REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prancūzų Rivjeroje mokslininkai nusprendė prognozuoti medūzų buvimo vietą ir taip apsaugoti poilsiautojus nuo skausmingų medūzų įgėlimų.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau mokslininkų projektas dar tik plėtojamas, tad tenka kliautis vietinės valdžios tradicinėmis priemonėmis, tokiomis kaip tinklai.

REKLAMA

Pastaraisiais metais auksiniuose Prancūzų Rivjeros paplūdimiuose pastebėta vis daugiau medūzų. Medicinos darbuotojai teigia, kad kiekvieną dieną nuo medūzų įgėlimų jiems tenka gydyti apie 500 žmonių. Mokslininkai nusprendė imtis veiksmų.

„Mes domimės rausvai violetine medūza, kuri kartais plaukiojantiems nemaloniai įgelia. Ji dieną neria gilyn, o į paviršių išlenda naktį. Jos auga, dauginasi, joms reikia maisto. Viską stebime ir paverčiame matematinėmis lygtimis. Sudėję kartu su duomenimis apie vandens ir oro sroves, žinome, kokia tikimybė, kad medūzų bus netoli kranto“, – aiškino mokslininkų komandos vadovas Gabrielis Gorsky.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai skirta rinkti įvairius duomenis, matuoti temperatūrą, vandens drumstumą, deguonies lygį“, – teigė komandos narys Jean-Yvesas Carvalis.

Mokslininkai gaudo ir pačias medūzas, kad dar tiksliau galėtų įvertinti padėtį. O iš visų surinktų duomenų pateikiama vadinamoji „medūzų prognozė“. Nors projektas dar tik plėtojamas, prognozės jau rengiamos publikuojamos specialioje interneto svetainėje.

Su medūzomis kovoja ir valdžia. Kiekvieną vasarą vandenyje ištempiami tinklai. Nors tai kainuoja apie 40 tūkst. eurų, nutraukti šios praktikos kol kas neketinama. Kliautis vien mokslininkų prognozėmis dar būtų per drąsu.

Viktorija Mickutė

LTV naujienų tarnyba

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų