Kinijoje vykstančio pasaulio šiuolaikinės penkiakovės taurės finalo moterų varžybose šeštadienį triumfavo Lietuvos atstovė Laura Asadauskaitė.

28-erių metų lietuvė paskutinę rungtį - bėgimo ir šaudymo varžybas - pradėjo pirma ir varžovėms nepaliko jokių vilčių. L. Asadauskaitė surinko 5312 taškų.

Antrąją vietą užėmė britė Heather Fell (5248 tšk.), o trečiąją - brazilė Yane Marques (5200 tšk.).

19-metė Gintarė Venčkauskaitė (4020 tšk.), kuri jojimo rungtyje pelnė tik 124 taškus iš 1200 galimų, liko paskutinė, 36-a. Beje, Gintarė bėgimo ir šaudymo varžybose užėmė penktąją vietą.

Varžybose dalyvavo ne visos pajėgiausios pasaulio penkiakovininkės.

L. Asadauskaitė fechtavimosi varžybose buvo antra, plaukimo - trylikta, o jojimo - ketvirta. Laura bėgimo ir šaudymo varžybas pradėjo turėdama 16 sek. persvarą prieš antroje vietoje buvusią varžovę. Triskart pasaulio pirmenybių prizininkė iš Lietuvos po antrosios šaudymo serijos (iš trijų) savo persvarą padidino iki minutės. Trečiojoje šaudymo serijoje penkiems pataikymams L. Asadauskaitei prireikė dešimties šūvių, tačiau tai nesutrukdė laimėti.

L. Asadauskaitė pasaulio taurės finalinėse varžybose dalyvavo septintą kartą. Pernai ji šiose varžybose iškovojo sidabro medalį, 2008 metais buvo penkta.

2008 ir 2009 metais pasaulio taurės finalinėse varžybose auksą iškovojo kita lietuvė - Donata Rimšaitė, kuri antrus metus atstovauja Rusijai.

Sekmadienį vyrų varžybose dalyvaus Justinas Kinderis.