Fantastišką taiklumą atakuojant iš trijų taškų zonos pademonstravę Vilniaus „Lietuvos ryto“ (5/4) krepšininkai iškovojo įtikinamą pergalę VTB Vieningosios lygos pirmenybėse. Po puikaus trečiojo kėlinio Dariaus Maskoliūno auklėtiniai svečiuose 94:88 (23:26, 21:16, 29:15, 21:31) įveikė Mariupolio „Azovmaš“ (2/7) klubą su Simonu Serapinu.

Vilniečiai šiame mače pataikė net 11 tolimų metimų iš 17 bandymų (65%).

Nors susitikimą dvitaškiu pradėjo Mindaugas Katelynas, aikštės šeimininkai spurtavo 11:0 ir iš karto atitrūko – 11:2. Visgi vilniečiai į tai atsakė savo atkarpa 13:4 ir Artūras Jomantas bei M.Katelynas tritaškiais atstatė pusiausvyrą – 15:15. Atkakliai klostėsi ir likusį pirmojo kėlinio dalis, todėl po pirmųjų dešimties minučių "Azovmaš" pranašumas tesiekė tris taškus – 26:23.

Antrąjį ketvirtį kiek geriau pradėjo Mariupolio komanda, kuri sužaidus keturias minutes susigrąžino septynių taškų persvarą – 32:25. Vilniečiai į tai atsakė žaibišku pusantros minutės trukusiu spurtu 7:0 ir Janis Blūmas tolimu metimu dar kartą atstatė pusiausvyrą – 32:32. Kėlinio pabaigoje vilniečiai laimėjo dar vieną atkarpą 9:2 ir J.Blūmas tritaškiu po labai ilgos pertraukos persvėrė rezultatą „Lietuvos ryto“ naudai – 44:42.

Trečiasis kėlinys vilniečiams prasidėjo labai sėkmingai. Pradrago Samardžiskio, Renaldo Seibučio bei J.Blūmo tikslių atakų dėka sostinės komanda gerokai atitrūko ir įpusėjus ketvirčiui „Lietuvos ryto“ persvara šoktelėjo iki trylikos taškų – 61:48. Dejanui Ivanovui „užsidirbus“ techninę pražangą aikštės šeimininkams buvo pavykę sumažinti atsilikimą iki septynių taškų (56:63), tačiau vilniečiai netruko susigrąžinti dviženklę persvarą ir prieš lemiamą ketvirtį buvo priekyje – 73:57.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje atrodė, jog intrigos aikštelėje nebebus. Vilniaus klubo pranašumas buvo viršijęs net dvidešimties taškų ribą, tačiau į lemiamą spurtą pakilę Mariupolio krepšininkai beveik visiškai ištirpdė vilniečių pranašumą ir likus žaisti pusę minutės komandas teskyrė keturi taškai – 92:88. Visgi J.Blūmas tiksliai realizavo abi baudas, o varžovai per likusį laiką surengti rezultatyvios atakos jau nesugebėjo.

S.Serapinas per 25 minutes surinko 5 (dvitaškiai 1/1, tritaškiai 1/4) taškus, atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei 4 sykius pažeidė taisykles.

„Azovmaš“: L.Greeras 32 (baudos 10/11, 6 rez. perd.), T.Dragicevičius 18 (6 atk. kam.), I.Zaytsevas 10.

„Lietuvos rytas“: R.Seibutis 18 (dvitaškiai 9/12, 6 rez. perd.), J.Blūmas 17 (tritaškiai 4/6), M.Katelynas 11 (6 atk. kam.), A.Jomantas ir P.Samardžiskis – po 9, D.Dulkys 8, S.Babrauskas ir L.Radoševičius – po 5, S.Buterlevičius, D.Ivanovas ir D.Redikas – po 4.