REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Birželio 11-15 dienomis LTOK lankosi Tarptautinio olimpinio komiteto Olimpinio solidarumo direktoriaus pavaduotoja Pamela Vipond ir Europos olimpinių komitetų asociacijos Administracijos ir finansų vadybininkas Gianluca De Angelis.

REKLAMA
REKLAMA

Oficialaus vizito tikslas – atlikti visapusišką LTOK veiklos analizę (Europos ir pasauliniu mastu) ir pateikti įvertinimo raportą pagal TOK sudarytą įvertinimo programą. Svečiai susipažino LTOK struktūra, valdymu, domėjosi, kaip vykdomos TOK olimpinio solidarumo  programos, kaip panaudojami iš Olimpinio solidarumo gauti pinigai. Ir apskritai, kaip visa LTOK veikla atitinka Olimpinei chartijai.

REKLAMA

Viešnagės metu svečiai daug bendravo su LTOK prezidentu Artūru Poviliūnu, generaliniu sekretoriumi Vytautu Zuberniu, LTOK užsienio ryšių direktore Ijole Domarkiene, apžiūrėjo LTOK patalpas, su visais darbuotojais susipažino jų darbo vietose, lankėsi loterijų firmoje „Olifėja“ ir kalbėjo su generaliniu direktoriumi Antanu Muraška bei jo pavaduotoju Donatu Kazlausku. P.Vipond ir G.De Angelis darbo klausimais bendravo su LTOK viceprezidentais Vytu Nėniumi, Algirdu Raslanu, Vykdomojo komiteto nariais, LTOK komisijų pirmininkais.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos olimpiniame sporto centre su jo struktūra, darbo kryptimis supažindino ir „sportininkiškais“ pietumis pavaišino LOSC direktorius Linas Tubelis, apie sportininkų medicininį aptarnavimą, turimą įrangą informavo Lietuvos sporto medicinos centro vyr. gydytojas Edmundas Švedas. P.Vipond ir G.De Angelis apžiūrėjo Vilniaus, Trakų ir Druskininkų sporto bei poilsio bazes.

Baigiantis viešnagei aukšti tarptautinio olimpinio judėjimo pareigūnai pasidalino komandiruotės įspūdžiais.

„Mes žinojome, kad Lietuvos olimpinis komitetas turi tvirtas pozicijas ne tik savo šalyje, bet ir visoje Europoje tarp kolegų,- sakė P.Vipond. – Tai, ką pamatėme ir išgirdome, dar labiau sustiprino mūsų teigiamą nuomonę apie LTOK veiklą. Olimpizmo idėjos čia propaguojamos nuo pačių mažiausių, sportininkai palaipsniui nuo Europos jaunimo olimpinių festivalių ugdomi iki tikrų olimpinių žaidynių dalyvių. Pozityviai LTOK bendrauja su sporto šakų federacijomis...“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

G.De Angelis daugiau domėjosi LTOK finansine veikla, atsiskaitymais. Jis gyrė griežtą finansų kontrolę, buhalterinių dokumentų tvarką, LTOK finansininkių ir nepriklausomos auditorės darbus. „Visos Olimpinio solidarumo programos vykdomos teisingai“ - sakė svečias – Puikus darbas!“

Ponia P.Vipond sakė, kad nepaisant įvairių krizių, Olimpinio solidarumo lėšos didėja, kitam ketverių metų olimpiniam ciklui jų numatoma skirti net 30 proc. daugiau. Pagyrusi, kad lietuviai gerai dirba daugelyje olimpinių programų, viešnia atkreipė dėmesį į tai, kad kai kur, pavyzdžiui, trenerių kvalifikacijos kėlimo, mainų programose mūsiškiai atrodo vangūs... „Mūsų kelionės tikslas – ne tik planinis patikrinimas, bet ir noras pasitarti su patyrusiais kolegomis, kokių naujų programų reikia, kaip geriau ir naudingiau įsisavinti Olimpinio solidarumo lėšas. Mes laukėme ir sulaukėme įdomių pasiūlymų, ypač galvojant apie jaunuosius sportininkus, apie ateitį.. „ – sakė P.Vipond.

REKLAMA

Svečiai akcentavo, kad kokie svarbūs geri, darbiniai tarpusavio santykiai tarp nacionalinių olimpinių komitetų bei vyriausybinių sporto organizacijų. Ir pasidžiaugė, kad Lietuvoje nesutarimų nėra. „Olimpinio komiteto vadovų geri ryšiai su valdžios atstovais labai svarbu, tačiau ne mažiau svarbi yra finansinė nepriklausomybė. O LTOK ją turi, gaudamas lėšas iš savo loterijos, kuri yra nepriklausomybės garantas...“

Svečiai palinkėjo sėkmės Lietuvos olimpiečiams Londono žaidynėse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų