0

Londono olimpinių žaidynių teniso turnyro vyrų vienetų varžybų antrajame rate (1/16 finalo) antradienį šeštoji pasaulio raketė 27-erių metų prancūzas Jo-Wilfriedas Tsonga ir 22-ąją vietą pasaulio reitinge užimantis 23-ejų metų Kanados atstovas Milošas Raoničius pasiekė naują olimpinį teniso rekordą. Tenisininkams lemiamame, trečiajame, sete nugalėtojui išaiškinti prireikė net 48 geimų.

3 val. 57 min. trukusį susitikimą 6:3, 3:6, 25:23 laimėjo J. W. Tsonga. Iš viso šių tenisininkų dvikovoje prireikė net 66 geimų.

„Tai vienintelis būdas man šiuo metu įrašyti savo vardą į teniso istoriją, - po dvikovos sakė Prancūzijos tenisininkas. - Tokie rekordai naudingi tenisui ir visam sportui“.

Ankstesnį vyrų vienetų varžybų rekordą pasiekė čilietis Fernando Gonzalezas ir amerikietis Tayloras Dentas. 2004 metų Atėnų olimpinių žaidynių mače dėl bronzos medalio Čilės tenisininkas trečiajame sete įveikė amerikietį po 30 geimų kovos 16:14. Ilgiausias moterų dvejetų varžybų setas buvo sužaistas 1988 metais. Jame nugalėtoja paaiškėjo po 38 geimų (20:18).

Beje, pats ilgiausias setas teniso istorijoje taip pat buvo sužaistas Londone. 2010 metų Vimbldono turnyro pirmajame rate amerikietis Johnas Isneris penktajame sete įveikė prancūzą Nicolasas Mahut 70:68.

Sėkmingai šešioliktfinalio barjerą įveikė ir antroji pasaulio raketė 25-erių metų serbas Novakas Džokovičius. Jis antradienį 6:2, 6:1 nugalėjo 29-erių metų amerikietį Andy Roddicką (21-oji pasaulio raketė). Serbijos tenisininkas aštuntfinalyje kovos su 31-erių metų australu Lleytonu Hewittu (159).

Ketvirtoji pasaulio raketė 25-erių metų britas Andy Murray'us antrajame rate 6:2, 6:4 įveikė 31-erių metų suomį Jarkko Niemineną (43), o penktoji pasaulio raketė 30-metis ispanas Davidas Ferreras 6:2, 6:2 nugalėjo 25-erių metų slovėną Blažą Kavčičių (76).

Moterų vienetų varžybų šešioliktfinalyje pirmoji pasaulio raketė baltarusė Viktorija Azarenka, kuriai antradienį sukako 23-eji metai, 6:1, 6:2 nugalėjo 29-erių metų ispanę Marią Jose Martinez Sanchez (91). Baltarusijos tenisininkė aštuntfinalyje susitiks su 30-mete ruse Nadežda Petrova (23).

Trečioji pasaulio raketė 25-erių metų rusė Marija Šarapova antradienį 7:6 (7-5), 6:3 įveikė 18-metę britę Lorą Robson (Laura Robson, 98) ir aštuntfinalyje žais su 22-ejų metų vokiete Sabine Lisicki (20).

Septintoji pasaulio raketė 24-erių metų vokietė Angelique Kerber 6:1, 6:1 nugalėjo 19-metę vengrę Timeą Babos (67).

Antradienį vykusių vienetų susitikimų rezultatai.

Moterys. II ratas.

Viktorija Azarenka (Baltarusija, 1) - Maria Jose Martinez Sanchez (Ispanija) 6:1, 6:2

Marija Šarapova (Rusija, 3) - Laura Robson (D. Britanija) 7:6 (7-5), 6:3

Angelique Kerber (Vokietija, 7) - Timea Babos (Vengrija) 6:1, 6:1

Marija Kirilenko (Rusija, 14) - Heather Watson (D. Britanija) 6:3, 6:2

Sabine Lisicki (Vokietija, 15) - Jaroslava Švedova (Kazachstanas) 4:6, 6:3, 7:5

Nadežda Petrova (Rusija, 16) - Ana Tatišvili (Gruzija) 6:3, 6:7 (5-7), 6:2

Venus Williams (JAV) - Aleksandra Wozniak (Kanada) 6:1, 6:3

Julia Goerges (Vokietija) - Varvara Lepčenko (JAV) 6:3, 7:5.