0

Aštuonių minučių atkarpą 5:21 trečiajame ir ketvirtajame kėlinyje pralaimėję Lietuvos rinktinės krepšininkai patyrė antrąją nesėkmę Londono olimpinėse žaidynėse. Lietuviai trečiojo B grupės turo rungtynėse 74:82 (21:25, 22:14 9:20, 22:23) nusileido Prancūzijos krepšininkams ir liko su vienintele pergale.

Prancūzų sąskaitoje – dvi pergalės ir vienas pralaimėjimas.

Tony Parkerio vedama Prancūzijos rinktinė pirmoji šovė į priekį ir sužaidusi tris minutes jau įgijo šešių taškų pranašumą (10:4). Negana to, netrukus penkis taškus iš eilės surinko Nicola Batumas ir Europos vicečempionų atotrūkis jau pasiekė devynis taškus – 15:6. Po Jono Valančiūno dvitaškio bei Martyno Pociaus trijų taškų lietuvių deficitas buvo gerokai aptirpęs (11:15), tačiau Michaelis Gelabale'is pataikė iš toli, du baudų metimus pridėjo T. Parkeris ir vėl viskas grįžo į buvusias pozicijas – 11:20. Po Lino Kleizos bei M. Pociaus tikslių metimų lietuviai vėl sumažino deficitą (21:22), tačiau pasivyti prancūzų nepavyko iki pat ketvirčio pabaigos – 21:25.

Antrąjį ketvirtį tiksliais metimais pradėjo Antanas Kavaliauskas ir M. Pocius, kurio tolimas metimas pirmą kartą šiose rungtynėse išvedė Lietuvos rinktinę į priekį – 26:25. Nors prancūzai buvo susigrąžinę pranašumą (30:26), ant atsarginių žaidėjų suolelio atsisėdus T. Parkeriui, lietuviai laimėjo atkarpą 7:2 ir vėl atkūrė „Status Quo“ – 33:32. Paskutinėmis kėlinio minutėmis Kęstučio Kemzūros auklėtiniai dar labiau nutolo ir įpusėjus susitikimui buvo priekyje – 43:39.

Spurtu 5:0 trečiąjį ketvirtį pradėjusi Prancūzijos rinktinė vėl susigrąžino minimalų pranašumą (44:43), kurį sužaidusi keturias minutes padidino dar vienu tašku – 47:45. Likus žaisti tris minutes rezultatas vėl buvo lygus (49:49), tačiau prancūzai surengė spurtą 10:3 ir prieš lemiamas dešimt minučių lietuviai atsiliko jau septyniais taškais – 52:59.

Sužaidus dvi minutes ketvirtajame kėlinyje Borisas Diaw dvitaškiu pirmą kartą padidino varžovų pranašumą iki dviženklio (65:54), o po penkių Nando De Colo taškų skirtumas priartėjo prie triuškinančio – 70:54. Nors lietuviai sugebėjo surengti spurtą 7:0 ir sumažinti deficitą iki devynių taškų (61:70), prancūzai netruko atsitiesti ir išsaugojo anksčiau įgytą pranašumą.

Lietuva: L.Kleiza 17 (baudos 7/8, 7 atk. kam.), M.Pocius 15 (tritaškiai 3/5), S.Jasaitis 11 (tritaškiai 3/5), M.Kalnietis 6 (tritaškiai 0/5), A.Kavaliauskas 5, J.Mačiulis, R.Seibutis, D.Songaila ir J.Valančiūnaspo 4, Š.Jasikevičius (5 rez. perd., 4 kld.) ir R.Kaukėnas (dvitaškiai 1/5)po 2.

Prancūzija: T.Parkeris 27 (dvitaškiai 7/11, tritaškiai 2/3, baudos 7/10, 5 atk. kam.), N.Batumas 21 (dvitaškiai 7/9, 6 atk. kam.), B.Diaw 10 (6 atk. kam., 8 rez. perd.), N.De Colo ir M.Gelabale'ispo 8, R.Turiafas 6 (10 atk. kam.), K.Seraphinas 2.

Šeštadienį 16.30 val. lietuviai susitiks su JAV rinktine.