Antradienį įspūdingai įveikusi Venesuelos rinktinę, po 22 valandų vykusiame antrajame olimpinio atrankos turnyro B grupės mače Lietuvos ekipa netikėtai 80:86 (20:20, 18:21, 19:26, 23:19) nusileido Nigerijos krepšininkams.

Ši nesėkmė lietuviams didesnės reikšmės neturėjo – mūsiškiai užėmė pirmąją vietą B grupėje ir tęs kovą dėl kelialapio į Londono olimpiadą.

Savo ruožtu šių rungtynių baigtis tragedija tapo aikštės šeimininkei Venesuelai. Didžiulius pinigus už teisę rengti turnyrą sumokėję ir ambicingų planų nestokoję venesualiečiai C grupėje liko treti ir baigė kovas turnyre.

Afrikiečiai susitikimą pradėjo spurtu 7:2, tačiau netrukus analogiška atkarpa atsakė lietuviai ir po Lino Kleizos tolimo metimo rezultatas tapo lygus – 9:9. Nors po Manto Kalniečio baudos metimo lietuviai buvo įgiję trijų taškų pranašumą (14:11), likus žaisti tris minutes jau Nigerijos komanda susigrąžino minimalų pranašumą – 15:14. Atkakli kova aikštelėje vyko ir per likusiais laiką, o po pirmųjų dešimties minučių rezultatas buvo lygus – 20:20.

Situacija ne itin keitėsi ir antrajame ketvirtyje. Sužaidus tris minutes Nigerijos rinktinė pataikė du tolimus metimus iš eilės ir K. Kemzūra buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, nes afrikiečių pranašumas pasiekė šešis taškus – 30:24. Lietuvos rinktinės lyderio vaidmens sunkiu momentu ėmėsi Šarūnas Jasikevičius, kurio penki taškai iš eilės aptirpdė mūsiškių deficitą iki dviejų taškų – 31:33. Iki didžiosios pertraukos niekas kardinaliai nepasikeitė ir įpusėjus mačui Nigerija buvo priekyje – 41:38.

Trečiojo ketvirčio pradžia Lietuvos komandai susiklostė labai nesėkmingai. Septynis taškus iš eilės pelnė varžovų ekipos lyderis Derrickas Obasohanas ir lietuvių deficitas pirmą kartą tapo dviženklis – 40:51. Po K. Kemzūros paprašytos minutės pertraukėlės  Š. Jasikevičiaus ir L.Kleizos tandemas šiek tiek atgaivino Lietuvos rinktinės puolimą, tačiau vaikiškos klaidos neleido lietuviams panaikinti turėto deficito – 57:67.

Lemiamą ketvirtį lietuviai pradėjo vos minutę trukusiu spurtu 5:0 ir Jonas Mačiulis baudos metimu sumažino lietuvių atsilikimą perpus – 62:67. Nepaisant svečių pasitarimo, Jonas Valančiūnas pelnė dar keturis taškus be atsako ir iš dviženklės varžovų persvaros liko vos taškas – 66:67. Prasidėjus paskutinei mačo minutei Lietuvos rinktinės deficitas šoktelėjo iki grėsmingo aštuonių taškų (78:86), tačiau lietuviams „pavyko“ pralaimėti reikiamu skirtumu ir grupėje užimti pirmąją vietą.