• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

Kovo 19-ąją sostinėje duris atvėrė paroda „Tarptautinių studijų dienos 2012“, kurioje apie 50 dalyvių pristato virš 100 mokymo įstaigų Europoje, JAV, Australijoje, Naujojoje Zelandijoje ir Kinijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvius vilioja 21 Kinijos universitetas

Parodos koordinatorė Lietuvoje Vytautė Brazdylytė paklausta, kuo šiemet išskirtinė jau nebe pirmus metus sostinėje rengiama paroda, sakė: „Šiemet paroda išsiskiria tuo, kad sulaukėme delegacijos iš Kinijos, atvyko net 21 šios šalies universiteto atstovas. Savo studijų institucijas šios aukštosios mokyklos Baltijos šalyse pristato pirmą kartą. Į paroda taip pat atvyko ir Kinijos stipendijų tarybos atstovai, kurie supažindina su finansavimo tvarka ir konsultuoja norinčius gauti studijų stipendiją šioje šalyje.“

REKLAMA

Parodos organizatorės teigimu, itin daug parodoje sulaukiama vienuoliktos klasės moksleivių, kurie labai atsakingai žvelgia į būsimas studijas ir domisi galimybe išvykti mokytis į užsienį.

Renkasi Kiniją ir Ameriką

Į klausimą, ar studijos užsienyje populiarėja, pašnekovė sakė: „Jos visuomet buvo populiarios, žinoma, šiuo metu nėra didelio populiarumo šuolio, nes jis buvo prieš tai, o mokiniai dabar žvelgia globaliau ir mąsto apie galimybes vykti mokytis į Kiniją ar Ameriką. Anksčiau buvo koncentruojamasi ties Didžiąja Britanija.“

REKLAMA
REKLAMA

Lietuva negali pasigirti labai stipria ekonomika, o ir studijų kainos mūsų šalyje nėra labai kuklios. Į klausimą, ar vidutines pajamas gaunanti šeima gali savo atžalas išleisti studijuoti, pavyzdžiui, į Kiniją, pašnekovė atsakė: „Reali galimybė išvykti yra į bet kurią šalį, jei pats žmogus yra motyvuotas ir turi akademinių sugebėjimų. Atsižvelgiant į tai, yra galimybė gauti ir stipendiją. Pragyvenimas Kinijoje nėra brangus ir ne daug kuo skiriasi nuo Lietuvos, o studentų bendrabučiai ir maistas ten yra net pigesni. Visiems tikriausiai atrodo, kad bilietas labai brangiai kainuoja, bet tai įmanoma net ir vidutines pajamas gaunančiai šeimai.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

V. Brazdylytė pasakojo, kad kvietimą atvykti į parodą Kinijos atstovai priėmė labai noriai, nes Baltijos šalys jiems atrodo patrauklus regionas.

Moksleivis: išsilavinimas užsienyje kokybiškesnis

Parodos lankytojas 16-metis Mantas, paklausta, kokias tikslais atvyko į parodą, sakė: „Noriu planuoti savo ateitį jau dabar. Planuojantys studijuoti užsienyje jau prieš metus turi žinoti, kur ir ką nori studijuoti.“

Pašnekovo teigimu, galimybė pabendrauti su užsienio aukštųjų mokyklų atstovais labai naudinga, nes tuomet drąsiai galima užduoti rūpimus klausimus. „Mane domina ekonomika, socialiniai mokslai, viešbučių vadybos studijos viename Šveicarijos universitetų.“

REKLAMA

Į klausimą, kodėl planuoja studijuoti užsienyje ir nesvarsto galimybės tai daryti Lietuvoje, pašnekovas atsakė: „Užsienyje išsilavinimas kokybiškesnis ir didesnės karjeros galimybės. Svarbu ir finansiniai dalykai: yra šalių, kur mokslas nemokamas, – pavyzdžiui, Danijoje, bet yra ir tokių šalių, kur studijos labai brangios, tarkim, Šveicarijoje.“ Jaunuolis taip pat tikino, kad galimybės priklauso ir nuo paties žmogaus pastangų, mat labai stengiantis ir gavus stipendiją finansinė studijų našta tampa mažesnė.

Kalbėdamas apie tai, kokias nuomones girdi iš užsienyje studijuojančių draugų, Mantas sakė: „Visi sako, kad pati pradžia neramina, baugu palikti gimtąją šalį ir apsiprasti svetimoje, bet po kurio laiko priprantama prie kitokios bendravimo, svetimos kalbos. Tiems, kurie trokšta naujų įspūdžių, tikrai verta išbadyti studijas užsienyje“.

REKLAMA

„Domėjausi, ką reikia daryti norint studijuoti užsienyje, nors šiuo metu mokausi dešimtoje klasėje, manau dabar pats laikas pasidomėti studijų galimybėmis ir imti tam ruoštis. Mane domina ekonomikos studijos ir manau daugiau žinių gaučiau studijuodama užsienyje, bet vėliau kurti verslo norėčiau grįžti į Lietuvą“, – kalbėjo parodos lankytoja Rūta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų