0

Nacionalinės ledo ritulio lygos I diviziono Vakarų konferencijoje sužaistos gražiausios sezono rungtynės. Po neįtikėtinos, vyriškos kovos rezultatu 4:3 (1:0, 2:1, 1:2) pergalę prieš Klaipėdos „Kirus“ išplėšė Gargždų „Ledžinga“, rašo hockey.lt.

Atkakli ir kieta kova prasidėjo nuo pirmųjų rungtynių minučių. Pirmieji netikėtinoje dvikovoje jau trečiąją minutę pasižymėjo gargždiškiai, kuriems įvartį pelnė vienas iš „Ledžingoje“ žaidžiančių Kauno ledo ritulininkų „trijulės“ B.Jakšys.

Antrojo kėlinio viduryje „Ledžingos“ puolėjas B.Jakšys pelnė antrą iš savo trijų įvarčių rungtynėse ir šeimininkai šiek tiek atsikvėpė. Tačiau tik 17 sekundžių, kuomet pasižymėjo „kiras“ E.Melnikovas. Besibaigiant antrajam kėliniui B.Jakšys užfiksavo „hat – trick'ą“, pelnydamas jau trečiąjį įvartį.

Paskutiniajame kėlinyje netrūko aštrių momentų prie abiejų vartų. 46 minutę rezultatą sušvelnino M.Fediukinas ir klaipėdiečiai ėmė didinti spaudimą varžovams, stabdydami juos ir prie bortų, ir aikštės viduryje. Iki dvikovos pabaigos likus mažiau nei 5 minutėms „Ledžinga“ vėl susigrąžino dviejų įvarčių persvarą, o tašką dvikovoje galėjo padėti jaunasis D.Razmadzė, kuris neišnaudojo baudinio už varžovo pražangą.

„Kirai“ neliko skolingi varžovams ir pakilę į lemiamą šturmą, sušvelnino rezultatą - 3:4 iki dvikovos pabaigos likus 2 min. 18 sek. Ši atkarpa iki rungtynių pabaigos buvo sėkmingesnė „Ledžingai“, kuri išsaugojo vartus nuo išlyginamojo įvarčio ir šventė ilgai lauktą pergalę prieš „Kirus“. Dvikovos atkalumą liudija retas įvykis aikštelėje, kuomet lūžo „Ledžingos“ vartininko I. Plotnikovo lazda.

„Ledžinga“ – „Kirai“ 4:3 (1:0, 2:1, 1:2). „Ledžinga“: B.Jakšys 3, D.Matula 1 įvartis. „Kirai“: E.Melnikovas, M,Fediukinas, R.Adomaitis po 1 įvartį.

I diviziono Vakarų konferencijos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Klaipėdos „Baltija“          5 5 0  0  0   47:18  15

2. Šiaulių „Ledo linija“        5 4 0  0  1   33:18  12

3. Klaipėdos „Kirai“            5 2 0  0  3   19:21   6

4. Gargždų „Ledžinga“           5 2 0  0  3   32:32   6

5. Kretingos „Grifai“           5 2 0  0  3   27:28   6

6. Klaipėdos „Toras“            5 0 0  0  5   10:51   0

Nacionalinės ledo ritulio lygos komandos kovoja dėl „Akropolio“ taurės. Ant šios beveik metro aukščio taurės kiekvieną sezoną  įamžinami stipriausių komandų pavadinimai ir žaidėjų vardai bei pavardės. Kaip ir garsioji „Stanley“ taurė, „Akropolio“ taurė nėra atiduodama komandoms. Todėl didžiausia Lietuvos ledo ritulininkų svajonė yra tapti sezono čempionais ir nors kartą iškelti ją virš galvos. Akropolio“ taurė yra garbingiausias Lietuvos ledo ritulio apdovanojimas.