REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

Ketvirtadienio vakarą Vilniaus oro uoste tvyrojo artėjančių olimpinių žaidynių dvasia. Ją tiesiai iš Londono parvežė trečiadienį olimpinio deglo estafetėje Lietuvai atstovavę deglo nešėjai. Olimpinė ugnis buvo nešama vienos tituluočiausių šalies plaukikių Birutės Statkevičienės, Šeimų krepšinio turnyro įkūrėjo Kazimiero Budrio, olimpinio čempiono Modesto Paulausko ir įvairių socialinių projektų globėjo, bendrovės „Omnitel“ vadovo Antano Zabulio rankose.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvoje deglo nešėjų atranką jau trečiąjį kartą organizavo Londono 2012 metų olimpinių žaidynių deglo estafetės partnerė „Samsung“, teigiama pranešime spaudai.

REKLAMA

Aštuoniais tūkstančiais ertmių, simbolizuojančių 8000 deglo nešėjų istorijas, išmargintą deglą lietuviai nešė Ašforde, netoli Doverio (Didžiojoje Britanijoje). Šiemet olimpinę ugnį neša ne tik žymūs sportininkai, bet ir visuomenės veikėjai, vietinių bendruomenių labui dirbantys žmonės.

„Viskas suplanuota tiesiog sekundžių tikslumu. Į kurią pusę pasisukti, kaip tiksliai į rankas paimti deglą, kurią jo pusę atsukti ir kaip tinkamai perduoti ugnį kitam deglo nešėjui. Iš anksto repetavome ir akimirką, kai olimpiniai deglai yra suliečiami ir vienas deglo nešėjas ją perima iš kito, vadinamą „bučiniu“. Tačiau jau bėgant estafetėje laikas praėjo labai greitai“, – šypsodamasi pasakojo garsi plaukikė ir pridūrė, kad nors viena šventė jai pasibaigė, dabar nekantriai laukia antrosios – olimpinių žaidynių. Beje, Birutė deglo estafetę gyvai mato jau trečią kartą: pirmąkart ją išvydo Miuncheno olimpinėse žaidynėse, kuriose dalyvavo kaip SSRS plaukimo rinktinės narė. Antrąjį kartą nešamą olimpinę ugnį moteris pamatė prieš Maskvos olimpines žaidynes. Tuo metu Maskvos centriniame kūno kultūros institute B.Statkevičienė gynėsi daktaro disertaciją.

REKLAMA
REKLAMA

1972-iais į Lietuvą olimpinį aukso medalį parvežęs legendinis šalies krepšininkas Modestas Paulauskas sakė, kad emocijų nė kiek ne mažiau nei tuomet, kai su krepšinio rinktine iškovojo čempionų titulą. „Jaučiuosi kaip kosmose“, – juokavo Modestas, paprašytas pasidalinti įspūdžiais ir pridūrė, kad bent kol kas patirtus jausmus sunku apibūdinti žodžiais.

Pirmasis iš Lietuvos atstovų deglą nešė Kazimieras Budrys. 76-erių vyras iki šiol aktyviai sportuoja, ne tik dalyvauja veteranų krepšinio varžybose, bet ir prizines vietas iškovoja įvairiuose bėgimo maratonuose. Vis dėl to 300 metrų su deglu rankose estafetėje nubėgęs Budrys sakė, kad trasą įveikęs „gaudė orą“. Tiesa, ne nuo nuovargio, bet nuo emocijų. „Galimybė nešti deglą – viso mano gyvenimo darbų įvertinimas. Link Londono deglo nešėjų rankose keliaujanti olimpinė ugnis nepaliko abejingų miestelių gyventojų, stebėjusių estafetę, o ką jau kalbėti apie mus“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak paskutinio iš Lietuvos atstovų deglą nešusio Antano Zabulio, „Stebint per televiziją, internetu tikrų emocijų neperduosi, bet visa tai patirdamas gyvai supranti, kad būtent čia ir tvyro tikroji olimpinė dvasia, keliaujanti iš rankų į rankas“.

Visi Lietuvai atstovausiantys olimpinio deglo nešėjai taip pat yra tarptautinio socialinio projekto Įkvepiantis „Samsung“ bėgimas „Hope Relay“, kurio tikslas – sportuojant rinkti lėšas SOS vaikų kaimams, ambasadoriai. Specialiai sukurta programėlė „Hope Relay“, skirta mobiliesiems telefonams, skaičiuoja įveiktus kilometrus ir verčia juos į eurus. Projekto pabaigoje visas surinktas lėšas Lietuvos SOS vaikų kaimams paaukos iniciatyvos autorė „Samsung“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų