REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiandien spaudos konferencijoje pristatytas Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo birželio 21 d. rengiamas mitingas ir aplinkybės, kodėl pareigūnai priversti apie savo problemas kalbėti gatvėje.

REKLAMA
REKLAMA

Birželio 21 d. pareigūnai iš visos šalies eitynėmis, mitingu prie Seimo  ir piketais prie Vyriausybės, Generalinės prokuratūros ir teisingumo ministerijos reikalaus padidinti darbo užmokestį ne mažiau kaip trečdaliu, nustatyti 40 valandų darbo savaitę; mokėti pareigūnams už dirbtus viršvalandžius; sugrąžinti nesumokėtą darbo užmokesčio dalį; nubausti asmenis, kurie persekioja pilietiškus, sąžiningus pareigūnus; imtis priemonių, kurios paskatintų patyrusius pareigūnus likti tarnyboje. Jeigu pareigūnų reikalavimai nebus išgirsti, pasak NPPSS pirmininko Vytauto Bako, protesto akcijos persikels į regionus, kur ketinama protestuoti prie už esamą situaciją atsakingų politikų būstinių.

REKLAMA

„Norisi, kad visuomenė nesusiviliotų politikų pasisakymais, kad pareigūnų skaičių reikia mažinti ir problemos bus išspręstos. Geriausias pavyzdys nusikaltimų bei įvykių suskirstymas į 3 kategorijas – į smulkesnius įvykius tiesiog nebereaguojama arba reaguojama tik kai atsiranda tam laiko ir galimybių. Mažinimas  reiškia, kad dalies funkcijų teisėsauga tiesiog nebeatliks. Turime protestuoti ir ginti visuomenės interesą gyventi saugiai“, - kalbėjo Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas V.Bakas.

REKLAMA
REKLAMA

Anot NPPSS atstovų, teisėsauga skendi problemose: patyrę pareigūnai dėl menko atlyginimo, nepakenčiamų darbo sąlygų masiškai palieka tarnybą, praėjusiais metais tarnybą paliko per 1200 pareigūnų, jeigu bus priimti nepalankūs įstatymai, o  tarnyba ne taps patrauklesnė, negerės pareigūnų socialinės garantijos, tarnybą vienu metu gali palikti apie 4000 pareigūnų, ištarnavusių 20 ir daugiau metų.

Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos pirmininkas Vladimir Banel akcentavo, kad dėl nepritekliaus VSAT buvo priversta peržiūrėti valstybės sienos apsaugos ypatumus, pasieniečiai paskui nelegalus, kurių ypač padaugėjo, priversti bėgioti pėsčiomis, ėmė daugėti pareigūnų užpuolimų ar jų turto sunaikinimo atvejų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos pirmininko Sauliaus Džiauto, nors visuomenės pasitikėjimas ugniagesiais didžiausias – atlyginimas mažiausias, 20 metų ištarnavę pareigūnai negauna nė 2000 Lt atlyginimo, o į gaisrus pareigūnai vyksta kartais ir po vieną.

Pasak Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininko Vytauto Lamausko, Vilniuje viešasis saugumas sumažėjo, nes Vilniaus policija metus pradėjo su 5 mln. Lt deficitu. Todėl vadovai priversti taip organizuoti darbą, kad netektų pareigūnams mokėti viršvalandžių arba papildomai už darbą naktį, vengti darbo savaitgaliais, naktimis, arba palikti tik itin mažas pajėgas minėtu laiku. Sostinės policija nuo 2009 metų neteko  600 pareigybių.

REKLAMA

NPPSS reikalauja grąžinti teisėsaugos finansavimą į 2008 m., nes visos problemos, su kuriomis šiandien susiduria teisėsaugos įstaigos yra dėl nepritekliaus: tušti ar apytuščiai pareigūnų automobilių bakai, nuplyšusios, susidėvėjusios uniformos, labai maži atlyginimai, neužtikrinamos socialinės pareigūnų garantijos, didžiuliai krūviai, nes tenka dirbti ir už tuos, kurie paliko tarnybą, be to teisėsaugos įstaigose yra didelis pareigūnų trūkumas ir kt. Primename, kad finansavimas teisėsaugos įstaigoms: policijai, valstybės sienos, priešgaisrinei apsaugai, nuo 2008 metų nuolat mažėjo, jis sumažintas apie 300 mln.Lt. Nesprendžiant minėtų problemų – visuomenės saugumas tikrai nukentės.

REKLAMA

„Per daugiau nei 20 šalies nepriklausomybės metų teisėsauga ir jos finansavimas niekada nebuvo prioritetas politikams. Lietuvos policija susiduria su didžiulėmis problemomis – ją palieka kvalifikuočiausi ir didžiausią patirtį turintys pareigūnai“, - kalbėjo  Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė.

Pasak Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininko Tomo Vaitkunsko, sistemai kainuoja jauno pareigūno parengimas, po to reikia dar daugybės metų , ne mažiau 10, kol jis išmoksta dirbti ir ima suprasti darbo specifiką, todėl būtina sudaryti sąlygas likti tarnyboje patyrusiems, gerai savo darbą išmanantiems, ištarnavusiems 20 ir daugiau metų pareigūnams, nes jų išėjimas iš sistemos kainuoja daugiau nei jų išlaikymas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Birželio 21 d. prie Seimo protestuosiantys pareigūnai reikalaus politikų imtis konkrečių veiksmų, kurie atkurtų pasieniečių, policininkų, ugniagesių, pataisos įstaigų pareigūnų motyvaciją bei pasitikėjimą institucijomis.

Birželio 21 d. prie protestuojančių kolegų ketina prisijungti ir kai kurių pasienio kontrolės postų pareigūnai, kurie tą dieną ketina protestuoti itin preciziškai atlikdami savo pareigas, nuodugniai ir išsamiai tikrindami atvykstančius ir išvykstančius automobilius, kitas transporto priemones ir asmenis. Dėl ketinamo surengti protesto pasienio kontrolės punktuose papildomai bus informuotos užsienio šalių ambasados, šalies vežėjų asociacija Linava

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų