirtis taip pat turėjo savo įtaką“, – pasakojo Živilė.

Vienos Alytaus gimnazijos, kurią baigė Edvardas, pedagogai taip pat apie vaikiną galėjo pasakyti tik pačius geriausius žodžius: „Jam mokslai sekėsi gerai. Jis buvo kūrybingas. Domėjosi filosofija. Vaikinas gyveno su mama, kuri yra labai tvarkinga ir gera moteris.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau vienas faktas nustebino visus Balso.lt kalbintus pašnekovus. Paaiškėjo, kad vaikinas nuo praėjusių metų spalio mėnesio universitete praktiškai nesirodė. Jis taip pat nelaikė nė vieno egzamino per sesiją. Kas galėjo nutikti jo gyvenime paskutiniais mėnesiais, niekas pasakyti negalėjo.

Emocinės pagalbos telefonai (skambučiai nemokami):

Vilties linija – 116 123 Darbo laikas: visą parą. Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai.

Jaunimo linija – 8 800 28 888 Darbo laikas: visą parą Emocinę paramą teikia: savanoriai.

Vaikų linija – 116 111 Darbo laikas: 11.00 – 21.00 kasdien Emocinę paramą teikia: savanoriai.

Pagalbos moterims linija – 8 800 66 366 Darbo laikas: 10.00 – 21.00 pirmadieniais–penktadieniais Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai.

Linija doverija (rusų kalba) – 8 800 77 277 Darbo laikas: 16.00 – 20.00 pirmadieniais–penktadieniais Emocinę paramą teikia: savanoriai-moksleiviai. Parama teikiama rusų kalba. Linija skirta paaugliams ir jaunimui.

Visos emocinės pagalbos tarnybos: http://www.klausau.lt/telefonai

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų