0

Dramatišką ir galbūt lemtingą pergalę Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) superfinalo serijoje pasiekė Majamio „Heat“ krepšininkai, namuose palaužę Oklahomos „Thunder“ - 104:98 (19:33, 27:16, 33:26, 25:23).

Serijoje iki keturių pergalių „Heat“ pirmauja 3:1. Penktasis serijos mačas vėl vyks Majamyje.

Oklahomos krepšininkai šeimininkus jau pačioje mačo pradžioje pribloškė puikiu žaidimu (13:3). Nors „Heat“ trumpam buvo pavykę atsitiesti (10:15), „Thunder“ žaibiškai smogė dar kartą (27:12) ir tęsė dominavimą. Sunkiu metu komandą į priekį ėmė tempti ne išgirtasis didysis trejetas, tačiau atsarginiai žaidėjai - „Thunder“ pranašumas ištirpo iki dviejų taškų (31:33). „Heat“ po truputį perėmė iniciatyvą ir trečio kėlinio viduryje įgijo keturių taškų persvarą - 64:60.

Nors Majamio ekipa kurį laiką kontroliavo padėtį aikštėje, puikiai rungtyniavusio Russello Westbrooko vedama „Thunder“ sugebėjo iš naujo pakilti į kovą ir likus žaisti 6 min. rezultatas vėl buvo lygus - 90:90. Antroje kėlinuko pusėje „Heat“ komandą sunerimti privertė koją susižeidęs LeBronas Jamesas. Kol amerikietis sėdėjo ant atsarginių suolo, Oklahomos klubas išsiveržė į priekį (94:92), tačiau žvaigždei grįžus į aikštę, „Heat“ spurtavo 7:0 (tritaškį pridūrė šlubuodamas L.Jamesas) ir likus kiek daugiau nei 2 min. laikė rungtynių vadžias savo rankose - 99:94. Lemiamomis akimirkomis L.Jamesas sėdėjo ant atsarginių suolo, bet ekipą į priekį vedė puikiai rungtyniavęs Mario Chalmersas.

Paradoksalu, bet visas „Thunder“ viltis palaidojo būtent nesustabdomai rungtyniavęs R.Westbrookas. Kai komandas skyrė trys taškai (99:96), įžaidėjas neapgalvotai likus 14 sek. (5 sek. iki „Heat“ atakos pabaigos) prasižengė prieš M.Chalmersą, o šis be klaidų realizavo abu baudos metimus.

„Heat“: LeBronas Jamesas 26 (9 atk. kam., 12 rez. perd.), Dwyane'as Wade'as ir Mario Chalmersas (9/15 met.) po 25, Chrisas Boshas 13 (9 atk. kam.).

„Thunder“: Russellas Westbrookas 43 (20/32 met., 7 atk. kam., 5 rez. perd.), Kevinas Durantas 28, Jamesas Hardenas 8 (10 atk. kam., 2/10 met.).

LeBrono Jameso trauma:

Likus maždaug penkioms minutėms iki mačo pabaigos puolėjas nesėkmingai nusileido ant parketo. Kitoje atakoje šlubčiodamas L.Jamesas pelnė taškus, bet susitikimo tęsti negalėjo - atsisėdo ant atsarginių suolo, kur jam gydytojai atliko būtiną pagalbą, pats jis atliko tempimo pratimus. Kol L.Jameso nebuvo aikštėje, „Thunder“ persvėrė rezultatą, todėl „Heat“ lyderis po dviejų minučių grįžo į aikštę. Šlubuodamas L.Jamesas pataikė tritaškį ir prisidėjo prie lemiamo Majamio ekipos spurto, bet iki paskutinės sekundės amerikietis rungtyniauti negalėjo - likus mažiau nei minutei rezultatyviausiai žaidęs „Heat“ narys lemiamas akimirkas stebėjo nuo atsarginių suolo, ant kurio atsidūrė padedamas bendraklubių.

Naujausia informacija: Po rungtynių „Heat“ vyriausiasis treneris Erikas Spoelstras teigė, kad L.Jamesui tiesiog labai stipriai sutraukė mėšlungis. Majamio ekipos lyderis tikrai turėtų grįžti į aikštę penktose serijos rungtynėse ir žaisti pilna jėga.