0

Pirmąją pergalę Eurolygoje iškovojo Kauno „Žalgirio“ klubas, savų sirgalių akivaizdoje 81:70 (28:21, 18:22, 14:10, 21:17) po atkaklios kovos palaužęs Bambergo „Brose Baskets“ krepšininkus.

Kauniečiai po keturių turų savo sąskaitoje turi 1 laimėjimą. Tokiu pat rezultatu gali pasigirti ir Vokietijos čempionai.

Be to, Aleksandrui Trifunovičiui tai buvo pirmoji pergalė stovint prie „Žalgirio“ vairo.

„Žalgiris“ blankiai pradėjo susitikimą ir jau beveik po keturių minučių turėjo 7 taškų deficitą - 4:11. Tiesa, po A.Trifunovičiaus paprašytos minutės pertraukėlės situacija aikštėje pagerėjo, o S.Weemsas tritaškiu išvedė šeimininkus į priekį - 16:15. Po truputį skirtumas ėmė augti - 20:15. Daugiausia legionierių pastangomis

„Žalgiris“ dar labiau atitrūko ir pirmąjį kėlinuką laimėjo rezultatu 28:21.

Aikštėje esant kiek rečiau žaidžiantiems žalgiriečiams, vokiečiai priartėjo - 30:29. Vis dėlto iniciatyvos ėmėsi S.Weemsas, atstatęs turėtą pranašumą - 37:29. „Brose Baskets“ neketino taikstytis su esama padėtimi. Po kelių rezultatyvių atakų Vokiečijos čempionai sušvelnino deficitą iki minimumo - 41:40. Nors „Žalgirio“ priešininkai jau buvo išlyginę rezultatą (43:43), S.Weemsas su sirena pataikė fantastišką tritaškį ir prieš ilgąją pertrauką gerokai pataisė kauniečių nuotaikas - 46:43.

Po pertraukos S.Weemsas nusprendė būti tikru „Brose Baskets“ košmaru. 23-ąją minutę amerikietis tritaškiu pelnė 20-ąjį tašką ir padidino persvarą iki 53:45. Nors svečiai grėsmingai artėjo (49:53), A.Trifunovičiaus auklėtiniai turėjo, kuo atsakyti - 58:49. Prieš lemiamą rungtynių dalį žalgiriečiai atsargoje turėjo 7 taškus - 60:53.

Po M.Popovičiaus tritaškio pačioje ketvirtojo kėlinio pradžioje „Žalgiris“ įgijo rekordinį pranašumą - 63:53. Visgi į kroato tolimą metimą „Brose Baskets“ atsakė 7 taškais - 64:60. Įpusėjus kėliniui Vokietijos klubas turėjo puikią progą išlyginti rezultatą (62:64), tačiau prametė dvi baudas, o svarbų metimą pataikė S.Weemsas - 66:62. Lemiamomis minutėmis žalgiriečiai žaidė užtikrintai ir likus minutei solidžiai pirmavo 74:67. Per likusį laiką pergalės iš savo rankų A.Trifunovičiaus kariauna nepaleido.

„Žalgiris“: S.Weemsas 22, M.Popovičius 13, M.Rakovičius 12 (6 atk. kam.), T.Lawsonas ir M.Kalnietis (5 rez. perd.) 8, P.Jankūnas ir R.Javtokas po 6, T.Delininkaitis 4, T.Klimavičius 2.

„Brose Baskets“: P.Šuputas 19, M.Slaughteris 11 (8 atk. kam.), J.Jenkinsas 10.